Autor Tema: Aparat do 35000 za nocno slikanje  (Pročitano 31387 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #40 poslato: Jul 12, 2017, 10:31:03 posle podne »
Proveri broj okidanja i guma na gripu -  tamo gde dođe kažiprst. Kod mene se bila malo isteglila vremenom pa je prelazila susednu plastiku, a bio sam kupio nov aparat.
Za objektiv, polako. Kad imaš telo, možeš i probati/pozajmiti neki objektiv, otići na fotografisanje sa nekim Canondžijom u prirodu, itd...
Mnogi preporučuju uz 18-55 i 55-250 IS. Ima i 50-250, taj je nešto stariji ako se dobro sećam. Ima po netu dosta informacija o njima pa ćeš već videti prema tvojim potrebama. Naravno Helios 58mm f2 (44M-4) + M42 EOS adapter možeš uklopiti u tvoj budžet odmah ;)
« Poslednja izmena: Jul 12, 2017, 10:33:50 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #41 poslato: Jul 12, 2017, 11:19:09 posle podne »
Za broj okidaja cu se snaci sam to sigurno, a sve ostalo dzaba kada ne znam, ali kazem odnecu coveku koji se bavi sa tim i ima radnju, znam da preferira samo nikone i da nema canone ali opet sve je to slicno mora da zna, inace sa njim saradjujem prodajem mu baterije za te iste aparate pa cu onako da mu odnesem cisto da prekontrolise situaciju kao nevidjeno puta kompetentniji od mene...

Taj adapter vidim da ima za 500 dinara, a helios za 1600 jedan i ostalo 20e+. Ukratko sta taj objektiv moze a sto ovaj uz aparat ne, jel on makro mozda ?

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #42 poslato: Jul 13, 2017, 01:40:26 posle podne »
Uzmi adapter sa potvrdom fokusa (AF confirm ili EMF adapter). Nešto je skuplji, ali ćeš moći uspešno fokusirati i bez live view.  Jeftinije ti je da kupiš na Ebay ili sl.
Taj objektiv 18-55 ima f3,5 do 5,6. znači da na 18mm žižne daljine ima f3,5 (što je vrlo blizu 4), a na 55mm ima f5,6. Gorepomenuti Helios ima fiksnu žižnu daljnu od 58mm (praktično isto kao 55mm), ali blenu f2!. U smislu propuštanja svetla f2 do f4 je 4 puta više,  a f2 do f5,6 je 8 puta više! Znači da bi sa Heliosom dobio istu svetlinu slike pri istoj dužini ekspozicije, možeš ISO smanjiti 8 puta. Sa 18-55 bi npr. podesio ISO 1600, a sa Heliosom samo na ISO 200! Naravno kvalitet slike je mnogo bolji na tako maloj ISO vrednosti. Osim toga dobićeš mnogo manju dubinsku oštrinu i bolji bokeh.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #43 poslato: Jul 13, 2017, 05:44:57 posle podne »
Da, jasno.

To je ovako nesto :
http://www.ebay.com/itm/AF-III-Confirm-M42-Chips-Lens-to-Canon-EOS-EF-Mount-Ring-Adapte-550D-7D-5D-E-F-M-/152549926996?hash=item2384af2854:g:-UAAAOSw3gJZGdM5

Mada vidim da ima i kod nas ako je isto za tih nekih 300-400 din ne isplati se cekati po mesec dana da stigne :

http://www.kupujemprodajem.com/adapter-M42-Canon-EOS-sa-elektronikom-potvrda-fokusa--47438789-oglas.htm?filter_id=132077569

Aparat stize sutra, no potpuno sam smetnuo sa uma da moram i stativ da uzmem jer sam stari dao uz onaj aparat, a realno ne bi ni mogao da drzi ovako velike aparate, taman je bio za te manje.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #44 poslato: Jul 14, 2017, 11:22:39 pre podne »
Stigao je aparat, sta znam fizicki sve deluje da je sve ok. Ukljucio sam ga upalio se izlistao neka podesavanja na ekranu nemam pojma kliknuo sam ok medjutim nemam slike na ekranu a kada pritisnem okidac do pola cuje se da radi, znaci nepoznavanje materije.

