Autor Tema: Sigma sd Quattro mirrorless  (Pročitano 12274 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Sigma sd Quattro mirrorless
« poslato: Februar 23, 2016, 07:52:48 posle podne »
Dve su u opticaju ... sd Quattro and sd Quattro H

u prevodu, ova prva je 1,5 krop a druga 1,3 ... sto je vec, bingo reklo bi se. Izgled, bolje ne komentarisati... ali sam vrlo zainteresovan da vidim sta to Foveon moze, a da ne pricam o 1,3 kropu.

http://www.sigma-global.com/en/cameras/sd-series/specifications/

1. Cena?
2. Autonomija rada? Da ne bude neko ludilo od 36 snimaka,... pa na punjac.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2016, 02:17:32 pre podne »
meni se ovo jos i svidja...sa sve izgledom...Mozda malo taj grip je kratak ali je interesantan
Kako li izgleda externi grip za ovo pitam se, hehe...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2016, 03:43:44 pre podne »
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #3 poslato: Februar 24, 2016, 10:40:12 pre podne »
Meni cak i ne izgleda ruzno  ;D






Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #4 poslato: Februar 24, 2016, 11:08:23 pre podne »
aparat ne izgleda jako mali, a grip je dubok.. I pored malo cudnog izgleda vise lici na dslr od ostalih.
Trebalo bi to malo uzeti u ruke naravno, ali ovako sad za sad meni izgleda prilicno prihvatljivo.
Svidja mi se jako sto ima aps-h.

Ekran mi jedino izgleda malo cudnih proporcija..
« Poslednja izmena: Februar 24, 2016, 11:10:47 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2016, 12:47:02 posle podne »
aparat ne izgleda jako mali, a grip je dubok..

:) Pa oni su uvek pridavali paznju gripu. Ako omane prodaja regularnog modela, oni ubudze grip od mahagonija i uvaljaju onim arapima za 7.000 dolara po komadu :)
Samo, sad nesto ne ide ni arapima.

Salu na stranu, zivo me zanima cena... jer, bas su poceli da mi se dopadaju, pa bi bilo bzvz da izrikoshetiraju sa ova dva fotoaparata.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2016, 12:58:44 posle podne »
Dual monitor, na desnoj strani prikaz broja preostalih snimaka, status baterije, ekspozicija i ISO, focus...odlicna ideja.



A i ne izgleda uopste lose. :)


To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2016, 02:04:32 posle podne »
Da, vidis, vertikalni grip dosta menja stvari i na horizontalnom . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2016, 02:24:47 posle podne »
Ovo sa externim gripom skoro isto izgleda kao DSLR.
Mada ova fora na zadnjem ekranu nije toliko loša (hvala Stalker), više bi voleo da ima gornji ekran. A šteta... imalo je mesta na gornjoj strani, prilično je praznjikava.

Konačno neki MILC da mi se dopada na izgled.

E sad što reče Rodić, ako zacene cenu džaba im bilo... :)
Morali bi da idu sa nižom cenom da malo privuku ljude, inače ko će za velike pare da se petlja sa Sigmom.

Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #9 poslato: Februar 24, 2016, 02:52:12 posle podne »
Ovo sa externim gripom skoro isto izgleda kao DSLR.
To sa tim gripovima i adapterima je totalno kontradiktorno.U osnovi kupiš nešto za šta se kao jedan od većih benefita navodi i kompaktnost, i onda kupiš grip da bi to bilo veće i bolje ležalo u ruci :laugh:
« Poslednja izmena: Februar 24, 2016, 04:14:49 posle podne od strane neo »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #10 poslato: Februar 24, 2016, 03:22:52 posle podne »
Ma ova sigma uopste i ne ide na tu kartu. Oni su naprosto napravili fotoaparat koji nema ogledalo, a izgleda tako... kako izgleda. :)
Ovo je bre veliko :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #11 poslato: Februar 24, 2016, 03:59:07 posle podne »
Ovo sa externim gripom skoro isto izgleda kao DSLR.
To sa tim gripovima i adapterima je totalno kontradiktorno.U osnovi kupiš nešto, za šta se kao jedan od većih benefita navodi i kompaktnost, i onda kupiš grip da bi to bilo veće i bolje ležalo u ruci :laugh:

