Autor Tema: Još jedna tema vezana za preporuke i savete  (Pročitano 6297 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže batpot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« poslato: Avgust 22, 2016, 06:29:23 posle podne »
Ćao svima!
Amaterski se bavim fotografisanjem i do sada je to bilo samo uz korišćenje digitalnog fotoaparata ili smartfona, ali rešila sam da to 'podignem' na viši nivo i nabavim neki pristojan DSLR.
Za početak da kažem da imam par teorijskih kurseva iza sebe i malo sam se bavila prodajom slika na stock sajtovima, ali ništa značajno. Najviše volim da fotografišem prirodu (pejzaže) i arhitekturu, ali nije na odmet od svega po malo. ^^ I takođe bih nastavila sa prodajom slika.
Daklem, ideja mi je da uzmem Canon EOS 700D i objektiv Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM, ali me zanima i da li neko ima neki predlog ili savet?

Hvala unapred,
b.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2016, 07:22:21 posle podne »
Колико видим бавиш се озбиљно фотографијом. Завршила си курсеве тако да си теоретски поткована. Имај више поуздања јер нико не може боље од тебе да сагледа шта да купиш.

Van mreže batpot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2016, 07:43:07 posle podne »
Veoma sam zahvalna na odgovoru. Ne znam, i dalje mi se posle svega čini da će to biti ozbiljnije fotografisanje tek kada krenem da primenjujem stečeno znanje, zbog čega i želim da mi prvi izbor bude dobar i da me služi verno. :)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2016, 07:52:42 posle podne »
Zdravo i dobro dosla. Ako je za stock, bolje teziti vecoj rezoluciji, i neki prajmic za pocetak. Nikon D5300 npr., sa 35-icom i 50-tkom f/1.8G ce biti vise nego dovoljan za pocetak.
Canon EOS 760D je takodje sjajna masinica, ali i nesto skuplji. Ovde imas testove oba modela, nije lose ih procitati > http://pcfoto.biz/testovi
Pozdrav

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2016, 08:04:45 posle podne »
Crni, nemoj da se ljutiš, ali mislim da će pogrešiti i izložiti se nepotrebnom trošku ako kupi bilo šta ispod d7100 i ekvivalenta kod kanona. Pošto planira i profesionalne poslove vremenom mora stalno da kompletira opremu. A bazirati kompletnu opremu na telu iz serije d5xxx je greška u početnom koraku. Kada oprema malo naraste morala bi da menja telo.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil

Van mreže batpot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2016, 12:03:40 posle podne »
@Crni_bombarder @Petko30 @IgorM88 Hvala Vam na odgovorima i na izdvojenom vremenu da odgovorite na ovu temu. Pročitala sam navedene predloge i "test" za Canon 700D (aparat koji sam naumila da kupim) i shvatila da on ima mnogo više sličnosti sa svojim "prethodnikom" nego što sam isprva mislila, ali i dalje stojim iza toga da bih upravo njega uzela uz objektiv Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM... Da li ću pogrešiti? I da li to može da zadovolji moje potrebe kao fotografa amatera? :)


b.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #7 poslato: Avgust 23, 2016, 12:41:41 posle podne »
Aparat nije greska (za pocetak ok, bar 80D bi bio preporuka)
Objektiv, kao kit i za svaki dan topla preporuka, za stock, obidji ga, ukratko.
Za stcok ti treba nesto malo bolje, ovisno od toga sta bi fotografisala.
Priroda i Arhitektura (posebno ovo drugo zbog prava, dozvole i sl) ti nece donjete dovoljno ni za solidan rucak :)
Kao dodatak, svakako sve treba slati, ali kao glavna stvar prihoda, veliki NE

Van mreže batpot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #8 poslato: Avgust 23, 2016, 12:50:15 posle podne »
Da, Canon 80D zvuči odlično, jedino što prevazilazi moj budžet (koji je oko 800€ - aparat i objektiv). Koji objektiv biste Vi preporučili za svaki dan, što bi se reklo? I da, nije mi fotografija izvor prihoda, samo hobi; prodajom na stock sajtovima se ne bavim ozbiljno i ne očekujem nikakve veće zarade :)

Van mreže batpot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2016, 01:57:50 posle podne »
[Edit] Shvatih da sam postavila pitanje na koje sam već dobila odgovor. Hvala.

Gledam sad ove novije Canon modele - 760D uz 18-55 IS STM i razmišljam da bi mi možda to bilo bolje za početak, prvenstveno zbog rezolucije?

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2016, 09:58:17 posle podne »
Rezolucija po meni nije presudna, jer retko koja fotografija u svakodnevnom slikanju ima 100% pogođen fokus pa ćeš u vrlo malom broju situacija primetiti razliku. Pogledaj na dpreview poređenja i videćeš da nisu velike razlike između recimo 18 i 24 Mpix ako gledaš na 100%. Sve zavisi da li ti je to zaista bitno.
Na tvom mestu bih gledao dvocifreno telo ako je Canon izbor, ne zato što će da ti da bolju sliku, jer neće, nego što će kompletno korišćenje aparata biti ugodnije (dodatne funkcije, tasteri, veći grip). Znači 70D, 80D, pa čak i polovan 60D pa da ti ostane više novaca za objektive.
760D je takođe interesantna pojava u nekoj međuklasi.
Objektiv 18-55 STM sam dobio uz 700D kad sam ga kupio i imao sam ga jedan dan. Odličan, bolji od svih prethodnih 18-55, ali mali raspon.
Moje mišljenje je da je minimalni raspon zum objektiva za krop tela od 18mm do min. 100mm.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže batpot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2016, 11:35:12 posle podne »
Hvala Vam na detaljnom odgovoru. Još ću onda da pogledam celokupnu ponudu i uključiću i polovne modele. Za svakog se uvek nađe ponešto. ;)

Van mreže vladica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2016, 03:56:19 posle podne »
Pozdrav batpot,
Tri teme ispod je tema POCETNIK by Vladica i pri kraju teme imas slicnu diskusiju, gde su ljudi savetovali mom drugaru u cije ime sam pisao sta da kupi. Kupio je canon 760d i sigmu 17-50 i covek je prezadovoljan....Eto, nadam se da sam i ja doprineo tvojoj odluci. Caos :)
Canon 6D + Canon EF 24-70mm F/4 + Canon Speedlite EX 430 II

Van mreže batpot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #13 poslato: Septembar 26, 2016, 03:09:39 posle podne »
@vladica Hvala na odgovoru, pogledala sam tu temu. Kupila sam Canon 760D i objektiv 18-135mm i veoma sam zadovoljna dosadašnjim korišćenjem. :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #14 poslato: Septembar 27, 2016, 11:11:51 pre podne »
Cestitke na kupovini batbot, sad je ostalo da nas castis, sa fotkama, naravno. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže vladica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Još jedna tema vezana za preporuke i savete
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 18, 2016, 06:01:57 posle podne »
OOooooooo pa ja sam jako srecan sto sam pomogao. Eto pre godinu dana sam dosao na ovaj forum neznajuci nista a sad sam nekom pomogao u odabiru aparata i objektiva. Extra :)  Mada sam samo forwardovao preporuku, ali kako god, ispostovali smo sustinu foruma a to je ono sto je bit. Dakle zelimo da sluzi u najboljem mogucem redu i cekamo fotke :))))
Canon 6D + Canon EF 24-70mm F/4 + Canon Speedlite EX 430 II