Autor Tema: D750... istine ili zablude  (Pročitano 14164 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
D750... istine ili zablude
« poslato: Septembar 09, 2016, 12:48:15 pre podne »
Jedno pitanje za znalce ili vlasnike ovog aparata...

Sada kada prelazim na ff, ovaj aparat mi je recimo jako zanimljiv ali u zadnje vreme nekih rekla/kazala prituzbi na njega ima koliko hoces.
Od one senke uocenoj odmah po promociji aparata , pa zatim cestim kvarovima (na slotu za kartice recimo), pa zatim cudnom magenta cast-u kojim naginje na fotografijama itd.
Uglavnom po nekim glasovima ovaj aparat cesce posecuje servis i ispoljava probleme nego sto bi trebalo.
Neki idu cak i toliko daleko da kazu da ga treba izbegavati u sirokom luku...

Molim one koji znaju nesto o ovom ili su ponosni vlasnici istog da napisu ponesto o ovim "problemima".
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 12:54:23 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2016, 02:01:51 pre podne »
drugarica koja je uber turbo profi fotograf i koja nema problem sa suskama i kojoj mnogo treba i video (radi i spotove i reziju i ..) je izgubila sa deckom koji je extra elektronicar dosta vremena probajuci i gledajuci i ... i odabrala je 610 umesto 750 kao primarni aparat.. ima jedan 810 koji retko koristi, tj koji joj je sekundarni (tezi je i veci je, jeste da tuce 60fps i ima vise mpx ali njega koristi sa stalka i u studiju, sa sobom u ruci uvek ima 610) ...ja kad sam pitao sto 610 a ne 750 rekli su mi da je po specifikaciji 750 bolji ali u realnom radu 610 je mnogo bolji ... bem li ga sta im to znaci al eto info pa cisto da uzmes i njega u razmatranje posto za dosta manje para dobijes vise manje istu kameru + nemas sve te probleme koji prate 750

https://photographylife.com/nikon-d750-vs-d610
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2016, 08:32:06 pre podne »
d750 je odlican aparat, i mislim da 610 nema sta da trazi u tom poredjenju.
ja ga imam skoro 2 godine i onaj problem sa probijanjem svijetlosti mi se desio tacno jedan put, a intenzivno ga koristim. takodje, nisam cuo za neke posebne druge probleme, a ja ih svkakao nisam imao.

za mene idealan sto se tice velicine/ergonomije, mogucnosti i  cijene naravno.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #3 poslato: Septembar 09, 2016, 09:00:20 pre podne »
Generalno gledajuci, Canon ima daleko manje kvarova nego sto to ima Nikon, odnosno... potrebe za serviserima. Ako jos uzmemo u obzir da Canon prodaje najvise fotoaparata, onda je podatak jos zanimljiviji. Poslednja informacija koju sam cuo, jeste da Canon 3x manje ide u servis.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2016, 09:31:04 pre podne »
e hebi ga ;D

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #5 poslato: Septembar 09, 2016, 11:41:00 pre podne »
O ovoj temi je bilo price na nekoj grupi na fejsbuk i mislim da je ***** rekao da dve trcine od kojih je prodao Nikona D750 je nosio na servis zbog raznih kvarova, i da se u tom pogledu D610 bolje pokazao jer nijedan od prodatih nije isao na servis. E sad ima ljudi koji kazu da sa D750 nisu imali nikakav problem. Vidim imas Canon opremu a mozda da sacekas Canon 6D mk2. :)

P.S.
A sto se Canona i kvarova tice kad sam upitao prijatelja Majstora Fotografije Miroslava Jeremica kako se pokazao Canon 6D (on ga ima al ne fotografise svadbe itd. vec se malo ozbiljnije bavi fotografijom) on mi je rekao "Pun pogodak sve mu je izvanredno a jeffin je.Pre dva dana stigao mi je jos jedan kupili moji na poslu.Ovaj predhodni je ispucao vec 135 000 snimaka u svim vremenskim uslovima."
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2016, 08:46:53 posle podne od strane StORM48 »
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #6 poslato: Septembar 09, 2016, 02:49:41 posle podne »
. Ako jos uzmemo u obzir da Canon prodaje najvise fotoaparata, onda je podatak jos zanimljiviji.

