Autor Tema: Pomoc u izboru :)  (Pročitano 12680 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stefanphotooo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #20 poslato: Avgust 31, 2016, 01:57:24 posle podne »
Hvala svima na savetima i preporukama sto ste odvojili svoje vreme da mi odgovorite.Pasce ta kombinacija za pocetak.Za kraj jos jedno pitanje :D Da li u Beogradu postoji neka foto skola neki vikend kurs nesto slicno ?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #21 poslato: Avgust 31, 2016, 05:37:24 posle podne »
Zasto, ja sam naucio sve upravo na ovom forumu, plus You Tube... vjerum mi, ne treba ti nista vise...
No, pocni od upustva, sto pismenog kojeg budes dobio uz aprat, sto onih sto mozes odgledat na YT, kad to savladas i prodjes sve ce ici glatko.

Van mreže stefanphotooo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #22 poslato: Septembar 01, 2016, 02:41:18 pre podne »
Naravno ali posto se zadesim cesto u Bg voleo bi da posetim neku ako uopste to postoji.Video sam nesto Refoto vikend skola ali ne znam da li jos drze to. A,i naravno ako je neko sa foruma voljan da fotkamo zajedno moze i to :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #23 poslato: Septembar 01, 2016, 02:18:55 posle podne »
Imas ekipe ovdje koja je voljna da uz kafu objasni sve sto treba.
Imas Serba, momka koji je vec jednom organizirao fotografsku radinicu, imas ekipe koja isto to odradi. Ima svega, samo polako

Van mreže stefanphotooo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #24 poslato: Septembar 01, 2016, 05:19:08 posle podne »
Hvala Igore na informacija javljam se kad skljocnem prve fotke da kritikujete ;)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #25 poslato: Septembar 01, 2016, 07:51:53 posle podne »
Imas ekipe ovdje koja je voljna da uz kafu objasni sve sto treba.

hm, ja sam mnogo bolje komentare dobijao uz pivo nego uz kafu mada..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #26 poslato: Septembar 02, 2016, 02:40:50 posle podne »
Arhi, to se samo tako kaze ... zeni. 8) Idem malo uz kaficu sa drugarima da skljocnem par fotki, ;) a 'ladno pivce ... pa to se podrazumeva.  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #27 poslato: Septembar 02, 2016, 04:49:50 posle podne »
arhi, Desha, ma kao sto Desha rece, to se samo tako kaze, medjutim ne pijem ja ni jedno ni drugo :D
Prve fotke cekamo :)

Van mreže brankica20

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #28 poslato: Septembar 27, 2016, 04:48:34 posle podne »
Cao, nova sam na forumu a fotografija (amaterska) je deo mog posla -slikam staticne predmete, uglavnom pri vestackom osvetljenju koje je ublazeno' platnom ili papirom za pecenje (amaterska postavka), bela pozadina.
Navikla sam da radim sa Nikonom d3200.

Hocu da uzmem svoj fotoaparat pa gledam specifikacije (sve mi je isto ili priblizno isto i ne znaci mi nesto razlika) tako da mi izmedju d3200  i d5100 nije nesto jasna odnosno da li imam potrebu za d5100 ako mi treba realnija boja, jasnija slika ili je dovoljan d3200

Objektiv? Koji? Treba mi za slikanje odece, kako stoji na lutki ko i detalja etiketa, materijal, dugme.

Polovan ili nov? Na sta da obratim paznju kod polovnog (a pritome nista mi nije jasno od skracenica i specifikacija i ako sam dosta toga citala, jer se jednostavno ne razumem u tenicke detalje znam a sta mi treba)? generalno kad pitam nekog ko se razume objasni mi, ali mi ne nacrta  (ne razumem ni jedan pojam\zargon pogotovo\ i kao sam i sve izguglala) sta mi konkretno treba i do koliko para za polovno da dam.

veliku ulogu igra i budzet.

Hvala na bilo kom odgovoru.