Dogovorio sam se sa ovim iz radnje da odem posle posla veceras da pogleda malo aparat.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #45 poslato: Jul 14, 2017, 12:53:54 posle podne »
Pi, koja glupost, radi ali crn ekran tek kada okinem sliku se vidi na ekranu sta je slikano, da da znam retardirano mnogo zvuci ali sta ces kada prvi put drzim ovako nesto u rukama, to jest imao sam prilike ali sve je bilo podeseno za slikanje samo da okidas... Niste veceras na kontrolu pa cu ja posle da trazi po netu gde se sta i kako detaljno podesava za sliku na ekranu ostala podesavanja i slicno...

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #46 poslato: Jul 14, 2017, 04:30:21 posle podne »
Pa stavi oko na vizir pa ćeš videti uživo sliku ;)
Možeš i da uključiš live view pošto si navikao na kompakt.
Pročitaj korisničko uputstvo detaljno i pokušaj da shvatiš sve što si pročitao. Tamo ima i dosta jednostavnih, a korisnih saveta, veruj mi. Samo da tim znanjem možeš veoma dobro da koristiš aparat, čak bolje od nekih "profesionalaca"
« Poslednja izmena: Jul 14, 2017, 04:35:38 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #47 poslato: Jul 14, 2017, 09:25:33 posle podne »
Nisam dobio korisnicko uputstvo uz aparat pokusacu da nadjem na internetu valjalo bi na srpskom ako bih nasao.

Nosio sam kod ovog, ali to je lud zbunjenog, covek radi samo sa Nikonovim aparatima i samo njih ima izgubio se u podesavanjima kaze totalno je drugacije drugacije se stavlja objektiv opalio neku sliku... Medjutim dosao tu jedan koji saradjuje sa njim i on kao zna Canona, i slikao slikao nesto gledao i kao nesto blic nece nemam pojma valjda on ga izvuce nesto nece da opali nije mu jasno...

Ma luda kuca, zvao sam sada drugog coveka iz druge radnje sto radi u radnji sa Canonima i zna 600D, nosim mu u ponedeljak da pogleda.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #48 poslato: Jul 14, 2017, 09:42:25 posle podne »
Stavi ga u Auto mod (zeleno na točkiću) u mraku i mora da sam iskoči blic i opali kada slikaš.
U Manuelnim modovima mora da iskoči blic kada stisneš mali taster sa simbolom munje. Naravno kada je aparat uključen ;)
Ako ne, uradi reset na fabrički defulat, što je svakako vrlo preporučivo jer je vrlo moguće da je prethodni korisnik imao neka svoja podešavanja.
Ako ni posle toga blic ne radi, onda je neispravan ;(
« Poslednja izmena: Jul 14, 2017, 09:46:42 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #49 poslato: Jul 14, 2017, 09:50:10 posle podne »
Ma iskakao je danas i po danu u zatvorenoj prostoriji na auto, sada gledam slike on je koristio manuelni mod kada ga je navodno blic zezao jer su dosta tamne nesto je isprobavao... Ja sam sada usao u manuelni i nasao dugme bio i blic opali. Nemam pojma sta je on radio. Al opet voleo bih da to neko pogleda detaljno a to ce biti u ponedeljak ne znam ni odakle se ovaj stvorio dosao da pita nesto kada ce da slikao i kao on da vidi... Ma danas svako i slika nemam pojma.

Uglavnom za pocetak sto vidim komplikovano jako objektiv se nesto ''muci'' kada ga priblizim onako na 20-30cm otprilike nesto radi cuje se mehanizam neki nesto se desava pa nekad nece da mi da da opalim kada ga malo mrdnem sacekam i dozvoli mi, na ovo dalje opali svaki put, imace ovde da se lomi sa ovim po dobro.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #50 poslato: Jul 14, 2017, 10:21:54 posle podne »
Imaš uputstvo ovde na sajtu, samo malo potražiš:

