Autor Tema: Novi clan, stari citalac  (Pročitano 3887 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Svetozarevo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Novi clan, stari citalac
« poslato: Jun 29, 2016, 12:14:14 posle podne »
Dobar dan svima!

Već dugo čitam Vaš forum i pratim dešavanja na njemu, pa rekoh da se i registrujem, a i "muka" me naterala...

Fotografija mi je hobi, zaljubljenik sam odavno u fotografiju i tako sam pre 2-3 godine rešio da kupim neki "konkretniji" aparat...

Tada je izbor pao na Fuji finepix hs50exr, kojim sam bio strašno zadovoljan, savladao mnoge stvari (imao dobrog "mentora"), informisao se na Vašem (našem) forumu, ali sam pre izvesnog vremena ostao bez aparata... Popravka dosta skupa, ako je uopšte moguća, i tako sam rešio da se otisnem u vode DSLR-a :)

Prelistao sam mnoge teme gde su se javljali poečtnici i u fotografiji i u kupovini,  i naravno ostao sam izgubljen totalno. :)

Budžet kojim raspolažem je negde oko 400e (mada još 50e može da se nađe).

Iz svih tema koje sam ovde listao i čitao za oko mi je pao Nikon d3200 čija je osnovna cena sa 18-55 objektivom negde oko 400e.

Možete li mi pomoći oko izbora, nisam nešto previše zainteresovan oko velikog zuma (fuji je imao 42x tj. 84x je imao opciju), tako da bih za početak bio zadovoljan ovim da kažem "standard" objektivom, a posle kako se uštedi tako da se uloži.

U početku mi je to bilo interesantno: veliki zum, slikanje udaljenih predemta, ali sam vremenom više postao zainteresovan za portrete, makro fotografiju i sl.

Da li je d3200 pravi izbor ili mi savetujete nešto drugo?

Pokušao sam što preciznije da vam dostavim informacije o svojim "prohtevima", ali ako je potrebno još nešto tu sam...

Unapred hvala na odgvorima i informacijama.

S poštovanjem,

M.
« Poslednja izmena: Jun 29, 2016, 12:19:26 posle podne od strane Svetozarevo »

Van mreže Svetozarevo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Novi clan, stari citalac
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2016, 02:48:15 posle podne »
PS    Ne mogu da izmenim prethodnu poruku, ali bih dodao i d5100 kao opciju, jer su sa cenama tu negde, a u okviru "budžeta"... :)

Van mreže dzoninho

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi clan, stari citalac
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2016, 07:22:11 posle podne »
Mislim da za taj novac mozes da nadjes D5200 sa tim kit objektivom... Mislim da je to jos bolja opcija :)

Van mreže milic1973

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Novi clan, stari citalac
« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2016, 09:33:11 posle podne »
nadjes nekog iskusnijeg da ti proveri neko polovno d3200 telo,sa nekih max 10k okidanja su oko 220-230 eura,ako ide sa kit objektivom oko 280,ako hoces bolji objektiv 18-105 je oko 120 eura. dodas jos 140 za 50 1.8 za portrete i to dodje 480 sa 18-105 a sa 18-55 420 +-. za makro objektiv ces morati da se isprsis kasnije sa bar jos min. 200 evropskih
nemoj se gaditi na polovno ako je malo presao. isto vazi za objektive koji su u dobrom stanju

Van mreže Svetozarevo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Novi clan, stari citalac
« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2016, 07:11:05 pre podne »
nadjes nekog iskusnijeg da ti proveri neko polovno d3200 telo,sa nekih max 10k okidanja su oko 220-230 eura,ako ide sa kit objektivom oko 280,ako hoces bolji objektiv 18-105 je oko 120 eura. dodas jos 140 za 50 1.8 za portrete i to dodje 480 sa 18-105 a sa 18-55 420 +-. za makro objektiv ces morati da se isprsis kasnije sa bar jos min. 200 evropskih
nemoj se gaditi na polovno ako je malo presao. isto vazi za objektive koji su u dobrom stanju

Хвала на савету, искрено сам размишљао само о новој опреми, али узећу и ово у разматрање... :)

Ако неко има још неки савет, узећу све у разматрање, јер не желим да журим и донесем неке исхитрене одлуке... :)

ПС Да ли неко од вас зна шта могу урадити са овим поквареним апаратом, тј. да ли може да иде за неке делове или шта већ... Када се укључи јавља "Focus error" и није могуће изоштрити слику... "Остало" је све исправно... :)

Van mreže Svetozarevo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Novi clan, stari citalac
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2016, 02:40:26 posle podne »
Пријатељи, да се јавим и захвалим свима који су ми путем пм помогли око одабира апарата...

Купио сам Никон Д7100 са 18-105 објективом, УВ филтером и још једним (искрено нисам ни видео који је у питању), батеријом и пуњачем, око 200 (тачније 171) окидања и гаранцијом до 2018. године за 650 франака...

Биће ускоро и слика... :)
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2016, 02:41:56 posle podne od strane Svetozarevo »