Autor Tema: Fuji X-T20  (Pročitano 4452 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Fuji X-T20
« poslato: Maj 02, 2017, 03:14:37 posle podne »
Posmatranjem palete Fuji mirrorless fotoaparata, uviđamo da je ona pažljivo skalirana i da su razlike između postojećih modela više nego primetne. One će se ogledati u ceni, završnoj obradi, ergonomiji, tražilu, brzini rada i sl. ali ćemo konstatovati da nema odstupanja po pitanju kvaliteta izlaznog rezultata, odnosno izbora senzora. Fuji kontinuirano dopunjava svoju ponudu, pa smo tako 2015. imali prilike da upoznamo Fuji X-T10, koji je svoje mesto pronašao u nekoj višoj srednjoj klasi, iznad Fuji X-E2 a ispod Fuji X-T1 modela. Njega je krasio izrazito retro vizuelni identitet, dok se ispod ’’haube’’ nalazio standardni 16,7 mpx APS-C X-Trans CMOS II, koji je bio osnova za celu jednu generaciju Fuji mirrorless fotoaparata. Na neki način, Fuji X-T10 je zaokružio jednu celinu i stavio tačku na taj senzor, otvarajući put novim iteracijama u tada već jasno formiranoj ponudi. Novi ciklus je započet sa Fuji X-Pro2, a zatim sa Fuji X-T2 modelom, koje krasi novi 24.3MP X-Trans CMOS III senzor. Fuji X-T10 se polako povlači sa polica i rafova, a na njegovo mesto dolazi Fuji X-T20, kome je opet namenjeno mesto  ispod flagship modela, kao što su X-Pro2 i X-T2, što ga čini zanimljivim onima koji nemaju izraženu potrebu za top klasom, ali i bez želje za kompromisom po pitanju kvaliteta izlaznog rezultata.>>> nastavak na blogu


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T20
« Odgovor #1 poslato: Maj 02, 2017, 10:03:35 posle podne »
Cini mi se odlican rezultat na iso 6400. Ne znam samo jel pala tu neka obrada,...
Zbunjuje me takodje i ova "sitnica" od solje dole ispod :)
Izgleda da se drug Bole poucen iskistvom ovaj put ratosiljao  potencijalnog kardio - turbo jumpinga  :)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T20
« Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2017, 10:29:33 posle podne »
Mogu raw da ti posaljem... mislim... bilo bi bzvz da petljam sa takvim stvarima.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T20
« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2017, 09:14:06 posle podne »
Sad mi je sinulo da ja to sve vreme gledam zapravo na mob.
To sigurno utice na utisak.
Od velikog ekrana sam nazalost daleko ovih dana..



Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže zook

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 437
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T20
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2017, 09:49:48 posle podne »
Nisam baš zadovoljan štampanim uputstvom koje sam dobio uz aparat, tako da ovaj sajt može biti od koristi... :D

http://www.johncaz.net/blog/x-t20-setup-guide