Početno uputstvo:

https://pcfoto.biz/uputstva/CANON_EOS_600D_WWW.PCFOTO.BIZ.pdf

Kompletan test 600D:

https://pcfoto.biz/test-2075-1-canon-eos-600d-test

Na dnu 13. strane testa imaš da skineš kompletno uputstvo na srpskom:

https://pcfoto.biz/test-2075-13-canon-eos-600d-test
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #51 poslato: Jul 14, 2017, 10:49:55 posle podne »
Onda je aparat ispravan, a stručnjak je... Mnogi pokušavaju da slikaju u manuelnom modu jer se tako osećaju kao profesionalnci. Oni koji uspevaju da dobiju rezultat kako treba zaista znaju da slikaju.
Eto, uputsvo već imaš pa aparat u ruke i redom citaj uputstvo.
Siguran sam da u uputstvu piše da možeš okinuti sliku samo ako si dobio potrvdu fokusa (čuje se bip i pojavi se na krako crvena tačkica ili više njih). Imaš 3 vrste auto fokusa. U servo modu ne dobijaš potvrdu fokusa i okinuće svaki put kad stisneš okidač, ali ne mora da znači da ćeš dobiti oštru sliku.
Za macro si previše bio blizu pa objektiv ne može da izoštri. Zato se muči i ne da ti da okineš. Probaj da zumiraš umesto da se približiš. Za macro fotografiju postoje macro objektivi, mada možeš svaki objektiv da okreneš naopačke uz poseban adapter i poprilično dobro će odraditi posao.
« Poslednja izmena: Jul 14, 2017, 10:53:25 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #52 poslato: Jul 18, 2017, 02:54:23 posle podne »
Sta da kazem sem da je nasa zemlja ubedljivo zemlja sa najvise ''strucnjaka'' u raznim oblastima po glavi stanovnika. Ovi ''strucnjaci'' sto drze radnje ili ''profesionalno'' rade slikanje ili ti zive od toga kako god, su sa znanjem generalno na losem nivou, recimo ja radim samo Nikone ne znam to ili ja imam Canon ali nemam taj ne znam sad to kako sta tacno i slicno, kao da si mu doneo vrsalicu pa sad se cudi, princip je slican sve je to tu negde a ti ako dobro poznajes materiju ne bi trebalo da ima problema bar ja to tako vidim, ali danas se kod nas svako ko kupi aparat i krene da slika naziva fotografom...

Elem aparat je pogledan i to sve deluje korektno su reci coveka koji ga je probao, broj okidaja proverio nisam iz razloga sto na camerashuttercount.com mi izbacuje ''Your camera doesn't add shutter count information to images.'', a koliko vidim aparat prima mini usb konektor a ja takav kabl nemam za sada samo imam mikro da bih mogao da povezem aparat sa racunarom i instaliram neki program vec koji ce mi reci vezano za broj okidaja. Za bateriju i punjac sam posalo upit Canon-ovom timu koji se brine oko toga to jest da li su originalni, posto ja za bateriju ne mogu da protumacim jako mi je cudna situacija.

Uputstvo sam procitao no previse opsirno i previse zakomplikovano, dosta nejasnih termina i funkcija kao sto su recimo, pregled dubinske ostrine, podesavanje korekcije ekspozicije, balansa belog, blica..., automatska optimizacija osvetljenosti, zakljucavanje AE, vreme merenja svetlosti... U praksi sam ga probao po danu, jer za noc upravo jurim da kupim neki jeftiniji stativ pa cim to nabavim probacu i nocno slikanje samo ne znam ni sam kako kada mi ni dnevno nije jasno.

U principu naisao sam na sledece nejasnoce prilikom slikanja, recimo fokusiranje se vrsi dosta brze preko vizira nego preko ekrana, ali bas dosta brze ja peferiram preko ekrana jer sam tako navikao nekako mi lakse ali ajde sad to i nije tolika zamerka. Bitnije zamerke su fokusiranje objekta slikao sam neke slike i recimo slikam krusku ili lampu nebitno je i umesto da mi ceo objekat bude fokusiran i izostren on recimo fokusira jedan deo drugi mi nije izostren... Pokusavao sam i preko vizira da one tacke za fokus kako god da se zovu podesim da ne bude u centralnoj tacci ali ne vredi kada podesim fokus na svim tackama isto dobijam, primer sam okacio, znaci jasno se vidi da je samo deo od slikanih objekata jasno izostren a ne celi.

Imam jos problema sto se tice slikanja i pokazivanja stvarnih detalja ali to racunam da je zbog toga sto slikam napolju a na beloj pozadini pa svetlost se reflektuje od beo carsaf i to nije predstavljeno zaista kako i jeste.

