Autor Tema: Aparat do 35000 za nocno slikanje  (Pročitano 31388 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #60 poslato: Jul 25, 2017, 05:26:56 posle podne »
Stvarno ne mogu da verujem sta ce jos da me snadje pitam se samo...
Sad treba na svakoj slici da se bulju u nju, uvecava i skida to, pa daj stvarno neverovatno, a pregledao sam detaljno sliku koju sam okacio ima pun djavo ovih zezancija preko cele slike, belo, crveno, ljubicasto, to nema teoretske sanse da ja skidam na svakoj slici sada koju napravim ne znam ni koliko traje taj proces skidanja i sta se radi da li se klonira pozadina iza problema i slicno...
Valjlo bi kada bi mogao da se resi problem, nasao sam ovo : https://www.youtube.com/watch?v=68i1G6T4sos, probao i naravno ne radi, napravio sam jednu sliku u mraku i dalje imam problem sa ovim cudima.

E stvarno ne mogu da verujem.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #61 poslato: Jul 25, 2017, 07:27:36 posle podne »
Ovde koliko vidim ima vremensko ogranicenje do kada se moze izmeniti post, da ne bude da spamujem jedan za drugim.

Pregledao sam sada par slika koje su prethodno slikane u dan i ne mogu da ih nadjem ili su toliko vesto sakriveni ovi problematicni pikseli, ali pre bih rekao da ih nema na slikama po danu. Stvarno sam bas lose srece da slike koje mi bas trebaju to jest ove nocne oni iskacu kao nenormalni ajde ove bele se i ne vide toliko dok se ne zumiraju ali crvene se primecuju dok se i ne zumira :angry1:

Od svega ovoga sto sam uzeo ja jedino mogu stativ ali bas bas da pohvalim.
« Poslednja izmena: Jul 25, 2017, 07:28:41 posle podne od strane logitech »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #62 poslato: Jul 25, 2017, 07:42:25 posle podne »
Trebalo bi da radi, probaj još koji put. Meni je radilo.
Sad sam pogledao i nekoliko videa na YT i setio sam se da sam to radio i na 600D.
Da li si to radio sa objektivom na aparatu ili poklopcem za telo? Vrlo je moguće i sasvim logično da mora biti skinut objektiv sa tela i da bude apsolutni mrak prema senzoru.

Poklopac za telo umesto objektiva (ne znam da li si ga dobio u kompletu):
https://ak1.ostkcdn.com/images/products/6336356/78/248/Black-Plastic-Body-Cap-and-Lens-Rear-Cover-Cap-for-Canon-EOS-MLA13959347.jpg

Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #63 poslato: Jul 25, 2017, 07:48:10 posle podne »
Znam nasao sam i to na drugom snimku da mora da bude... Medjutim ja taj poklopac za aparat nisam dobio, ali sam radio sa objektivom i sa njegovim poklopcem na njemu znaci na objektivu poklopac racunam da se isto stvar ili poklopac na objektivu ili na aparatu ?

Ajde da je po neki pa da se progleda ali brdo ih ima :

http://i.imgur.com/thZdTTT.jpg
« Poslednja izmena: Jul 25, 2017, 07:53:10 posle podne od strane logitech »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #64 poslato: Jul 25, 2017, 11:06:39 posle podne »
Nije isto.
Aparat zna da ima nakačen objektiv jer u njemu ima mikrokontroler. Onda aparat pretpostavlja da slikaš mrak i neće raditi mapiranje senzora.
Ovo poslednje je moja pretpostavka. 
Skini objektiv, odradi proceduru u mrklom mraku i nadaj se da neće upasti neka prašina na senzor. I ako upadne, lako se čisti.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #65 poslato: Jul 25, 2017, 11:13:21 posle podne »
Malo googlanja... http://www.pixelfixer.org/
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #66 poslato: Jul 26, 2017, 12:21:06 pre podne »
A ne ne, kakve sam srece ima komarac da mi uleti i cudo da se napravi  :nono:

Vidim ima da se kupi komplet za telo i zadnju stranu objektiva 500 din, prvo cu sutra da pokusam da nadjem ovde od nekoga mozdaaa budu pasovali od nikona sta znam onda cu naci sigurno pa da isprobam to ako pomogne posle cu lako kupiti da imam i ja.

Problem je sto nisam slikao u raw-u krenuo sam da isprobam mogucnosti aparata i da vidim sta mogu da ocekujem a napravio sam sasvim solidne slike koje sam mislio da upotrebim ali eto tih piksel zezancija, inace imam vec neke prve utiske ali ostavicu ih za kasnije nakon jos probe. Recimo kratko samo video manual mi nikako nije isao cak i sa iso-m od 6400, no koliko sam uspeo da ukacim prevelika je distanca od 130m za takvo nesto to jest na toj daljini ne moze nista apsolutno da uhvati tako da cu morati znatno da skratim distance i da probam.