Odakle ti ovo? Nema sanse da pridje Nikonu. Canon ukupno ima vecu zaradu kao firma, ali Canon prodaje vise masina za kopiranje od bilo kog drugog i to ih vadi, dok se za prodaju samih fotoaparata nalazi daleko iza Nikona. Ovo je pored ostalog i izvestaj najveceg skandinavskog lanca fotoprodavnica: Foto-Video. A ima takvih koliko hoces.

Evo skoro sam se vratio sa Krita i ( sigurno svi to rade) zagledavao sta ko od turista nosi. Sigurno je sa preko 70% Nikon bio zastupljen, Canon sa nekih mozda 15-20% a ostalo ostali  :).
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2016, 03:07:13 posle podne »
Evo skoro sam se vratio sa Krita i ( sigurno svi to rade) zagledavao sta ko od turista nosi. Sigurno je sa preko 70% Nikon bio zastupljen, Canon sa nekih mozda 15-20% a ostalo ostali  :).

i ja se vrno sa krita, obisli ovaj put celu zapadnu stranu, video sam ukupno 20 dslr-ova i to NIJEDAN canon (osim mog) i NIJEDAN nikon!!! video nekoliko sonija, nekoliko fuji-a i brdo panasonica .. i neke "noname" (samsung ili tako nesto..) .. znaci NIJEDAN c/n ... prva godina da mi se to desilo!!! a bas sam gledao .. i te dslr sto sam video to je ono u gradu, stara porta it e fore ... SVI SVUDA fotkaju samo telefonima, poneki kompakt/superzoom i poneki gopro ili slican actioncam ... N/C ono prva dva tri dana sam mislio da mi se cini onda sam krenuo da ih trazim ... nijedan!! .... a kod domorodaca (ovih sto rade ture pa i fotkaju i posle valjaju fotke) - sve panasonic .. nisam toliko panasonica video za zivota na jednom mestu

@tyler, pitanje sta zelis, za 50% vise para dobijes aparat koji cini znacajan procenat servisnog vremena u nikon servisu i neki megapixel vise .. DR je isti, AF je skoro isti (sa novim firmware-om je bio bolji nego 750 u trenutku kada je kupljen, ne znam dal je posle izasao novi firmware za 750) ... sad, ja sam seljo pajser pa bi ja svakako isa na najvise megapixela i bolji spec na appiru posto mi to svejedno uzivo ne pravi razliku :( .. a pare mi nisu problem, al kolega ovde koliko ja vidim menja celu familiju, ide sa C na N .. morace se istrosi i za stakla, kapiram da mu znaci mozda tih 50% kinte da ulozi u staklo umesto u ledja .. pa cisto spominjem opciju
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2016, 03:12:13 posle podne »
Hellenic, jesi ti ozbiljan?

Nisi dobro informisan... Canon sam proda FOTO aparata više nego Nikon i Sony zajedno. Sada je statistika još i lošija po Canon. Do pre par godina su prodavali više nego SVI drugi proizvođači đuture. A onda se desila MILC revolucija, pa je još drugih proizvođača isplivalo na površinu i uzelo daha.

Najveći problem industrije i jeste ta inercija, jer Canon već godinama realno ne zaslužuje toliku zaradu (jedini nije beležio ni gubitke, za razliku od svih ostalih). Sad se situacija popravlja po pitanju unapređenja, ali to tržištu možda i ne bude pogodovalo, jer će Canon još više da se razmaše. Praktično je od početka digitalnog doba neprikosnoveni broj 1 po prodaji, bez perspektive da ga neko uskoro ozbiljnije ugrozi.

Google, pa...


