Autor Tema: Nedoumica...Blic  (Pročitano 6723 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Nedoumica...Blic
« poslato: April 24, 2016, 08:05:20 posle podne »
Naime,treba mi blic koji bih materski koristio za sad mozda 10-15 put godisnje...Da li kupiti manuelni yn 560 za 85 evra,kineski Triopo za Nikon 100 evra sa hss,ttl isl....ili ShanySN600 nikon 120 evra..isto hss,ttl....
Yn znam kako radi,triopo ima drug koristi ga kao rezervu mada i slika veselja sa njim,uz njega dobio fotrolu,kapu isl..lep meni ima cak u boji ekran....e za shany nzm..nisam probao...sta znam,mala mi razlika u novcu izmedju ttl i hss i manuelnog.Trenutno imam d3100,planiram Boze zdravlja D5200,a kasnije D7xxx seriju i tu bi mi hss znacio...Sta i kako kako prelomiti?

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #1 poslato: April 24, 2016, 09:57:10 posle podne »
Imam ja blic koji hocu da prodam jer mi treba Godox i to je jedini razlog, inace mi je odradio nekoliko poziranja jer je zbog toga i kupljen da stoji na stativu.U pitanju je Metz 52AF-1 i veruj mi da je nesto sto se ne moze porediti sa Kinezima po kvalitetu. Inace ima sve sto trazis ,TTL i HSS. Ja sam ga narucio i cekao mesec dana i veruj da se ne kajem, da mi nije potreban Godox ostao bi u torbi.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #2 poslato: April 24, 2016, 10:36:20 posle podne »
Imam ovaj Metz i potvrdjujem sve receno..
« Poslednja izmena: April 24, 2016, 10:37:57 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #3 poslato: April 25, 2016, 12:46:19 pre podne »
Biraj TTL blic. Za manuelni uspešan rad sa blicem treba dosta iskustva.
Imao sam sličan Metz kao drugi blic i stvarno sam bio zadovoljan. Kineze ne poznajem pa ne mogu suditi.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #4 poslato: April 25, 2016, 11:00:57 pre podne »
Metz je neuporedivo losiji nego sto je bio pre par godina, po recima bivseg uvoznika od 20 komada 19 se jako brzo pokvari, zato je i prestao da ga uvozi...
Od tih modela, yongnuo yn565ex ili shany sn600, dodje na slicno. Yongnuo je skuplji u nabavci, trebalo bi da je nesto kvalitetniji...
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #5 poslato: April 25, 2016, 11:33:15 pre podne »
To nema veze sa istinom, istina je da se jeftinija roba lakse prodaje a onda krecu problemi kad se Kinez pokvari a nemas servis i garanciju. Vecina se pokvari veoma brzo pa posle cujem svakakve izgovore. Inace bila je jedna problematicna serija Metz bliceva ali je to starija generacija.
A sto se uvoznika tice bivsih i sadasnjih prvo proveris ko su i kako rade, koliko znam sa Ljubom niko nije imao problema jer je fer igrac ali nisu svi kao on, skoro je bio problem zbog nekih garancija a te kolege poznajem, jedva su ostvarili garanciju i to jos malo na batine. Nisu hteli da im priznaju pod istim izgovorima, oprema je ostecena usled nepravilnog rukovanja i ispadanja.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #6 poslato: April 25, 2016, 01:12:26 posle podne »
Onda sam ja izgleda ubo 20-ti komad  :)
Metz je Nemačka marka i iskreno čudilo bi me da dozvole sebi taj luksuz da im je zanemarljiv broj komada ispravan...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #7 poslato: April 25, 2016, 05:41:02 posle podne »
Bugarin,pogledaj u inbox pustio sam ti poruku...a da li je neko furao kineze i ovaj triopo,nesto nacuh da ima servis za njih...Planiram da kupim ali opet ne bih svasta da uzimam..nadam se da me razumete.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #8 poslato: April 25, 2016, 06:19:09 posle podne »
ja imam u kuci 5 yongnuo bliceva i rade svi 1/1 od prvog dana, uzeo sam sa bleja drugaru 2 komada i njemu rade 1/1 od prvog dana, uzeo sam sestri jedan radi i dalje, do duse za nju ne znam koliko to koristi uopste .. tako da sam sa njima prezadovoljan .. pri tome su mi ispadali vise puta, na 2 komada su se malo slomila vratanca od baterija pri nekom od ispadanja no to i dalje sljaka ok .. za razliku od nekih brand name skupih ko oko koji se samo spale od temperature lepo se ugase kad se zagreju i slicno ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #9 poslato: April 25, 2016, 06:25:22 posle podne »
Arhi,koji kinez imas..ja sam imao 565ex radio kao zmaj neunisti,i prodao sam ga,e sad posle me savetovali da imala neka serija koja se kvarila,pa 568 isto ...ovaj drug uzo taj triopo isti ko i svi elem.ekran u boji malo cudno kako lepo uradjen za sad lepo radi ali okinuo tek 5000 za mozda mesec ipo...shany vidim isto hvale...eto sad i za ovaj metz cujem...znam da ih imalo pre i vidim po oglasima one starije..

