Autor Tema: Lepotica dana / Belleza del dia  (Pročitano 12268 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #20 poslato: April 04, 2017, 05:19:55 posle podne »
Auuuu al ste ustalasali fotografi moralisti estete

Cronnin / sustina je bila random fotkanja bez pretenzija da se ulepsa ili doda ili bira. Sedeo sa ortakom pio pivo i resio da probam novi 40-150 pazaren dva dana ranije. Bilo je ono sta god se zapazi u gomili setaca .po La Rambli u Barceloni.E sad bilo je toga interesantnog koliko je lens mogao da dobaci. Hvala na komentaru anyway
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #21 poslato: April 04, 2017, 05:57:20 posle podne »
Pa ja ti i sugeriram da ne fotkaš random.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #22 poslato: April 04, 2017, 07:15:46 posle podne »
Heheee ponekad treba i to , ne valja stalno biti fokusiran.
Mada , dajem ti za pravo imas smislen komentar.
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #23 poslato: April 04, 2017, 09:03:05 posle podne »
A i fotke bi trebalo da se ne kace re(n)dom

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #24 poslato: April 04, 2017, 09:04:10 posle podne »
Ok je ponekad ispucavati ovako nešto što ti je srcu drago, samo bih voleo da se do izvesnog trenutka izvuče tema da bude i kvalitetnih fotki koje će ljudi sa zanimanjem da gledaju. Kontam da je teško pronaći nešto ovako  >:D, ali nešto između za početak.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #25 poslato: April 04, 2017, 11:29:11 posle podne »
Ok shvatam sta zelis da kazes.
Tema je postavljena jasno . Pozdravicu prvi dobre fotke .
Medju mojima ima 2 do 3 pristojne ocekujem jos uvek bolje.
Naravno kao i na svakom forumu imas par likova kojima je
Obezvredjivanje i pljuvacina glavni sport u dokolici .
To je to . Novoprimitivizam je tesko iskoreniti kad se primi.

Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže mirzaterra

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #26 poslato: April 07, 2017, 09:22:11 posle podne »
Ma meni je ovo sjaaajno... Svaka cast, odlično, kapa dole..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

No light, no fun!

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #27 poslato: April 08, 2017, 12:15:02 pre podne »
@
...Naravno kao i na svakom forumu imas par likova kojima je
Obezvredjivanje i pljuvacina glavni sport u dokolici .
To je to . Novoprimitivizam je tesko iskoreniti kad se primi.

Ne kažem da ponekad nema i ovog o čemu ti pričaš, ali ipak da budemo jasni oko sledećeg...

Kada god javno postaviš neko svoje delo moraš da budeš spreman da saslušaš i stojički bez ljutnje izdržiš kritike, kako one koje ti prijaju tako i one koje ti ne prijaju.
To za posledicu občno ima podizanje kvaliteta postavljenih radova, da ne kažem - samocenzuru.

Ja ti u šali rekoh ono što ti rekoh, jer sam fotografije koje si postavio tako i video - kao šaljive.

Neki ozbiljan komentar na ove zadnje fotografije sisa i dupeta nisam dao, ne što mi iste smetaju - naprotiv, već zato što nisu napravljene na način koji bi isprovocirao ozbiljan komentar.

Ali ako baš hoćeš, onako čisto fotografski :
fotografije su jako loše kadrirane i često van fokusa što i ne čudi, jer su radjene krišom i mahom onako, junački - s ledja...
Dalje, o ne vodjenju elementarnog računa o geomentriji, rakursu, šipkama koje prolaze kroz delove tela, obradi...da ne govorim.

A ako si zaista i sam lišen neoprimitivizma o kojem pričaš (u šta ja evo ne sumnjam ), možda si trebao da zamoliš neku od ovih gospodja da ti ispozira pa da napraviš na miru par ˝krštenih˝fotografija koje bi nam ovde pokazao.
Tada bi sigurno bile puno bolje kadrirane i ne bi bile van fokusa.
A ovako, ako očigledno voajersko fotkanje pokušavaš da pokažeš kao civilizacijsku tekovinu i dostignuće...hm...kakve li su ti šanse...


« Poslednja izmena: April 08, 2017, 12:18:27 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #28 poslato: April 09, 2017, 08:27:03 posle podne »
1 / komentar ostavljen ,  nije sala nego sto nas narod kaze ''podjebavanje '' , malo si se ''zaneo'' generale ....u sali .  8)
2 / nista nemam protiv fotografskih  kritika , naprotiv . / pogledaj temu sa mojim fotkama i moje komentare na kritike i btw ne objasnjavaj mi sta je ''public display '' ... aman ,  ::) /
3 / koncept teme nije bio da se zaustavljaju gospodje ili gospojice po ulici i  pitaju za poziranje . procitaj uvod pre no sto nesto kazes . poucno generale . 8)
4 / snimanje s preda , s boka , pozadi  diktira situacija , narocito na ulici u pokretu . narocito na ovoj temi .dozvoljavam mogucnost da s obzirom na tvoj ''army background'' to nije ''junacki ''.
5 / sasvim slobodno i u duhu demokratije biraj teme po svom ukusu , ....mozda ti vise lezi komentarisanje objektiva , pixela , senzora , zizne daljine , iso ratia , ili jednostavno ciji je aparat vise
     ''junacki '' i ''veci '' .


u zdravlju  8)