EDIT: Čisto kao primer - tržište na kojem je Canon tradicionalno najmanje superioran - Japan:

http://www.mirrorlessrumors.com/those-are-the-2015-japanese-camera-sales-info-via-bcnranking/


Šta reći... U Evropi i USA, statistika je poražavajuća. Zato se Canonu i ne žuri ni u MILC, a ni sa sustizanjem DR-a. Tek sad su rešili da to doteraju na željeni nivo, jer je profit najbitniji, a tu nikad nisu bili u problemu.


Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 03:28:40 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #9 poslato: Septembar 09, 2016, 08:14:51 posle podne »
I mene interesuje ovo za nikon d750...bilo bi dobro da se javi Ljuba kako bi rekao koliko procenata d750 se vraca u servis...odlican je aparat, ali bas se smorim kada cujem da se toliko kvari... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #10 poslato: Septembar 09, 2016, 09:15:46 posle podne »
Mislim da je to potpuno pogrešan pristup svemu tome... D750 je odličan aparat i nikakva statistika to ne može da pobije. Ako u startu kreneš da se lomiš zbog toga što je neko čuo da se nešto dešava, onda nikada nećeš imati ništa, jer se manje više sve nekad može pokvariti.

Da je to toliko učestalo, već bi zavladao haos.

Pozdrav

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #11 poslato: Septembar 09, 2016, 11:45:38 posle podne »
Samo se obrnite na auta, ako biste slusali sta drugi pricaju, sta bi vozili? Bicikla vjerovatno :D

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #12 poslato: Septembar 10, 2016, 12:47:23 pre podne »
U principu ovo je aparat sa po meni skoro pa idealnim karakteristikama i steta bi bilo ako su ga zbrzali tako da sve to padne u vodu.
Drago mi je sto ga oni vlasnici i korisnici ovde vidim hvale..
S tim u vezi mi je cudan ovaj info. o 2/3 kvarova kod *****...jbga...ako je to tacno, sto je mnogo mnogo je...nije to nekih par procenata pa da kazes-ajde...
 Sad ne znam ni sam jel se to neko samo lepo zabavlja sa izjavama ove vrste ili kako...

Edit:
A sto se tice promene sistema, sta znam..
Ako mislim svakako je sad prilika.
Ali ako i ostanem na Canonu necu biti ni malo razocaran.
Da je 6D preuzeo AF od 7D (sto je u tom momentu bilo jako logicno) verovatno se ne bi ni razmisljao. Ovako...nije lose ali nije ni nesto...D750 je tu svakako zahvalniji.
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2016, 08:47:16 posle podne od strane StORM48 »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #13 poslato: Septembar 10, 2016, 01:43:21 pre podne »
Ono sto ja mogu da kazem za moj d750 (imam ga tek par meseci) jeste da je AF ludilo.
Sad, moze biti da sam ja subjektivan jer sam presao sa d7k koji realno ima jako los AF . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #14 poslato: Septembar 11, 2016, 03:09:50 pre podne »
Ono sto ja mogu da kazem za moj d750 (imam ga tek par meseci) jeste da je AF ludilo.
Sad, moze biti da sam ja subjektivan jer sam presao sa d7k koji realno ima jako los AF . . .

a kad odeš na d5 onda neće valjati AF od d750. Tak normalno, zar ne. Daju oni na kašicu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #15 poslato: Septembar 11, 2016, 09:12:08 pre podne »
Sad ne znam ni sam jel se to neko samo lepo zabavlja sa izjavama ove vrste ili kako...

Znas kako... kad se kupuje neka tehnika, uvek se pre kupovine obidje par servisera, cisto da sa rukama u dzepovima ispipas situaciju.

