Autor Tema: Pokusaj CB portreta  (Pročitano 4227 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sunjo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Pokusaj CB portreta
« poslato: Septembar 13, 2017, 03:55:11 posle podne »
Prva fotka koju kačim na forumu. Svi saveti i kritike dobrodošli, početnik sam i puno će mi značiti svaki komentar.
PS: U žurbi nisam primetio kosu preko lica   :(
Nikon D3100, Nikon 18-55, Yongnuo Yn-50mm 1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Pokusaj CB portreta
« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2017, 07:39:17 posle podne »
.....meni na mom ekranu je pretamna fotografija, ne bih ostavljao ovoliko neba iznad glave, vjerovatno samo 1cm, ovdje bih ja lično upotrijebio "Spot" mjerenje u aparatu, da naglasim osobu, približio bih se malo, ali samo malo, da i dalje bude krajolik koji priča priču, a eksperimentisao bih i  vrlo blizu osobe-da je djevojčica u krupnom planu, ovdje ti je bitno da malo experimentišeš, da staviš na najveću blendu-da bi zamutio pozadinu, a eksperimentisao bih i da stavim na "auto blendu"da sam odredi blendu, koja bi bila najvjerovatnije 2 do 3 manja blenda od najveće blende, kad malo se vratim sa svojim počecima žao mi je što više nisam eksperimentisao-pa sam odlučio šta je najbolje.....nadam se da te nisam zbunio? ;)
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2017, 07:43:27 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Re: Pokusaj CB portreta
« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2017, 07:39:20 posle podne »
Čini se da je nisi radio u sRGB. Nije ti izgledala ovako podeksponirano u PS-u?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Sunjo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Pokusaj CB portreta
« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2017, 08:13:45 posle podne »
Tviti prvo da se zahvalim na odgovoru. Nije da nisam zbunjen ali sve u svemu znaci bitno je sto vise eksperimentisati menjati pokisavati. Hvala puno na savetima
Cronin fotografija mi uopste nije delovala ovoliko podeksponirano, tek kada sam pogledao na telefonu saada vidim da ja pretna
Nikon D3100, Nikon 18-55, Yongnuo Yn-50mm 1.8