U video modu znaci katastrofa ljuta nisam ni sanjao da ovaj aparat nema automatsko fokusiranje kao kompakti ili mobilni telefoni, moram svaki put da pritiskam dugme da bih nasao odredjeni fokus, uzgred kada se to radi na snimku se cuje okretanje tog prstena ili kako god i to lepo, a i kada se to radi menja se svetlost znaci u tom trenutku slika postane dosta svetlija ili tamnija ( ne znam od cega ovo zavisi ) i onda kada fokusira vraca se u normalu.

Za sada idem da trazim da kupim stativ neki jeftin ali buduci da mi ovo ni po danu ne ide ne znam kako ce tek to po noci ici, sa kompaktima mi je bar po danu islo...


Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #53 poslato: Jul 18, 2017, 06:47:36 posle podne »
Eh daa... Za video AF sam ti bio napisao u ovoj temi. Sve tvoje zamerke i pitanja su logični ako posmatramo sa tvog stanovišta. SVE odgovore ćeš naći u uputstvu, kao što sam rekao. Takođe sam rekao da progooglaš ako nešto ne znaš od pojmova. Ja ti maksimalno pomažem ovde, ali ne mogu da radim obuku preko foruma ;) Zaista bi mi mnogo vremena oduzelo da pišem sve. Eventualno bi se mogli čuti nekako pa bih ti objasnio tematiku ukratko ali i detaljno jer potpuno razumem tvoje stanje. Znam da je veoma obimno pročitati uputstvo, sve shvatiti i primeniti na kraju, ali to je pravi put.
Dobra stvar je da će sve to doći na svoje. Milioni ljudi koriste DSLR sisteme u svetu, a profesionalci (onakvi i ovakvi) takođe ih skoro isključivo koriste. Tako da ne brineš, ako mogu oni, možeš i ti.
Zamisli da si do sada vozio auto samo u video igri i onda seo u pravi sportski auto! Naravno da jedva znaš da kreneš iz veliku muku! Ali kad ovladaš znanjem, ni jedna VR igrica ne može da zameni osećaj uživo.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže milic1973

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #54 poslato: Jul 18, 2017, 08:40:08 posle podne »
ja bih da ti dodam ovo, bacio sam pogled na exif fotke ove lampe i vidim da je fotkano na 3.5. stavi f 8 ili f11 i bice ti veci deo fotke u fokusu ovako imas plici dof ili ti dubinsku ostrinu. moras guglati i citati i vezbati da savladas te osnovne pojmove i kako da koristis spravu. nemoj da se nerviras i trosis energiju na nervozu. leci ce sve na svoje kada se ti i aparat upoznate malo bolje

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #55 poslato: Jul 18, 2017, 08:55:36 posle podne »
Da bog sacuvaj samo pisem onako sta se sve desava i na sta nailazim kao neko ko je tek poceo ovo da koristi.
Dobro bi bilo prebaciti temu na odgovarajuce mesto i promeniti naziv tako da neki ljudi koju imaju nameru da kupe ovako nesto mogu videti sa cim ce se sve susretati i slicno. Kompakt je kompakt automatski po danu i nema glava da te boli, pridjes skroz on izostri odmaknes on izostri ovde tolika zavrzlama da je to strasno  :)

Uostalom ovo po danu mi i nije prioritet zavrsava mi posao i slike sa telefonom i snimci samo sam onako sto bi se reklo isprobavao da vidim sta se tacno tu desava, normalna stvar da ne mogu sve otkriti i saznati za dan-dva, cisto onako iznosim sta me sve snalazi.

Bio sam danas da pogledam stative, gledam sam onaj Hama star 05 od bezmalo 2000 din, pa ono je igracka toliko krho i nejako ja ne znam sta moze sa onim a na slikama izgleda snazno mocno i ostavlja dojam da je to prava stvar. Imao je jos jedan Hamin od 4000 din dosta veci, ali i to nije bas to po kvalitetu nekom a toliko je veliki kada je sklopljen da moram da angazujem coveka ako se recimo penjem uz brdo da mi nosi stativ...
Ponudio mi je covek Manfrotto compact action polovan za 50e ili ti 6000 din, deluje zanimljivo sta znam, mnogo kvalitetnije i sabilnije od Haminih takodje ima neku cudnu pokretnu glavu gore ako rukohvat neki, problem je sto sam kasnije nasao u Gigatronu za 8000 nov, https://gigatronshop.com/stativi/manfrotto_mkcompactacnbk_tripod_crna-87425.

