Autor Tema: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja  (Pročitano 6142 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« poslato: Novembar 15, 2016, 03:47:21 posle podne »
Postovani ljubitelji fotografije najpre da vas pozdravim i pohvalim forum, lepog je izgleda, korisnih informacija i ima dosta ljudi sa iskustvom. Iscitao sam par pocetnickih tema, ali opet imam par nekih svojih pitanja oko kupovine. Dosta sam pretrazivao i izucavao aparate i deluje mi po testovima i komentarima da je zaista dobar aparat. Trenutna je cena 55000 din u radnjama tehnike, daju na 12 ili 24 rate sto mi odgovara jer sam student pa i nemam bas tu sumu odmah da dam. Kod ljudi iz madjarske je jeftiniji za oko 6,7,8 hiljada ali mora kes. To je cena u paketu sa objektivom 18-55mm AF-P, to bi bio neki najnoviji sa motorom. E sad jos jedan aparat koji gledam je canon 1200D, razlika je 10000din, sto je okej ali kazu svi kad vec kupujem da je bolji Nikon, sta vi kazete? I jos jedno pitanje je u vezi Canon-a da vise prikazuje tople boje na fotografijama dok Nikon vise potencira hladne boje, da li u ovome ima neke istine? I takodje Canon ima jeftinije objektive, to me trenutno i ne interesuje jer sam pocetnik, ali ako kroz koju godinu napredujem, da li su zaista puno jeftiniji objektivi? Gledao sam i polovne ali nemam iskustva da procenim u kakvom su stanju a i nekako mi je ovo sigurnije bez obzira sto je i vise nego duplo skuplje od nekog polovnog. Eto toliko od mene, izvinjavam se unapred, verujem da su vam dosadile ove pocetnicke teme, ali nemam nikog osim vas u ovom segmentu da pitam, svi prodavci po radnjama me vec znaju i nemaju nista novo da mi kazu  :D I da dodam, najvise me privlace portreti i neka urbana fotografija, desavanja na ulici...a imam i godisnje dosta rodjendana decijih pa bih bio neka vrsta ujaka-fotografa  :D Hvala vam unapred na pomoci :)

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2016, 06:09:22 posle podne »
Из овога што си написао, моја препорука ти је да уз д3300 не узимаш објектив 18-55 већ узми 18-105мм. Мало скупље али добијаш много више могућности и бољи квалитет фотографије.
И увидећеш брзо да ти спољни блиц много недостаје и слободно узми неки јефтинији из Кине. 

Van mreže Rasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2016, 06:57:08 posle podne »
Petko30, hvala puno na odgovoru i savetu. Ja sam u principu sve pregledao i na neki nacin odlučio, samo mi treba jos neki vid pomoci od iskusnih, to jest ovakav savet kao tvoj, znaci u principu dobru odluku pravim. Ako ima jos neko neki savet, bicu vam zahvalan. :)

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2016, 10:02:08 posle podne »
Ja bih ti preporucio da razmislis o polovnoj varijanti. Ustedeo bi poprilicno, a ti low end aparati vecinom nisu korisceni za tezge nego za turizam tako da su uglavnom u odlicnom stanju . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže Rasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #4 poslato: Novembar 16, 2016, 01:30:41 pre podne »
Hvala Fibonacci, pratim i oglase, pa ako iskrsne nesto ko zna, vidim clan crni bombarder ima vrhunske ponude ovih novih, samo testiranih, nije ni to lose, od banke dam kes a posle ja na rate polako.

Van mreže Rasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #5 poslato: Novembar 16, 2016, 04:59:49 posle podne »
Ima li neko komentar na to da Nikon na slikama vise prikazuje hladne boje, dok Canon tople. Da li je ovo tacno?

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #6 poslato: Novembar 16, 2016, 06:46:42 posle podne »
Ako fotkas RAW, nema veze jer se sve to da podesiti u obradi. Osim toga, ako fotkas JPEG, opet se da podesiti u aparatu . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #7 poslato: Novembar 16, 2016, 11:28:46 posle podne »
Ima li neko komentar na to da Nikon na slikama vise prikazuje hladne boje, dok Canon tople. Da li je ovo tacno?
Једна препорука. Када начиниш фотографију гледај колико су тонови истоветни тоновима које видиш својим очима. е сада, неко воли да то буде што приближније исто а неко да тонови буду топлији у фотографији него што видиш властитим очима.
Добио си објашњење где се може подесити по жељи.
Ја још нисам на дисплеју свог тела добио те жуте, црвене или плаве што помињеш али деси се на монитору, па једно видим у фотошопу, друго у прегледачу ОС виндоуза, треће у прегледачу Линукса, итд. То је већ комплекснија тема. Углавном када се правилно калибрише монитор, када ускладиш просторе и остале параметре у апарату са подешавањима у фотошопу и лигхтрому, онда зајеби прегледач ОС јер те не интересује шта он и како приказује.
Такође ако ставиш НД филтер на објектив добићеш на тоновима у фотографији. Ма зајебало век колико је све око фотографије комплексно.

Van mreže Rasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #8 poslato: Novembar 17, 2016, 07:26:18 pre podne »
Hvala vam na odgovorima, razjasnili ste mi ono sto nisam znao oko kupovine, sad jos tragam malo po oglasima ako naidje nesto polovno, ako ne onda novo. :)

Van mreže Rasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2016, 11:59:05 posle podne »
Moze li preporuka za neku foto radnju u Bgu? Bio sam u foto store, oticicu i do foto diskonta, ima li jos negde?

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2016, 08:28:53 pre podne »
Crni bombarder = Ljuba = PCFOTO

To o cemu pricas su primerci koji su bili na testu... a nov ti je ovde... na sajtu http://pcfoto.biz/nikon-d3300.html
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Rasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina D3300 za pocetnika, i jos par pitanja
« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2016, 09:17:16 pre podne »
E hvala puno, mislio sam da je samo online narucivanje, tek sam sad nasao adresu Ljube, hvala.