 
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #29 poslato: April 09, 2017, 08:35:17 posle podne »
1 / komentar ostavljen ,  nije sala nego sto nas narod kaze ''podjebavanje '' , malo si se ''zaneo'' generale ....u sali .  8)
2 / nista nemam protiv fotografskih  kritika , naprotiv . / pogledaj temu sa mojim fotkama i moje komentare na kritike i btw ne objasnjavaj mi sta je ''public display '' ... aman ,  ::) /
3 / koncept teme nije bio da se zaustavljaju gospodje ili gospojice po ulici i  pitaju za poziranje . procitaj uvod pre no sto nesto kazes . vrlo poucno generale . 8)
4 / snimanje s preda , s boka , pozadi  diktira situacija , narocito na ulici u pokretu . narocito na ovoj temi .dozvoljavam mogucnost da s obzirom na tvoj ''army background'' to nije ''junacki ''.
5 / sasvim slobodno i u duhu demokratije biraj teme po svom ukusu , ....mozda ti vise lezi komentarisanje objektiva , pixela , senzora , zizne daljine , iso ratia , ili jednostavno ciji je aparat vise
     ''junacki '' i ''veci '' .


u zdravlju  8)  ps. /  nije neoprivitimizam  , to jedna potpuno nova kategorija bez istorijskog nasledja > novoprimitivizam
« Poslednja izmena: April 09, 2017, 08:36:38 posle podne od strane mdlphoto »
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #30 poslato: April 09, 2017, 09:52:46 posle podne »
Klasična, već mnogo puta viđena, situacija sa novim članovima.
Doći će sve to na svoje kako treba, samo malo vremena da prođe.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #31 poslato: April 09, 2017, 10:21:14 posle podne »
Za losu fotku nema opravdanja. Ili valja ili ne. Kad ne valja, ima samo jedna gradacija - Brisi, ne zali!
Dok bi kod uspelih fotki trebalo da bude vise nivoa kvaliteta, u zavisnosti od namene, kvaliteta opreme i umetnickog izrazaja.

Besmislena je ideja da ispod svake fotke stoji obrazlozenje kako bi "bila bolja da je samo......" ili "nisam mogao zbog toga i toga, ali je trenutak i ideja vrhunska"
To bi bilo kao kada bi ispricali vic pa se posle trudili da ga objasnimo.

Vecina fotki u seriji je dodatno nagrdjena onim natpisima. Cela kompozicija potseca na design pakovanja za zenske carape - 50tih godina proslog veka.

Ovo nema veze sa "pljuvanjem u dokolici".  Jednostavno, nema se zasta "uhvatiti" a da je dobro.
Ma koliko se uvreda uzvratilo na kritike na racun fotki, ostaje cinjenica da je cela serija u klasi - Bacaj, ne zali!


Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #32 poslato: April 09, 2017, 11:21:48 posle podne »
@mdlp.....moja ti je dobronamjerna preporuka da prihvatiš dobronamjerne konstruktivne kritike koje ti upućuju ljudi koji se razumiju u fotografiju, aparate, senzore, procesore.....niko ti ovdje ne želi loše, i dalje vrijedi ovaj fotoforum koji je najtolerantniji od svih fotoforuma, vjeruj mi, na onim crno bijelim iz Tajlanda ili odakle već-imaš dobrih fotki, ali kad nešto nije dobro-nije dobro.....ja bih se zamislio na tvom mjestu, pa bih sam sebi rekao-stani malo, možda su ljudi u pravu, moram se više potruditi oko kadriranja, baš ću da pokušam......ne bih volio @mdlp da završiš kao forumašica @Zvezdarka Vračarević(mislim da joj je tako bio nik?) gdje nije uopšte primala dobronamjerne kritike i non stop je ponavljala kako ona upravo tako želi da ispadnu fotografije, a fotografije iskreno ne valjaju.....sretno i samo naprijed! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #33 poslato: April 10, 2017, 12:09:35 pre podne »
 ;D ' apropo 2 predjasnja komentara



ah...kakav umetnički pristup detaljima :)
Pazi, različiti su putevi kojim se dolazi do spoznaje suštine.  ;D



« Poslednja izmena: April 04, 2017, 02:42:14 posle podne Argon »

..............


mada da se razumemo, ja sam ovde više za bracketing, pa onda HDR... :)




..............




naravno da prihvatam lose kritike , to je izmedju ostalog svrha mog uclanjenja na ovaj forum . ovo nisu kritike ovo je zajebancija, impotentan pokusaj biti duhovit . pa sad prosudite sami .
« Poslednja izmena: April 10, 2017, 12:12:51 pre podne od strane mdlphoto »
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #34 poslato: April 10, 2017, 08:08:13 pre podne »
Onako iskreno, dogod ti slikas zenske atribute fotoaparatom skrivenim ispod mantila i pozivas i druge da istresu "slicne" fotografije (jer si siguran da ih i drugi imaju), stvarno ne znam sta bih ti rekao...pogotovo o impotenciji.

Postoje specijalizovani sajtovi za osobe takvog i slicnog opredeljenja pa mi uopste nije jasno zasto ih ne koristis...

Vrhunac svega je sto jos izgleda ocekujes da neko ovde otkine na tvoje radove i samu tu ideju.

E pa evo ja ti sad ozbiljno kazem da od svega toga nema nista.
Pohvale od mene neces dobiti..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže mirzaterra

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #35 poslato: April 10, 2017, 08:36:37 pre podne »
Ee samo da kažem da sam se salio da je meni ovo dobro, nego je blago rečeno odron, i od ideje i od izvedbe..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

No light, no fun!

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Lepotica dana / Belleza del dia
« Odgovor #36 poslato: April 10, 2017, 09:20:18 pre podne »
Ova tema generise veliku kolicinu negativne energije.
Eto generale kad nisi hteo da budes "mudarator" ;D. sad bi lepo mogao da okacis jednu katancinu, sa kljucem ko od manastira.
I to zasluzno, kunem se!