Autor Tema: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe  (Pročitano 26533 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« poslato: Mart 25, 2017, 10:19:56 posle podne »
Pozdrav svima, registrovao sam se ovde jer mi je to prvo izaslo na googlu kada sam kucao digitalni fotoaparati forum, pa se nadam da ovde ima ljudi koji mogu da mi pomognu.

Odmah da kazem u fotografiju se razumem nikako, ali znam sta mi treba to jest kako to treba da izgleda a sa cim da to postignem i kako to se nadam da cu ovde saznati.

Naime treba mi neki uredjaj najjeftiniji moguci, polovan naravno za nocne uslove slikanja prilikom cega se samo i samo snima svetlost u potpunom ili skoro potpunom mraku, znaci noc u prirodi...

Konkretno imam razne baterijske lampe i onda bih da snimim to u mraku, evo kako to otprilike treba da izgleda :







Itd, znaci potrebno je sto realnije prikazati kako ta svetlost iz lampe izlazi i obasjava tamo na odredjenoj daljini drvo, neki predmet, ili sto god, takodje ovo bih koristio i u poredjenjima, prvo uslikam jednu lampu pa onda drugu pa da se vidi koja je bolja itd itd...

Moj neki skromni budzet je 10 000 dinara za polovan uredjaj, sada imam Nikon L22 koji koristim tako za neke dnevne fotke ali sa njim ne mogu postici nista u nocnim uslovima to jest nije za ovo sto meni treba.

Pa eto ako treba jos informacija tu sam, i da li ima sta za mene u ovom cenovnom rangu, znam da za taj novac ne mogu da ocekujem nista specijalno ali eto treba mi nesto jer za sada nemam nista a potrebno mi je ovo da snimam.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2017, 03:33:13 pre podne »
Treba ti stativ za fotoaparat, a može i nešto da fiksira lampu, mada nije presudno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2017, 04:50:57 pre podne »
Mozda nisam bio jasan sa pojmom uredjaj, meni pre svega treba neki aparat koji ce da odradi trazeni posao, za stativ i stabilizaciju cu lako...

Ima brdo aparata po oglasima a ja ne znam sta ce da radi ovaj posao koji je meni potreban posto vecina ljudi slika potpuno drugacije stvari ovo sto ja hocu nije bas svakidasnje.

Gledao sam malo aparate ali najgore je sto ne znam sta da trazim  :(, u sutini bilo bi dobro da ima zum i da moze kao na drugoj slici sam postavio da uvelica i prikaze na razdaljini lepo, takodje da ima video zapis ali nije presudno, to jest pre bih se odrekao video zapisa zbog bolje fotografije, ali ako moze oboje odlicno.

Nikon J1 vidim ima, kao i dosta njih ih Panasonic LUMIX serije sa 16-18x optickim zumom, samo opet ponavljam ne znam sta da trazim, pa bi mi valjala neka uputstva i predlozi, takodje je bitno da aparat koji uzmem ima bolju kameru od LeEco Le 2 telefona http://www.gsmarena.com/leeco_le_2-8053.php, koji dobijam za mesecak i po dana.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2017, 02:37:10 posle podne »
Treba ti aparat koji ima kompletna manuelna podešavanja ekspozicije (ISO, brzina zatvarača i otvor blende). Njega moraš da staviš na stativ. Trebalo bi da imaš i manuelni fokus bilo kakve vrste.
Ako gledaš i malo veći zoom, to bi moglo biti nešto ovako:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/HS25EXR/HS25EXRA.HTM
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2017, 07:46:28 posle podne »
E to upravo, sa sto vise manuelnih podesavanja to sam negde procitao da mora da ima. Pokusao sam da nadjem taj model medjutim nema ga nigde polovnog po oglasima da bih video kako se krece mada ne verujem da bi upao u moj cenovni rang.

Vidim da ima zum 30x nisam siguran da mi bas toliko treba, posto ova slika sto sam postavio zumirana je citiram : ''camera is set at 5X optical zoom, 15 second exposure and range is just over 200m to the trees'', a ona sto nije zumirana je ''1X zoom, same camera settings''. Doduse nemam pojma koja je kamera u pitanju...

Ovako nesto isto je sasvim ok :





Razdaljina je 110m, mozda saznam koja je kamera...

Da li postoji neki sajt za kamere kao npr gsmarena za mobilne i slicni gde mogu da vidim detalje za odredjene kamere koje nadjem i da li imaju manuelna podesavanja koja meni trebaju, mnogo bi pomoglo ? Recimo nadjem nesto na oglasima sa ok cenom za mene pa da pogledam da li je to to ili ne ?

