Autor Tema: Pomoc pri odabiru MILC-a  (Pročitano 2795 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže JovanPA

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pomoc pri odabiru MILC-a
« poslato: Jul 01, 2017, 01:42:03 posle podne »
Pozdrav svima pre svega,
Dugo vec planiram o kupovini DSLR aparata, medjutim malo razmatrajuci i gledajuci i MILC aparate, svideo mi se Lumix DMC-G85 (Lumix DMC-G80) mislim da je kod nas.
Kada sam razmisljao o DSLR aparatu, moj izbor je bio Canon 760d. Sta me je odvuklo na stranu MILC aparata? Pa sama mogucnost snimanja u 4K rezoluciji i pritom veoma solidan kvalitet fotografija.

Ako me pitate za budzet,ne znam, ovaj Lumix sam gledao jer sam nasao da je sa nekim kit objektivom oko 990$, pa mi je to bilo prihvatljivo.
Potpuni sam pocetnik u svemu ovome. Zelim aparat sa kojim mogu vecinu stvari da radim solidnog kvaliteta. Nisam profesionalac, amater sam sa aparatima (mada se profesionalcima nazivaju svi koji zaradjuju novac ovom alatkom, mada moje misljenje je suprotno), ali nisam neko ko ne zna nista o fotografiji.

Ko god moze da mi da tacnije informacije oko cene na nasem trzistu o ovom aparatu, ili neke bolje alternative od istog, dobro je doslo.
Hvala unapred svima koji budu raspolozeni da daju koristan savet ili komentar.
Pozz jos jednom.  :)
« Poslednja izmena: Jul 01, 2017, 01:46:24 posle podne od strane JovanPA »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Re: Pomoc pri odabiru MILC-a
« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2017, 02:46:46 posle podne »
Pitaj Ljubu (Crni Bombarder ovde na forumu) kolika je cena kod njega. Na Kupujem prodajem, ovi što donose iz Mađarske ga cene 920-990 evra, kako kod koga.

Druga varijanta bi ti bila Fuji X-T20 kod kojeg dobijaš veći senzor (APS-C), što zači bolje performans epir slabom svetlu, bolji ISO, ali opet ne toliko drastična razlika. odličan ''kit'' objektiv 18-55, film simulation modove i sjajni Acros BW mod za 1100 evra, ali gubiš stabilizaciju u telu koju ima Lumix, a koja može dosta da znači. S druge strane, na Lumix možeš da kačiš i Olympus objektive bez adaptera. S treće strane kod Fuji imaš sjajna stakla ali su dosta skuplja. Imaš i Olympus OM-D EM-5 MkII, takođe sjajan aparat, sa stabilizacijom u telu, na koji možeš da kačiš Panasonic objektive. Tako da...šta da ti kažem. :P Najbolje bi bilo da uzmeš u ruke svaki od ova tri aparata pa osetiš šta ti najbolje odgovara, nećeš pogrešiti ni u jednom slučaju.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže JovanPA

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Pomoc pri odabiru MILC-a
« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2017, 12:22:23 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru, nisam uspeo ovih dana da sednem i odgvorim.
Gledao sam cak i Sony a6300, on mi je skuplji malo a cini mi se da nije toliko bolji, ne znam, samo preko nekih testova i pregleda moj zakljucak, vrv negde gresim.

Razmatrao sam Fuji X-T20, u nekim situacijama ima bolju fotografiju, snimak onako, prednost mu dajem kod autofokusa, sve ostalo cini mi se da je tu i tamo.

Jos cu da razmatram i sabiram utiske predlozenih. Otici probati ih pod rukom i videti koji najbolje odgovara sto ti kazes.

Hvala jos jednoma.  ;D