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #10 poslato: April 25, 2016, 09:57:22 posle podne »
1x600ex-rt
3x565ex
 i imao sam 2 analogna sto sam dao zeni ali ona ne zna de ih je stavila a mene mrzi sad da trazim :D svejedno ne bi savetovao analogni "in this day of age" kad su ettl toliko jeftini (pricam za canon, za nikon se zovu drugacije valjda) no i ti analogni (ako potrazis po forumu pisao sam o njima mislim) su meni bili mega do jaja ti yongnuo posto su bili extra repeatable, dakle imaju tocak pozadi za jacinu blica i tocak stavis na neko mesto, okines blicem 20x 20x dobijes identicnu sliku, dakle svaki put da "tacno toliko svetla", to kod "noname" analognih nikad nisam mogao da dobijem ..

takodje imam 20tak "starih" bliceva (Raznih, kupovao na kupindo/limundo/kupujemprodajem .. sto ispravnih sto neispravnih) hocu od njih da napravim veliki light box posto sam nezadovoljan nekim prvim koji sam pravio sa kombom ledica i stedljivih sijalica, boje su blagi uzas, merio drugarovim spektrofotometrom, smesno koliko fali svega .. tako da sam uzeo brdo bliceva tih matorih pa kontam da im napravim neku svoju elektroniku i spojim na neki od ovih remote okidaca canonovih  no otom potom to ce svakako sacekati neko vreme kada imam vise vremena :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #11 poslato: April 26, 2016, 01:16:22 pre podne »
Јатри године користим YN565ex. Често га користим и ради одлично. Било индивидуално било да га активирам уграђеним блицем.

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #12 poslato: April 26, 2016, 11:19:38 pre podne »
Petko,da i ja sam isti pre 4 godine kupio,i kod ovog sto mu prodao jos radi,e sad kao ove sadsnje seriju kazu,opet kazem kazu nije nesto i da zna da "crkenzi" posle mesec i manje.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #13 poslato: April 26, 2016, 01:20:29 posle podne »
ovaj 600RX-TX je prilicno nova serija (dal ima uopste nesto novije) i stuko je do sada minimum bar 2000 fotki i nista mu ne fali, 2 puta mi je ispao iz ruke na parket go, i jedno 4-5 puta u njegovim gacama .. puko mu je drzac za vrata za baterije od jednog pada i to je sve
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #14 poslato: April 30, 2016, 09:54:34 posle podne »
Ja sam imao Yongnuo 600ex-rt i morao sam otići na original Canon flasheve iz samo jednog razloga... Kada sam imao foto shooting vani na +30 stupnjeva i kad mi je trebao HSS, rezultat je bio OVERHEAT-ing... Za sve ostalo je bio odličan pa eto ako će nekom ta informacija pomoći, neka zna da i to postoji, mada ne mora da su svi isti....a pošto sam i sam svjestan da nisu svi isti, mislim da ću kupit 2 komada uskoro  ;D

 
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #15 poslato: Maj 01, 2016, 01:42:30 pre podne »
od overheatinga ne mozes da pobegnes ni sa original canonom ... ja sam imao problem sa nekim nikonima koji su se samo spaljivali od overheatinga, 600tka yn samo kaze "sorry, vruce mi, cekaj" .. zato imam 3 komada pa kad se jedan zagreje zabodem drugi :D .. posebno se greju na HSS i kad zabodes externi battery pack pa se pune extra brzo pa mozes da utuces 200 fotki za par minuta, onda se zagreje i 15min je neupotrebljiv mora sacekas da se oladi da bi nastavio .. sad, ako si profesionalac, kupis nesto malo skuplje sto se bolje i brze ladi, ali ako si pro ne verujem da imas nedoumicu sta ti treba :D .. za nas sa jeftinijim ulaznicama mislim da je YN prava stvar :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #16 poslato: Maj 02, 2016, 09:06:18 posle podne »
Sada sam tek vidio da je Medicinski tehnicar na Nikonu, al za Canondzije ipak zbog pouzdanosti preporucam novi 430ex-rt lll... U vrijeme cashbacka me dosao 200€, i moram priznat u trgovini kada sam ga primio u ruke, gotovo da sam odustao od kupnje kada sam vidio koliko je manji od 600-ke, al mi je trebao jos jedan blic, para nisam imao i kupio sam ga...i moram priznat da me dugo dugo vremena neki proizvod nije toliko odusevio kao taj blic.. Po meni best buy ;)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #17 poslato: Maj 03, 2016, 12:49:06 posle podne »
Razmisljam razmisljam ali nikako ne prelamam..Da li stekat pa nikon neki sb 800,ili josss stekat sb 910,ali mi je sad nepotrebno dat tolike pare

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #18 poslato: Maj 03, 2016, 04:58:46 posle podne »
Uzmi shanny sn600n za 125e, ima na kp sa garancijom od godinu dana u dslr servisu...najbolja kupovina... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica...Blic
« Odgovor #19 poslato: Maj 03, 2016, 10:57:17 posle podne »
Нема јаре и паре.