Autor Tema: Na moru i u brdima iznad mora  (Pročitano 2798 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Na moru i u brdima iznad mora
« poslato: April 03, 2016, 05:12:46 posle podne »
Dragi moji, odlučujem se da postavim par fotki, uvjeren da će se naći neko da mi ukaže na greške i da mi da smjernice kako da budem bolji u svom hobiju.

Dakle  na prve dvije fotke, nastale u zaleđu Boke Kotorske i drevnog grada Risna, uz potencijalne greške kadriranja najviše me "muči" dio slike neba prema suncu, koji mi izgleda malo pregorio. Riješenje u fotografisanju kad je sunce još zašlo, me ne zadovoljava, jer gubim na efektu ostatka slike. Postaje tamna. Šta sam mogao još učinjeti? ili nisam?

Što se treće fotografije tiče, svjestan sam da sam kadar nije najljepši, ali tako se jedino moglo. Ali stvar koja mi stvara nedoumice je da li sam malo pretjerao u obradi i previše pojačao boje. U početku su mi boje izgledale super, a što je više gledam, dobijam utisak da je sve malo izvještačeno.

Nadam se da nisam bio dosadan, i da sam koliko toliko razumljiv u ovom "elaboratu". U naprijed zahvaljujem izdvojenom vremenu i komentarima.

Pozdrav


Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Na moru i u brdima iznad mora
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2016, 10:31:18 posle podne »
Kod prve si mogao ići par koraka desno da ti drvo u prvom planu ne zaklanja more i da dođe više levo - deluje mi previše za prvi plan.
Mada bi i onda drvo bilo poprilično ispred istobojne pozadine pa ni to ne bi bilo najsretnije rešenje.
Trebao si uraditi više ekspozicija pa spojiti kasnije u jednu sliku da dobiješ svetle i tamne tonove po želji.

Kod druge par koraka desno i aparat od gore ili da si otišao malo napred.

Da su i malo jače bolje na trećoj ne bi valjalo.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na moru i u brdima iznad mora
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2016, 02:12:10 posle podne »
Pericha hvala na odgovoru i savjetima. Što se prve tiče imam jednu gdje je drvo više lijevo, ali sunce je već bilo zašlo pa ispala suviše siva.
Drugu sam htio taj neki efekat da mi taj kamen "siječe" zaliv. Ali može se i drugačije probati.
Sve u svemu, trebam i dalje ići na teren i fotkati. Pa i malo stolicu da zagrijem, kad se radi obrada.

Pozdrav

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Na moru i u brdima iznad mora
« Odgovor #3 poslato: April 04, 2016, 07:02:02 posle podne »
Дионис а ја бих хтео да похвалим трећу, јако је лепа фотографија. За друге две се слажем са Перичом

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na moru i u brdima iznad mora
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2016, 08:16:42 posle podne »
Oldtimer, hvala na pohvali i sugestiji.