Ne znam kakva je ovo kamerica prvi put vidim i cujem : https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicpocketcinemacamera
Ali covek sa njom pravi ludilo od video zapisa po mraku, no gledao sam i raw video na 600d vs h264, bas lepa razlika, ali otom potom, prvo da ja pokusam da saniram ovo sto mi bode oci.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #67 poslato: Jul 26, 2017, 12:39:18 pre podne »
Od Nikona neće pasovati, samo Canon EOS.
Drži aparat okrenut ka dole, skini objektiv i stavi aparat na čistu ivicu stola. Nije to hirurgija pa da se inficira. Ljudi napolju menjaju objektive pa nekad uleti neka prašina. Imaš ugrađen sistem za čišćenje senzora, a može i ručno. Nije to toliki bauk ako paziš.
Verujem da sa EF 50mm f1,8 ili ranije pomenutim Heliosom možeš dobiti koristan rezultat na tom rastojanju. Glavno je da objektiv bude "svetao" ili "brz" - velika blenda, tj što manji f broj. Sliku možeš kropovati, a za video imaš krop (3x zum) mod. Takođe kada snimaš video ili jpeg, promeni Picture Style na Neutral i smanji kontrast na min. Možeš da instaliraš u aparat i bolji Picture Style (Technicolor, Marvel Advance 3.4 i sl.) sa kojima ćeš moći da prepoloviš ISO vrednost za isti rezultat.
 
Blackmagic, to je to što piše  ;D
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #68 poslato: Jul 27, 2017, 06:10:54 posle podne »
Nasao od poklopac Canona ovde od coveka, uradio proces 3x prvi put 30 sek druga dva puta cekao po 1 min za svaki slucaj.

U sustini ima ih i dalje, ovi crveni posebno bodu oci, moram da uporedim prethodnu sliku na tenane sa novom da vidim da li su se bar smanjili, beli i nisu strasni ali crvendaci stvarno kao laser.

A sta se desava ako ne mogu da se uklone zar ne bi bilo logicno da su oni mrtvi pikseli i tu su stalno sto ce da znaci i da na dnevnim slikama moraju biti tu pri brzim okidanjima ?

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #69 poslato: Jul 30, 2017, 09:14:30 pre podne »
Meni je ta procedura radila. Ne znam da li ima veze koja su podešavanja na aparatu kada se radi mapiranje. U svakom slučaju ima raznih softvera i dodataka za postojeće, koji jednim klikom uklanjaju mrtve piksele. Kod nekih je potrebno imati jednu crnu sliku kao referencu, a drugi programi jednostavno traže pojedinačne piksele i pretope ih u susedne. Progooglaj dark frame subtraction.
Ima više vrsta mrtvih piksela. Najviše se vide pri visokom ISO u tamnim delovima slike.
Kako god, njihovo uklanjane se automatski radi u aparatu ili u programu za obradu slika. Nećeš ni znati da su nekad bili tu kad jedom podesiš proces.
Ako instaliraš Magic Lantern u aparat, imaš u njemu poseban menu za mrtve piksele pa sa njim možeš rešiti problem direktno u aparatu.
Važno je da slikaš RAW i imaš dobar program za obradu slika, Canon DPP, Lightroom, RAW therapee, Capture One... Najviše korisitm Lightroom, ali ova druga dva daju bolje rezultate ako izvlačiš detalje iz mraka.
« Poslednja izmena: Jul 30, 2017, 09:18:00 pre podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #70 poslato: Jul 30, 2017, 06:01:26 posle podne »
Ja sam radio na manuelnim podesavanjima, kao kazu da je tada najbolje jer je najvise nekih procesa ukljuceno. Detaljno sam pogledao slike i na dnevnom svetlu imam bele putacice kao i one se vide kada se bas bas uveca slika : http://i.imgur.com/M9XClL3.jpg
Ima ih po slici nije nista strasno a i ne vide se dok se ne uveca solidno. Medjutim ove crvene u noc prave problematiku. Nakon sto sam odradio mapiranje u uporedio prethodnu crnu sliku sa novom dosao sam do toga da je dosta tih zezancija nestalo, one bele, ljubicaste i slicno su u vecini nestale ali ne sve ima ih i dalje u manjem broju, no ove crvene su mahom ostale ili se pojavljuju na drugom mestu. Ona jedna crvena toliko bode oci jer je na sredini slike skoro i vidi se cak kada se nista i ne zumira : http://i.imgur.com/scES1Je.jpg
E sada ostale crvene se vide kada se malo zumira a ova odra ja ne znam kako je tolika. Iz onoga sto sam ja citao ''Dead vs Stuck vs Hot Pixels'', citiram ''Dead and stuck pixels are the most annoying ones, because they show up in every single picture.'', ovi crveni nisu nijedni jer se samo pojavljuju u ovim nocnim gde mi je veca ekspozicija ( sa ISO nema veze jer je on 100-200 a max sam probao na 400 ) znaci oni bi trebali da budu hot, a ovi beli sto se pojavljuju u dnevnim oni bi trebali da budu dead ili stuck po nekoj logici mada sada ne mora ni to da znaci.

Za sada koliko vidim da ne bih sebi dodatno zakomplikovao zivot sa Magic Lantern jer jos nisam spreman na to i ovo mi je previse, moracu da slikam raw i da probam u fotosopu da skinem bar taj crveni sto bode oci toliko, kloniracu deo do njega ili tako nesto samo da se on ne vidi. A kasnije cu definitivno probati i Magic Lantern cim ispucam prve slike koje su mi potrebne.

Narucio sam i HELIOS 44-M, i onda sam tek spazio da nisam izgleda uzeo sta je receno, nasao sam da ustvari ima tih oznaka pun djavo, recimo ti si ostavio ''Helios 58mm f2 (44M-4)'' ovaj nema taj -4 sta god to da bilo, ali za novac za koji je narucen ( 1000 din ) valjda ce da opravda. Jos samo da nadjem taj adapter sa potvrdom fokusa.