Autor Tema: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo  (Pročitano 51275 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #120 poslato: Maj 25, 2017, 01:55:47 posle podne »
99 / Busker / Crystal Palace , London /
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #121 poslato: Maj 25, 2017, 06:29:14 posle podne »
100 / Neko drugo vreme / Elephant & Castle , London /
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #122 poslato: Maj 25, 2017, 10:35:58 posle podne »
Plakati u plakatnom stilu fotke, za jubilarnu 100tu. ;) :D :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #123 poslato: Maj 26, 2017, 11:26:53 pre podne »
tako je Desho .  8) 100

mislim da je za sada dovoljno . nadam se da nisam preterao .
80% postova na ovom forumu sticem utisak tice se foto opreme ,
i tehnike uopste . fotografije se retko komentarisu , a kada se to
cini zaista nema neke konstruktivne rasprave / ili ja na to nisam
imao prilike naleteti /.potpuno shvatam da je tehnicka oprema
veoma vazna ali je sama fotografija mnogo vaznija . hajde da ne
zaboravimo , velika vecina cuvenih fotografa starije generacije
nije pridavala samoj opremi puno znacaja , pa su ipak cinili mala
cuda sa svojim obskurnim '' kamericama '' . danas , bukvalno svi
fotografisu i sa svakom kamerom se mogu napraviti dobre fotke ,
bez razlike .
da zavrsim , fotograf i njegovo umece danas ima prioritet , i ono
sto je krajnji rezultat sama fotografija . do toga je dug, mukotrpan
put , no ja ne odustajem  8) not giving up .


Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #124 poslato: Maj 26, 2017, 03:10:20 posle podne »
Skrenuo bih samo paznju, bez lose namere, da je i nekomentarisanje fotografije neka vrsta komentara.
Svakako nije dobro odustati, ali valja ponekad posustati.

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #125 poslato: Maj 27, 2017, 05:22:16 posle podne »
.... Uf dobro je . ^-^
Skroz sam se prepo' da mi nije ''dobru nameru '' prikacio neki ''heavyweight '' fotograf , kojih ima ovde nekolicina .
Kad ono .... nije , samo profi komentator sa nekoliko marginalnih i ''teskih'' slichica zalazaka sunca. Bogami ima znacaja od koga stizu komentari . Itekako 8)
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #126 poslato: Maj 27, 2017, 08:24:06 posle podne »
Da ne bude zabune - to sto nemam losu nameru, ne implicira da imam dobru nameru. Naime - nemam nameru.

A za komentar od nekoga sa kredibilitetom - obzirom da si se okomio na forum kao smrt na babu, postavljajuci fotke bez umetnicke i tehnicke vrednosti, nista  ti ne brini. Pre ili kasnije dobices i od njih komentar.

Tj. vec si dobio, ali ti razumes samo direktan prs' u oko.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #127 poslato: Jun 04, 2017, 04:02:10 posle podne »
Vrlo je sve konfuzno i neuredno. Malo Nokia malo Samsung telefon. Malo ova obrada, malo ona...  uglavnom Picmonkey, za kojeg ne znam sta je tacno... ne smem ni da otvorim stranicu. :) Program za ''obradu'' na telefonu?

Kada ima EXIF podataka, onda je neki Oly E420,... a uglavnom nema exifa. Neke fotografije datiraju sa pocetka ove decenije, tako da... ne znam sta bih ti rekao, ne mogu da te uhvatim ni za glavu ni za rep. Probaj da se stabilizujes pa da tematski izguras neku temu i da nas primera radi, upoznas sa Londonom na ovaj ili onaj nacin. Ujednaci stil, motiv, obradu i sto je najbitnije, vremensku distancu. Ne moze crno beli portret iz 2016. a iza njega zgrada iz 2011. koja je prebudzena obradom.

Verujem da je Panchester mislio upravo na to... jer ovako zaista deluje kao nabacivanje lopatom.

Sto se tice tehnickog dela foruma, on je naprosto njegov sastavni deo, pa ne mozes osudjivati druge zato vise pisu tamo nego sto kace fotografije.