Pa pazi ja se samo čudim šta ljudi pričaju sve po forumima previdjajući jednu činjenicu.
A nju je možda najlakše shvatiti ako se setimo mobilnih telefona od pre deceniju otprilike.

Ako se prisetimo prvih telefona oni su bili enormno veliki, pa je posle udarila neka manija dok ih nisu napravili da budu enormno mali...
Danas su telefoni onoliki koliki oni zapravo trebaju biti prema ruci čoveka i prema potrebi koju vrše.
Po mom mišljenju sve to čeka i fotoaparat i ako je starija sprava od mob.tela
Medjutim, ajd...neka prodje i ova vrsta mode, jer će se kasnije stvari sigurno izbalansirati na nekom logičnom nivou.

Možda grešim ali meni ovaj aparat nekako baš izgleda kao da je krenuo u tom smeru.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2016, 04:00:39 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #12 poslato: Februar 24, 2016, 04:17:09 posle podne »
Pa pazi ja se samo čudim šta ljudi pričaju sve po forumima previdjajući jednu činjenicu.
A nju je možda najlakše shvatiti ako se setimo mobilnih telefona od pre deceniju otprilike.

Ne moze to tako da se gleda. Primera radi, vrati se samo u 1954. godinu i pogledaj Leica M3 model. Dakle, preko 60 godina imamo te dimenzije u kontinuitetu. Ta prica pije vodu oko kompakta poput Sony RX 100... a sa milcevima... ne.  To nije prolazna moda, vec u neku ruku standardna dimenzija fotoaparata.  Meni Fuji bas lepo lezi u ruci. I sony... i Oly... i Pana... :)

Mislim, to nas opet vodi u neku pricu... milc vs dslr, ali veruj mi da je to potpuno pogresna tacka za posmatranje i poredjenje. To sto nekima tezina i gabariti igraju veliku ulogu, ne znaci da je to osnovna premisa mirrorless sistema kao pojave. Nigde ne pise da milc ne moze biti povelik, bas kao sto ne znaci da i dSLR ne sme biti kompaktniji i manji.

EDIT
Ma kako blesavo izgledao ovaj fotoaparat, cini mi se da je dobro ergonomski spakovan. Verovatno da preteze na levu stranu, ali prednji grip i oslonac za palac sa zadnje strane, verujem da odradjuju svoj posao sjajno.
Ekran je nacisto blesav, i dopada mi se

Jedino mi nije jasno zasto je isecen grip sa donje strane. Potpuno nepotrebno je smanjen oslonac za mali i domali prst.

EDIT 2

Kao sto rekoh, ovo uopste nije mali fotoaparat, i Sigma ni najmanje nije isla u smeru smanjivanja gabarita po svaku cenu. Naprosto, napravili su milc po dimenzijama za koje su mislili da su primerene

« Poslednja izmena: Februar 24, 2016, 04:28:25 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #13 poslato: Februar 24, 2016, 04:33:54 posle podne »
Znaci vec ga imaju na CameraSize sajtu :)
Sta je s videom?

