Autor Tema: Pomoc u odabiru Milc-a  (Pročitano 10632 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc u odabiru Milc-a
« Odgovor #20 poslato: Maj 07, 2017, 11:55:00 pre podne »
Fuji XF 27mm f/2.8.

Problem sa njim je jedino to što ćeš samo ti znati da li ti ta žižna daljina (ekvivalentnih 40mm) odgovara za svaki dan i svaku priliku, ali mnogima je to OK. Fali širine, fali i dužine, ali svaki je prajm takav. Ono što on daje je odlična optika, mala cena i dimenzije koje su bliže poklopcu nego objektivu.

Meni malo više leži 35mm f2. On nije toliko mali, još je i uži, ali mi sa ekvivalentnih 50mm nekako više odgovara (ovo je individualno), a ima i veću blendu, što mi dosta znači.

Još bolji izbor bi bio XF 23mm f/2, ali on je cenovno iznad ova dva, a nisi precizirao koliko bi love dao. On nudi i veću širinu od oba (35mm ekvivalentnih) i blendu kao i 35-ica. Ne može tako fino da izdvoji planove kao 35-ica, ali nudi realno veću upotrebljivost za svaki dan, ako poželiš da u kadar spakuješ nešto više.


Na tebi je da odlučiš šta ti najviše godi od ova tri. Ako nisi siguran da bi sa prajmom bio "na ti", možeš da razmisliš i o 18-55 kitu. Kada je primerak dobar, to staklo je više nego pristojno. Nema veliku blendu (mada je veća od proseka, iako je klizna), ali ima sve ostalo za svaki dan.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Maj 07, 2017, 11:57:08 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u odabiru Milc-a
« Odgovor #21 poslato: Maj 07, 2017, 12:18:36 posle podne »
Moracu da uzmem da probam Fuji XF 27mm f/2.8 mislim da imam coveka da sednemo popijemo kafu i da ja to malo vidim.
Trenutno ne bi imao vise od 220e da izdvojim.Gledao sam ovde test za Fuji XF 27mm f/2.8 i odusevio me je.Kit sam prvo mislio ali je ovo stvarno manje kompaktnije za svaki dan.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u odabiru Milc-a
« Odgovor #22 poslato: Maj 08, 2017, 08:23:38 pre podne »
Prajm ili zumic?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u odabiru Milc-a
« Odgovor #23 poslato: Maj 08, 2017, 10:57:56 pre podne »
To je dobro pitanje, treba mi za svaki dan, fotkanje po gradu onako svakodnevno.Imam manuelni 50mm i 135mm kad hocu da slikam portrete, ovo bi voleo da bude za u malu torbicu/Dzep od jakne.
Da li uspevas da slikas svakodnevnicu sa 27mm, vidim da ga koristis.On mi  deluje kao najbolje resenje.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u odabiru Milc-a
« Odgovor #24 poslato: Maj 08, 2017, 01:37:18 posle podne »
Kad imas cekic u rukama, sve ti lici na ekser. :)

Salu na stranu, stvar je licnih afiniteta i navika. Meni 27mm resava sve probleme... sta bih uostalom radio da imam X100f i fiksnih 23mm? Naravno da bih voleo da imam f/2 blendu, ali se snadjem sa dizanjem ISO vrednosti i to je to. Sta znam, 27mm je kompaktan a 35mm nesto veci, ali i bolji objektiv.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže balsicmiroslav@gmail,com

  • Junior
  • *
  • Poruke: 30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc u odabiru Milc-a
« Odgovor #25 poslato: Maj 12, 2017, 08:16:44 posle podne »
Fuji X-E1  . . . . . . . .. . . ..
Sad vec moze da se nadje za 170-200evra . . . . .  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . .  .

Ako moze neks informacija gde ga ima po ovoj ceni ?

Hvala