I na kraju, ovo napisah krajnje dobronamerno bez namere da se u buducnosti eventualno natezem i dodatno pojasnjavam svoje dobre namere. Nalazis se u gradu koji vrca od motiva, a imas i cime da fotografises... tako da... sto se tice mog saveta, pronaci ces ga u drugom pasusu. ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #128 poslato: Jun 04, 2017, 05:16:03 posle podne »
hvala na komentaru svakako , zvuci sasvim fair&square .

motiv pridruzenja forumu je bio , da se cuju misljenja o onome sto sam radio ili radim , ili sta cu tek raditi .
ima svega i svacega , sto tumacim zeljom da se oprobam u svemu , pa da onda ono najbolje pretvorim u sferu uzeg interesa .
uopste nemam iluziju o mojim fotografskim pocetcima, znam da je put do dobrog fotografa izuzetno zahtevan i tezak , i greske
pocinjene su sastavni deo svakog pocetka . od izlozenih slika , tih stotinjak , izdvojio bih desetak koje su sasvim pristojne i kod
kojih ne bih promenio nista . hahaa , nije los procenat za pocetnika !!! cak bih rekao da imaju tehnicku i umetnicku vrednost u
onim kolicinama kako  bih JA to voleo da vidim .
ovom prilikom bi se zahvalio nekolicini ''starosedelaca'' koji su komentarisali i nudili rec podrske / sami ce se prepoznati / , o
ovim drugima koji mozda nemaju vremena za komentare ili pak njihova fotografska ''velicina '' ne ostavlja prostora za to ... ne
bih ovom prilikom . maliciozni , podrugljivi komentari sasvim slikovito / fotografski / govore o kakvim ljudima je rec  i to je dovoljno.

Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #129 poslato: Jun 04, 2017, 05:29:12 posle podne »
Marfijev zakon termodinamike kaze da stvari pod pritiskom postaju jos gore, tako da bih ti preporucio da se ne bavis drugim clanovima, i time zasto neko komentarise a neko ne. Svako ima svoj razlog.

Uzivaj u fotografisanju i fotografiji, sto je valjda i najbitnije kod nas amatera. ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Moje fotografije / mdlp / kritike i ostalo
« Odgovor #130 poslato: Jun 05, 2017, 09:49:57 pre podne »
^^
Ovo je stvarno previse...
To sto je komentar kritican i negativan ne mora da znaci da je maliciozan i podrugljiv.
Mangupska rabota je menjati teze i svaki nepovoljan komentar prebaciti u zonu "licnog" napada.
Takodje, izgleda da si posebno osetljiv na stilske figure i na mali broj postova.

Da bi mogao da napravis razliku, ovo sto sledi je "licno".

Tvoje aktivnosti bih, pojednostavljeno govoreci, objasnio na sledeci nacin. Zamisli podijum gde se odrzava koncert gde su izvodjaci pevaci razlicitih muzickih zanrova, i nadje se jedan koji non stop iskace na scenu i dere se pevajuci navijacke pesme.
Sve su sanse da ce oni koji drze do sebe i svoje umetnosti dati "petama vetar" i nece im odgovarati da budu deo takvog performansa.

Put do tvog sazrevanja u sferi fotografije i komunikacije je dug, krivudav po sve tri ose i trnovit.
Sto se tice fotografije - objasnjeno ti je vise puta.
Sto se tice komunikacije - kad budes prestao da vredjas i satanizujes one koji te ne tapsu po ramenu, kada budes prestao da stavljas "space" pre znaka interpunkcije i pocnes da koristis velika slova i na pocetku recenice umesto iskljucivo kada napises"JA", znaj da si na pocetku puta.

Ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da vecina cuti na izuzetno intenzivnu aktivnost koja potpuno sjebava chi.
E pa tu se razlikujemo. Stvari i pojave valja nazvati pravim imenom.
PRVI preduslov za promenu na bolje!

ps.
Ne mogu da se omem utisku da se trosim bez veze jer se verovatno radi o razmazenom tinejdzeru. Kako god, destruktivni potencijal jednog tinejdzera apsolutno nije za potcenjivanje.
« Poslednja izmena: Jun 05, 2017, 09:51:29 pre podne od strane Panchester »