Sad stvatno ne znam da li polovan vredi 6000 din ali to mi je puno za stativ da dam, uglavnom pokusacu da spustim cenu. E kada nabavim stativ i krenem sa slikanjem i snimanjem u noc tu ce mi biti potrebna mala pomoc  :) a ovo ostalo cu na YT how to focus ovo ono itd pa sta bude.

ja bih da ti dodam ovo, bacio sam pogled na exif fotke ove lampe i vidim da je fotkano na 3.5. stavi f 8 ili f11 i bice ti veci deo fotke u fokusu ovako imas plici dof ili ti dubinsku ostrinu. moras guglati i citati i vezbati da savladas te osnovne pojmove i kako da koristis spravu. nemoj da se nerviras i trosis energiju na nervozu. leci ce sve na svoje kada se ti i aparat upoznate malo bolje

Ma jok gde da se nerviram, u svakom slucaju mogu prodati aparat ako mi dozlogrdi :D
Naravno tek sam krenuo nisam ni mislio da stanem, gledacu dosta snimaka racunam da 90% stvari mora da ima na YT.
Hvala na savetu.
« Poslednja izmena: Jul 18, 2017, 08:58:54 posle podne od strane logitech »

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #56 poslato: Jul 21, 2017, 01:11:59 pre podne »
Evo nabavio sam i kablic kako sam rekao, proverio broj okidaja i mogu vam reci da danas nikome ne mozete da verujete !
Umesto oko 18 000 kako je i pisalo aparat za malo pa ima duplo vise ! Naravno u skladu sa tim ostavljena je i ocena prodavcu da se zna i da se prepozna, od Canonovog tima sam dobio odgovor da su primili moj mejl i slike i da su prosledili kolegama koji se bave time da bi utvrdili da li su punjac i baterija originalni. Kada sam malo bolje zagledao srafove na samom aparatu vidi se da je na nekima skinuta farba i da se jasno vidi da su odvrtani to jest da je aparat otvaran, aparat radi sad tako je kako je.

Uzeo sam i onaj polovan stativ sto sam pominjao Manfrotto MKCOMPACTACN-BK, stativ je stvarno dobar, cvrst, ima dosta ''opcija'' moze da se rotira u svim pravcima cak i da se izvuce ona sipka da se okrene na dole za makro, moze da se izvuce preko metar i po, originalnu torbu uz njega... Izasao me 4000 din, sto je opet puno bolje nego da sam uzeo one Hamine jeftinije modele sto su stvarno kao igracke u poredjenju sa ovim.

Eto sada malo jos da citam i gledam nesto pa da probam da krenem da slikam.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #57 poslato: Jul 25, 2017, 03:09:51 pre podne »
E sada vi meni recite jel ovaj aparat ima mrtve piksele to jest uslikava ih ili koji djavo se desava ? Nisam ni primerio do veceras dok nisam uslikao slike po noci !

http://i.imgur.com/j8H6Mqz.jpg

Crvene tackice i bele putace jasno se vidi kada se uveca a vidi se bogami i ovako ova crvena...

http://i.imgur.com/lKHDQW0.jpg

Na svakoj slici u mraku koju sam napravio je ovako, u dan nisam primecivao da ima ovih problema no moram sutra dobro pregledati slike po danu.

Van mreže zook

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #58 poslato: Jul 25, 2017, 07:52:02 pre podne »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Aparat do 35000 za nocno slikanje
« Odgovor #59 poslato: Jul 25, 2017, 12:26:18 posle podne »
Svaki aparat ih ima. Nekad se pojave, a nekada i nestanu. najčešće se vide noću pri dužoj ekpoziciji. Postoje hot i stuck pikseli. Moj 700D je vrlo brzo dobio nekoliko, ali ima procedura da se oni mapiraju i onda se ne vide. To se radi i u fabrici pre prodaje. Ne mogu da se setim da li na 600D ima to, a mislim da bi trebalo. Progooglaj Canon hot pixel removal.
Vrlo lako se skidaju nekom u programu za obradu slika, ako ne možeš u aparatu. Razmišljaj da dobro uslikaš, a obradu i peglanje slike radiš na PC.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II