Autor Tema: kako obraditi slike za photo book  (Pročitano 6649 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ma ma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
kako obraditi slike za photo book
« poslato: Decembar 26, 2015, 04:24:38 posle podne »
Pozdrav svima,

htjela sam da uradim photo book sa djecijim fotografijama, rekli su mi da pripremu mogu uraditi sama ili platiti njihovog dizajnera (20 eur). Nije toliko ni do cijene, koliko imam zelju da poredjam slike onako kako ja zelim. Fotografije treba da budu odradjene u photoshopu u formatu psd ili jpeg. Stranice su 38x25.

Imam windows 7, i neku besplatnu verziju adobe photoshop express, ali u njemu samo mogu da editujem slike? Ne znam kako da ih poredjam jednu preko druge? mogu li vas zamoliti za pomoc?


Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: kako obraditi slike za photo book
« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2015, 10:12:34 posle podne »
Posalji meni slike, reci gdje koju hoces i dobijas to nazad za 10ak minuta.
Il pa porbaj naci neku verziju besplatnog programa koji moze da ti napravi kolaz :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: kako obraditi slike za photo book
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2015, 05:10:02 posle podne »
Nezgodnu stvar tražiš. Otprilike kao - Gde se pali auto? Treba samo da ga preparkiram. Priprema za štampu nije  samo prosto pomeranje slika, dosta stvari tu može da pođe naopako. Pošto si potpuni početnik, najbolje je da nađeš nekoga da ti lično pomogne, jer ovako čovek ne zna odakle da krene a da te ne zezene.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže I love deadlines

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Everything happens so much.
    • Pogledaj profil
    • Portfolio
kako obraditi slike za photo book
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2015, 06:10:15 posle podne »
Preporučujem Canva.com. Može da da stvarno profi rezultate a besplatna je, već ima dosta šablona i predefinisane veličine za mnogo različitih namena.

Van mreže ma ma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: kako obraditi slike za photo book
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2015, 12:15:34 posle podne »
Hvala svima na odgovorima i savjetima.

Isprobacu Canva.com...

Cronnin slatko si me nasmijao, u pravu si... sta drugo da kazem :) Pokusavam da sa sto manje truda naucim nesto iako mi iskustvo govori drugacije... :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: kako obraditi slike za photo book
« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2015, 12:36:46 pre podne »
:)
Pa pazi, ako ne planiraš češće to da radiš, onda nema puno smisla da se cimaš i gubiš vreme na sticanje znanja koje ćeš samo 2-3 puta u životu iskoristiti.
Ti sad sama proceni da li ti se isplati, a ako rešiš da počneš da učiš, tu smo za konkretna pitanja.

U krajnjem slučaju nađi nam neki primer na netu, kako si zamislila da to izgleda, jer možda stvarno ima da se nađe gotov šablon preko kojeg bi brzo mogla to da završiš.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: kako obraditi slike za photo book
« Odgovor #6 poslato: Mart 10, 2016, 11:22:27 posle podne »
Ovi imaju online narucivanje i aplikaciju koja se preuzima za automatsko kreiranje foto-knjige. nisam probao ali deluje interesantno.

http://www.photobook.rs/

http://www.photobook.rs/index.php/uputstvo-za-upotrebu-