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2017, 08:52:52 posle podne »
Saznao sam gornje dve slike su uslikane sa : ''Fujifilm FinePixAX655” nekom veoma starom kamericom.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2017, 09:01:59 posle podne »
Gledaj neki polovni Ultrazum fotoaparat sa manuelnim podesavanjima ili Prosumere (oni su verovatno skuplji). :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2017, 09:56:35 posle podne »
Ima npr:

http://www.kupujemprodajem.com/Fujifilm-HS20-Exr-43847623-oglas.htm?filter_id=115687432
http://www.kupujemprodajem.com/Fujifilm-hs25-exr-43839489-oglas.htm

Slažem se da ti 30x zoom ne treba, mislim da je tih 5x, eventualno do 10x, sasvim dovoljno. Ako mi padnu na pamet još neki modeli, postaviću ovde. Ova ekspozicija od 15s je predugačka, zato izgleda mnogo svetlije nego što je realno. To ćeš morati sam naknadno da utvrdiš koji su parametri i da ih ne menjaš, da bi mogao objektivno da predstaviš svetlosnu jačinu lampe i da uporediš različite modele.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2017, 10:01:30 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2017, 10:03:25 posle podne »
Pretpostavljam da mu treba i full manuelna kontrola parametara u video modu? Kako stoje ovi naši gorenevadeni modeli sa time?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2017, 10:08:41 posle podne »
@cronnin
Drugar je davno slikao žurke sa čuvenim Fuji S6500, pa je prešao na HS10 i posle HS30. Chabar! Noviji procesori su dovoljno jaki da unište (zamute) jpeg iz aparata čim malo zafali svetla. Opšti terend poslednjih godina. Verovatno na ISO 100-200 radi ok.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2017, 10:11:41 posle podne »
Za manuelni video ne znam, tražio sam da se uklopi u cenu 10000 din. i da ima manuelni foto mod. Video mu dođe usput koliko sam shvatio. Ne znam kako stoji sada CHDK, ali verujem da se tu nešto može uraditi.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #12 poslato: Mart 26, 2017, 10:14:52 posle podne »
Da, ja sam gledao da ima manuelnu eksopziciju, i manuelni fokus (da se ne smara sa time u mraku). Možda bi se mogao naći i neki model koji ima manuelne kontrole videa, samo čovek da kaže koliko mu je videio bitan. Ovaj ga izgleda ima, znači da si na pravom putu sa serijom:

http://support-th.canon-asia.com/contents/TH/EN/8202184600.html
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #14 poslato: Mart 26, 2017, 10:26:40 posle podne »
Bolje ako ima video ali nije presudno. Da pojasnim, ne bih da naustrb slike sada imam opciju videa, ako i video i slika mogu da budu ok odlicno u tome bolje, ako ne moze, onda bolje samo slika.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #15 poslato: Mart 26, 2017, 10:54:04 posle podne »
Sve može, pitanje je novaca i konkretnog modela. Pogledaj one modele što smo ti predložili gore ili nešto slično. Suzi izbor na par modela koji ti se najviše sviđaju pa da vidimo dalje.
Traži modele koji imaju točkić gde piše AV TV M P ili P A S M. To svi gore predloženi imaju. Takođe gledaj da blenda bude što veća.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2017, 11:00:22 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #16 poslato: Mart 26, 2017, 11:07:59 posle podne »
Blenda... Da pojasnim: Brojevi na donjoj slici 1:3.2-6.9 treba da budu što manji = više svetla = bolja slika. Pogotvo prvi, 3.2 u ovom slučaju.


U drugom slučaju je dosta bolja situacija

Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #17 poslato: Mart 26, 2017, 11:36:24 posle podne »
Pa evo ime te dugmice, sto se tice blende ne razumem se bas...

http://www.kupujemprodajem.com/Akcija-Panasonic-lumix-FZ7-44089334-oglas.htm

Da li ovo vredi tih 4000 dinara i moze li da zavrsi zadati posao ?

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #18 poslato: Mart 26, 2017, 11:54:31 posle podne »
Vredi verovatno, ali dispej mu je jako male rezolucije, čak i za ondašnje pojmove. Ima samo 6 Mpix. Nije to toliko presudno i sigurno mu je slika oštra, ali ipak bi mogao nešto novije uzeti.
Ja bih to preskočio najviše zbod displeja pa i godina, ali za te pare ćeš biti zadovoljan ako se odlučiš za njega. Vidim da prodavac nije stavio originalne slike pa to može nešto da znači. Uz njega idu torbica i kartica  8) kao da je neko samo pokupio torbu uz 5 minuta straha  >:D
« Poslednja izmena: Mart 26, 2017, 11:57:01 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko odabira uredjaja za specificne potrebe
« Odgovor #19 poslato: Mart 27, 2017, 02:08:07 pre podne »
Au au, ja sam pogresio nisam uopste mislio na taj aparat, neverovatno koliko ima gotovo istih oznaka ja sam gledao FZ70 tako da sam greskom na njega otisao na googlu umesto na FZ7.

Zanimljiva stvar da 90 % prodavaca koji prodaju aparate imaju bar po jednu negativnu ocenu, ovo bas do sada nisam sretao.

Nista evo jos nekih aparata pa izmedju ovih i sto je postavio pericha odaberite mi najbolji, cronnin-ovi su mi ipak preskupi.

http://www.kupujemprodajem.com/FUJI-finepix-S2950-43546844-oglas.htm

http://www.kupujemprodajem.com/Canon-powershot-sx10is-44290137-oglas.htm

http://www.kupujemprodajem.com/Panasonic-Lumix-DMC-FZ18-18x-Opticki-zum-43887767-oglas.htm

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-DSC-H9-15x-opticki-zoom-44072992-oglas.htm

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-Cyber-shot-DSC-V3-44265365-oglas.htm#photoBig

http://www.kupujemprodajem.com/Nikon-Coolpix-L310-44344847-oglas.htm

Dajte jedan pa da narucujem.