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #14 poslato: Februar 24, 2016, 04:42:37 posle podne »
. To sto nekima tezina i gabariti igraju veliku ulogu, ne znaci da je to osnovna premisa mirrorless sistema kao pojave. Nigde ne pise da milc ne moze biti povelik, bas kao sto ne znaci da i dSLR ne sme biti kompaktniji i manji.
Ipak treba pošteno reći da su dimenzije prva stvar koju vlasnici milceva navode kao benefit.Tu se uvek uđe u onu priču da aparat uvek bude pri ruci i sl.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #15 poslato: Februar 24, 2016, 05:25:13 posle podne »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #16 poslato: Februar 24, 2016, 05:30:35 posle podne »
Na stranu, dizajn, gabariti...najvise me zanima gde su stigli s novim Foveon senzorom. Verujem da je potencijal i dalje nedovoljno iskoristen i da su jos daleko od maksimuma.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #17 poslato: Februar 24, 2016, 06:33:21 posle podne »
Ipak treba pošteno reći da su dimenzije prva stvar koju vlasnici milceva navode kao benefit.

Naravno, ... pa i ja sam medju njima. Ali, primera radi, da se pitala fotografska populacija, ni video kao opcija ne bi bio sastavni deo fotoaparata.
Dakle, neminovno je da milc fotoaparati vremenom postanu sve veci. Verujem da bi oni i sada vec bili na proizvodnoj traci, .... samo kada ih u zasedi ne bi cekale ale koje vole za dorucak da mrmaju male aparatice :) :)
Kad napravis milc velicine 1d x ili d5, onda moras imati jos nesto, a ne samo gabarite :)
« Poslednja izmena: Februar 24, 2016, 06:36:33 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #18 poslato: Februar 24, 2016, 07:42:30 posle podne »
Sta je s videom?
Nema video!

Super! nema više bacanja para na video.  :)
Nadam se samo da će se za te pare dobiti nešto drugo... (recimo aps-h po ceni aps-c)  ;)
Najgore će biti ako ispadne da su izbacili video a cena ostala ista (ili bude čak i veća), kao što je to bio slučaj sa ogledalom.  :)

@Rodic
Nisam baš mislio na fenomen Leica i na oponašanje izgleda iste: Više na nešto kao na slici u prilogu.
A tu Sony baš prednjači.
Mada da budem iskren nikada nisam razumeo taj fenomen Leice.
Šta tu košta toliko uopšte mi nije jasno...
« Poslednja izmena: Februar 24, 2016, 07:47:42 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma sd Quattro mirrorless
« Odgovor #19 poslato: Februar 24, 2016, 09:17:18 posle podne »
Stara ili nova lajka?

Koliko je Lajka dobra, svedoci i to sto je vrlo mali procenat tih lajki starih i preko 50 godina u savrseno dobrom stanju, kako funkcionalno tako i vizuelno. To se naprosto nije kvarilo, bilo je pouzdano... a na stranu sto je optika bila vrhunska. Jeste bila skupa kao otrov, bas kao i danas... s tim sto je danas manje mehanike, a vise elektronike... pa cisto sumnjam da ce M9 za 50 godina biti u funkciji. Primera radi, upravo ta pomenuta M3 je prodata u preko 220.000 primeraka, a njeno trazilo i dan danas moze stati rame uz rame sa novijim. Ako budes imao prilike, pipni to cudo... i probaj da okines koju fotografiju. Uz onakav fokus prsten i trazilo, naprosto... tesko je omasiti fokus. Probaj... iznenadices se. Naprosto, Lajka je postavila standarde kako po pitanju formata, kvaliteta optike i svega ostalog.

E sad, sto se tice nove Lajke... to je vec fenomen koji zasluzuje malo duzi tekst i analizu. Optika im je vrhunska, a i senzor je do pre koju godinu takodje bio u vrhu. Na stranu, sto Lajku boli uvo za broj prodatih primeraka... pa im se moze. Platio si mnogo, ali si i dobio svasta nesto.

Edit
Nisam ni mislio na oponasanje izgleda Lajke, nije ona jedina imala te dimenzije i ergonomiju. Nikon, Canon, Yashica, Pentax, Olympus, Praktica, Mamiya ....
Naprosto, tako je izgledao fotoaparat... i uopste ne vidim problem da to opstane kao resenje i dan danas.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2016, 09:21:42 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''