Autor Tema: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a  (Pročitano 19412 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dzoninho

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #40 poslato: Januar 21, 2017, 02:25:35 posle podne »
Može i tako da se gleda. Opet ako uzme sad nešto za 300 evrića, ostaje 500 koje može dopunit za godinu - dvije. No, dobro. Zbunit cemo momka skroz.
Najbolje da sam presijece i kupi nesto. Koliko su me uputili u temu, vaznije su ruke od aparata.

p.s. nikad mi nece biti jasno, zasto sam u prvi srednje bio na popravni iz matisa :))

Van mreže dzoninho

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #41 poslato: Januar 21, 2017, 02:35:23 posle podne »
Ne znam zasto, ali kako god pokusam da uploadujem slike, uploaduje ih i onda mi izbaci da pravim novu temu...

Van mreže dzoninho

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #42 poslato: Januar 21, 2017, 02:47:11 posle podne »
Evo mojih prvih slika :) Prihvatam sve kritike, jer sam totalni amater i jos uvek nisam savladao ni osnve stvari kao sto su pravilan fokus, kako fokusirati, pravilna ekspozicija... Slike su samo smanjene, bez obrade :) Trudicu se da budem sve bolji i bolji...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #43 poslato: Januar 21, 2017, 06:41:16 posle podne »
1. Ima nekog smisla, i simpatična je, mada si isekao kuče. Ovde treba pokušati krupni plan.
2. U principu se životinje slikaju u visini očiju, ali ovde ti se oči čak ni ne vide. Pazi na pozadinu.
3. Strešena je fotka. Tih 1/13 nije dovoljno brzo. Digni slobodno ISO na 1600 ili čak 3200. Može taj senzor to da izdrži.
4. Seci, daj portret.
5. Proba blura na monitoru.
6. Kuče koje zeva, proba blura u praksi.
7 Treba ti bolje svetlo za hranu. Ako si hteo samo teksturu, onda daj samo teksturu. Ako si hteo sunčeve zrake kroz pitu, onda daj taj utisak. Dakle, ili idi uže uz malo bolje svetlo, ili idi šire ako imaš da ubaciš nešto korisno. Ovako je negde na pola, a ni to gde jesi nije oku privlačno.
8. Eksponiraj prema licu, pojacaj ovo za nekoliko blendi.
9. Nesvakodnevna i zanimljiva ideja, ali šteta što je u ovom svakodnevnom konkekstu. Trebalo je malo više da se potrudiš i bila bi baš dobra foka.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2017, 06:44:02 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dzoninho

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #44 poslato: Januar 22, 2017, 08:31:47 pre podne »
Hvala sto si se potrudio da mi ukazes na greske :) Moram da kazem iskreno, mozda nekom zvuci smesno, ali ja jos uvek ne znam te osnovne stvari kako da izvedem, znam sta znace... Recimo blur... ili recimo kako da eksporiram prema nekoj tacki, u ovom slucaju licu... ili kako da fokusiram bas oci... Inace poslednja fotka je nastala tako sto se moja zena juce probudila i obula moje cipele onako u pidzami i ja je na brzinu slikao :) U svakom slucaju, sutra kupujem knjigu koju mi je neonka preporucila i bacam se na ucenje

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #45 poslato: Januar 22, 2017, 05:53:23 posle podne »
Tri bitne stvari ćeš najbolje da shvatiš ako izađeš, i jednu istu scenu fotografišeš sa raznim postavkama. A tri stvari koje te verovatno bune, zanaš šta znače ali kako ih koristiti: metod AF, oblast fokusa i režim merenja.
Videćeš da je velika razlika kada pod istim uslovima subjekt uhvatiš merenjem Spot ili Matrix.
Znači, napraviš snimak  sa jednim postavkama, pa drugim, pa trećim, itd. Tako ćeš najbolje da upoznaš tvoje telo aparata i mogućnosti objektiva.
Moraš da napraviš stotine probnih snimaka da ih izanaliziraš i izvučeš zaključke. I to je to.
Moraš da otkriješ kada će ti sistem AF biti lenj ili će omašivati, kada do koje vrednosti možeš da koristiš ISO, i da si opredeljen, radiš li fotografiju samo za ekran ili i za štampu. Ili  za jedno i za drugo.

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #46 poslato: Februar 05, 2017, 08:03:49 posle podne »
Da se nadovezem na ovu temu, prodao sam svoj Canon 450D i sad bi da kupim neko novo telo.Imam objektiv 50 1.8 STM i u nekoj buducnosti kasnijoj bi uzeo Caonon 10-18.Budzet za telo mi je 250e-300e maksimalno.Sta mi tu predlazete da uzmem.Najvise volim da slikam portrete, detalje sa objektivom koji imam ali me privlace i pejzazi i neka ulicna da kazem fotografija.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #47 poslato: Februar 05, 2017, 11:32:13 posle podne »
@drdekzar....za te pare teško novo tijelo da kupiš, medjutim, mislim da možeš kupit neki Canon 60D sa nekih 50000 okidanja......i ja prodajem obadva aparata(500d i 1000d) pa bih kupio upravo ovaj canon 60d......zašto baš canon 60D? Najviše mi odgovara zbog brzog kružnog točkića na pozadini aparata        i zbog okretnog displeja, koji upravo za uličnu fotografiju mnogo znači(to mi najviše pomaže na ovom mom superzumu canon sx50 hs).
« Poslednja izmena: Februar 05, 2017, 11:38:59 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #48 poslato: Februar 06, 2017, 06:49:04 pre podne »
Ne trazim novo, bas naprotiv gledam samo polovno.Najvise mi se svidja 60d ali ga nesto nisam vidjao do 300e.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #49 poslato: Februar 06, 2017, 09:33:38 pre podne »
aha, ok, učinilo mi se da si napisao da kupuješ novo tijelo......evo pregledaj ovu stranicu....

http://frame.goglasi.com/frame?eid=123576243&q=canon%2060d

ovaj tip Miki iz Beograda prodaje ga za 320 eura.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #50 poslato: Februar 06, 2017, 09:41:41 pre podne »
Znam video sam ali nece da popusti malo za cenu:)
Kolega ovde sa foruma mi je ponudio nesto lepo Canon 650D koji mi se uklapa.Sad samo da skockam ja to u svojoj glavi i prelomim.

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #51 poslato: Februar 16, 2017, 09:37:17 posle podne »
Kupljen Canon 650D, prvi utisci odlicni.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #52 poslato: Februar 16, 2017, 10:07:48 posle podne »
Odličan izbor uz tvoj STM objektiv pogotovo.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Zamislite, pomoc oko kupovine DSLR-a
« Odgovor #53 poslato: Februar 16, 2017, 11:15:00 posle podne »
 :icon_thumleft:
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D