Autor Tema: Fuji X-T2 - lagani test  (Pročitano 11170 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T2 - lagani test
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 20, 2016, 09:26:24 pre podne »
Meni je autofokus u video, kod ovog cuda, impresivna stavka :D ej kako je brz... pa to je nevjerovatno :D
https://www.youtube.com/watch?v=GONFv8fUyc8

Van mreže moracha82

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T2 - lagani test
« Odgovor #21 poslato: Novembar 14, 2016, 11:10:55 pre podne »
Pozdrav svima.
Razmisljam o kupovini x-t2. Citao sam razne testove na netu,ali vise bih voleo da cujem Vasa iskustva iz svakodnevnog koriscenja,narocito ako ga je neko koristio za fotogrofisanje sporta,konkretno boksa ili necega slicnog u slicnim svetlosnim uslovima. Da li je autofokus dorastao tim izazovima ili je dslr ipak i dalje bolji izbor? Zanima me i osetljivost,da li je iso6400 dovoljno dobar u poredjenju sa ff dslr aparatima? Da napomenem da sam koristio dslr aparate ranije,a u poslednjih par godina koristim x-e2 i zadovoljan sam kvalitetom fotografija,do iso 3200 mi je sasvim prihvatljiv kvalitet(kad sam u zurbi,podesim auto iso do 3200 i nema frke). Svidja mi se koriscenje evf-a(ne bih se vracao na ovf,ako nema potrebe),manuelnih kontrola(tockica) i fuji-eve boje,jpeg(mnogo manje vremena trosim na obradu),ali me autofokus(brzina i lutanje pri losijim svetlosnim uslovima) opasno nervira! Dakle,da li uopste uzimati Fuji u obzir za koriscenje u ove svrhe(profesionalno fotografisanje borbi) ili se ipak opredeliti za proverene opcije(Canon 5d mk3 ili Nikon d750)? Hvala Vam,unapred,na odgovorima.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T2 - lagani test
« Odgovor #22 poslato: Novembar 19, 2016, 10:17:31 pre podne »
Nezahvalno je stavljati X-T2 u isti kos sa Canon/Nikon fullframe resenjima.

Ako je za fotografisanje borbi, valjalo bi porazmisliti i o objektivu koji ide uz taj fotoaparat. Blenda i raspon su prioritet, zar  ne? Sto se tice AF kod X-T2, on je zaista impresivan i uporediv sa dSLR resenjima.
Zaista, nezahvalno je praviti poredjenja u tom rasponu... izmedju aps-c i FF.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T2 - lagani test
« Odgovor #23 poslato: Novembar 19, 2016, 07:45:34 posle podne »
Vidim i Steva Huff se odusevio, s pravom, izlaznim rezultatom X-T2. Sad samo da mi odgovori na pitanje ZASTO TACNO kosta 1500 evra.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T2 - lagani test
« Odgovor #24 poslato: Novembar 19, 2016, 11:44:35 posle podne »
Zato sto stoji na vrhu, kao najbolji APS-C mirrorless fotoaparat... i oni to znaju, i moze im se. Cene su otisle dodjavola odavno i Fuji uopste nije poseban po tome. CaNikon dSLR je u zamajcu, i kada pritisnu stop na proizvodnoj traci... po inerciji se izbaci jos 1.000 komada... dok se ne zaustavi. Mirrorless se pravi u manje primeraka, i proizvodnja je skuplja. Pa i distribucija.
A udaraju i u najtanju zicu kod kupaca, sto mogu biti i emocije.

Meni sada da stavis na sto moj fuji xe1 i canon 5d mk2... ja bih opet posegnuo za fujijem, i ne bih se osvrnuo a jos manje zamislio. Isto tako, ne pada mi na pamet da makar pomislim da ih uporedim po kvalitetu ... ali ... sta da ti kazem... tako stoje stvari.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-T2 - lagani test
« Odgovor #25 poslato: Maj 25, 2017, 07:39:53 posle podne »
http://ultralightphotography.net/gear/fuji-cameras/x-t2-power-management/

Based on the measured current needed for individual features, here is a checklist of things to do in order to save power (the most useful first):

Bring enough spare batteries or a powerbank
    Turn off the camera whenever not needed (saves 400-600 mA)
    Turn off the Boost mode (saves 150-200 mA)
    Turn off Pre-AF (saves about 150 mA)
    Use LCD instead of EVF and decrease its brightness as much as possible (saves 20-40mA), but in sunlight, when LCD must be set to higher brightness, EVF might actually be more efficient
« Poslednja izmena: Maj 25, 2017, 07:41:47 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fuji X-T2 - lagani test
« Odgovor #26 poslato: Maj 25, 2017, 10:47:15 posle podne »
...
---buy a DSLR (saves alot of $$$$€€€ and bunch of mA)!  >:D

Pozdrav