Kada sam pre 9 godina kupovao svoj prvi LCD TV, od njih sam dobio savet koji sam najmanje ocekivao... a TV radi jos i danas.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #16 poslato: Septembar 11, 2016, 11:41:10 pre podne »
Evo drugar koji fotka vencanja, otisao u Holandiju da fotka vencanje, inace ima dva nikona d750...i dok je sklocao, zaglavi se ogledalo, on se isekao, uzeo drugi, kad i kod drugog isto...izvadio bateriju, kartice, sacekao minut, vratio sve i jedan proradio...zato se plasim...eto, on sa dva aparata je imao problem, ok, vecina nisu toliki baksuzi, ali jeste problem...ja bih uzeo d750 sad odmah, ali opet, to bi mi bilo jedino telo...za bekap jos nemam para...tako da mi nije svejedno... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #17 poslato: Septembar 11, 2016, 12:59:55 posle podne »
Ne mogu da sudim o D750, ali generalno tehnika u ovom veku nije dovoljno pouzdana. Brzo se proizvodi, štedi se na svemu i bez dugotrajnih testova bude propusta. To se vidi kada veći broj jednog modela ima problema.
Lično ne bih isprobavao sreću ako imalo ima sumnje u neki model ili se nazire neka statistika kvarova. Pa čak iako ne bih imao problema u radu opet bi mi stalno visila nad glavom neka briga.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #18 poslato: Septembar 11, 2016, 02:24:19 posle podne »
94000 okidanja, za manje od godinu dana.

Polivanje svaki vikend, plus uobicajene tezge ovako radnim danima. Cupanje kartica 30-40 puta na dan sigurno (radim fotografije odmah, iz vise tura, pa se cupaju kartice stalno). Koristim dosta prajmove, menjam objektive ne znam ni koliko puta dnevno.

Kisnuo, nikad nijedan problem. Baterije rade kao prvi dan. Gume sad polako pokazuju prve male znakove habanja, verujem da ce za 50ak hiljada biti za menjanje, ali i dalje telo izgleda kao novo.

ekran se nije rasklimao, ali ga i ne koristim tako cesto.

Problem sa flerom nisam uspeo da izazovem ni jednom :D

Drugaru je na 36000 riknuo slot za kartice. Opet drugar koji radi za gdeizaci + svadbe je sad presao oko 250000, sve kul, osim guma :D

Ja planiram da ga drzim dok je u garanciji, pa cu posle videti sta-gde.

Ovako radi fino, nikad nijedan bag nisam imao, da kucnem... Doduse, ja moju opremu bas cuvam. Ne bacam, vodim racuna kud mlatim aparatom kad fotkam, redovno brisem-cistim senzor objektive. Izbegavam rad na kisi i slicno koliko god je to moguce...
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže devke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 532
  • Pol: Muškarac
    • devke
    • Pogledaj profil
Odg: D750... istine ili zablude
« Odgovor #19 poslato: Septembar 11, 2016, 02:35:18 posle podne »
Vidis Fibonacci, meni je AF na D7000 prilicno dobar nakon D5100 :) Imam manje promasenih fotki i generalno rad sa njim je osjetno brzi. Sve je relativno.
Sto se tice D750, ne znam da li ce ovo pomoci ili ne, ali moj kolega je ovih dana uzeo D750, 2 objektiva i jos neke stvari  i Mladen (mislim da se tako zove) mu se kune da jos nijedan nije imao na servisu, a prodao ih je bas dosta. Prije kupovine kontaktirao je sve vece prodavce foto opreme u Srbiji i rekli su mu da su problematicne serije povucene odavno sa trzista. Inace je isto bio vrlo skeptican oko D750, bas zbog te price na foto berzi i kvarova. Cak je htio da uzme D810.


« Poslednja izmena: Septembar 27, 2016, 08:46:25 posle podne od strane StORM48 »
https://www.flickr.com/photos/82352785@N04/
Nikon D600, Tamron 28-75 f2.8 , Tokina 100mm f2.8 macro, Nikkor 50mm 1,8G , Nikkor 50mm f2.0AI, Helios 44M, Pentacon Electric 50mm f1.8 MC
Nikon SB800
Yongnuo YN560 - v2 i v3