Van mreže brankica20

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #29 poslato: Septembar 29, 2016, 11:15:07 pre podne »
Da, moja greska,
sto se budzeta tice mogu da priustim nov nikon d3200 i objektiv18-55mm  360e ima na kp mada bibilo lepo da to bude manje.
Mada sam videla da ima polovnih za 255e telo i objektiv ili telo za 180e sa oko 5000 okidaja  (ali ne znam da ga testiram,npr nista mi ne znaci ako ima negde mrlju' na fotki -samo cu da se nerviram).

Hvala

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #30 poslato: Septembar 29, 2016, 04:24:28 posle podne »
Ako se ne razumeš, kupi nov. Čini mi se da tvoji zahtevi nisu kritični pa će ti svaki DSLR odraditi posao odlično. 18-55 takođe može dobro da posluži ako ne zahtevaš vrhunski kvalitet fotografije. D5100 ima pokretni ekran što zna biti korisno. Mada ako radiš u nekoj prostoriji možeš koristi PC ili TV za live view.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže brankica20

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #31 poslato: Septembar 29, 2016, 05:04:57 posle podne »
Razumela
Ali nov 18-55 me izadje isto kao i polovan 18-105mm ( sa 18-105 su bolje slike, zar ne?)
Sa 18-55 slike nekada ispadnu katastrofa, crvenu slikati je nemoguce, nekada ljubicasta bude braon... a to je do objektiva?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #32 poslato: Septembar 29, 2016, 06:04:49 posle podne »
Nisu to kvalitativno naročito različiti objektivi, ali je prednost 18-105 u tome što ima veći raspon, pa je i uvećanje veće. To može biti jako korisno za fotografisanje predmeta sa određene distance i bez bojazni da bi svetlo moglo biti zaklonjeno.

Nikon D3200 je sasvim dobar izbor i zbog senzora bolji nego D5100. Bolji je i po nekim drugim parametrima iako je po definiciji niža klasa. Znači, u dilemi između D3200 i D5100, ja bih posle 4 i po sekunde razmišljanja izabrao D3200. Još bi bolji izbor bio D3300, ali cenim da je to cenovno problematično, pa se toga nisam doticao.

Dakle, kombinacija D3200 + 18-105VR bi bila odlična, a kasnije na to dodaš samo još AF-S DX Nikkor 40mm f/2.8G micro i to je to.

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #33 poslato: Septembar 29, 2016, 06:32:28 posle podne »
Crvena ume da bude problem svim aparatima. Nije to do objektiva, a i nije ti neka presudna razlika između ta dva. Za dobru fotku, kakva tebi treba, tu ti je najbitnije dobro svetlo.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #34 poslato: Septembar 29, 2016, 07:30:24 posle podne »
Taj deo sam prevideo... bolje da ne pričam šta je rešenje za crvenu, jer će ispasti rat. ;)

@brankica20
Ne, to nije do objektiva. Objektivi mogu uneti neke veoma suptilne razlike u koloritu, ali ne na način da se render totalno razlikuje, pa da jedna boja postane druga. Uvek je tu reč o nijansama.

Ipak, da se ne igramo gluvih telefona - nije tajna da je Canon uvek bio veštiji u kolornom profilisanju svojih aparata. Da li je to slučaj i kod tebe, ne bih znao, ali može biti i do toga i do svetla ili do samo jednog od ta dva. Ručno podešavanje WB-a može igrati ulogu, ali nije sigurno da će to uvek pomoći. Nabavka sive karte za merenje WB-a može biti veoma korisna (u tu svrhu se može upotrebiti i unutrašnjost nekih fototorbi (npr. Lowepro), jer su one otprilike 18% sive unutra. Kad podesiš WB pravilno, jako malo prostora ostavljaš aparatu na "razmišljanje".

Ako poznaješ nekog ko poseduje Canon, zamoli ga da isprobate u istim uslovima. Tako je najbolje.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2016, 07:34:28 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže brankica20

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u izboru :)
« Odgovor #35 poslato: Septembar 29, 2016, 09:33:18 posle podne »

Hvala.