Autor Tema: Zavarivacko staklo kao ND  (Pročitano 5135 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Zavarivacko staklo kao ND
« poslato: Jun 26, 2016, 12:11:08 pre podne »
Vec duze vreme sam se spremao da isprobam zavarivacko zastitno staklo kao ND filter i tek danas otiso do radnje i za nikakve novce uzeo par komada. Aj reko da probam.

Stavio sam gumice sa strane, u stvari zalepio ih lepljivom trakom da se lakse stavlja, i otiso do reke, zadovoljstva svega rad. U A modu sam video brzinu zatvaraca, zakljucao fokus na objektivu i prebacio na Bulb. Uz malo strpljenja sam nasao da mi je potrebno oko 2 minuta ekspozicije.
Problem je sto je totalno nemoguce bobiti fotku u boji. To se ispojave neke boje, najvise zelena, da je pravo ludilo, ali u CB moze da prodje.
Nemam pojma kako bi to izgledalo sa recimo LEE filterima ili slicno, ali dobiti ``filter`` sa preko 10 blendi, za male pare, nije ni malo lose.

Moram samo da izbegavam nebo u kadru dok ne smislim nesto kako da uklopim i gradirani filter u kombinaciju. Imam neki stari Cookin-ov.

Evo par fotki od danas a sigurno cu se dobrano igrati sa ovom skalamerijom. Moram naci negde tabelu koja ide uz LEE-ov Big Stoper da malo olaksam nacin trazenja ekspozicije.

``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zavarivacko staklo kao ND
« Odgovor #1 poslato: Jun 26, 2016, 02:24:30 posle podne »
Baga mi, ove sa dugackom ekspozicijom su bas zahvalne za kloniranje  :D

A i imao sam ``ludu`` srecu da mi ova plovka stoji nepomicno preko minut  :) Jel probao jos neko ovaj ``filter``?

``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Zavarivacko staklo kao ND
« Odgovor #2 poslato: Jun 26, 2016, 04:28:25 posle podne »
Xax, lepo se ti zabavljaš.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Odg: Zavarivacko staklo kao ND
« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2016, 12:14:48 pre podne »
Jako zanimljive rezultate si dobio ,svidja mi se.
Video sam ovo negde davno i planirao sam da isprobam, ali sam nekako zaboravio sve dok nisam naleteo na ovu temu.

Reci mi koliko si platio to zastitno staklo i gde se obicno prodaje?:)
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zavarivacko staklo kao ND
« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2016, 12:37:17 pre podne »
Staklo imas u bilo kojoj gvozdjari za sigurno nekih par stotina dinara. Pazi samo da ti je ISO najmanji moguci i gledaj histogram. Jos ne razumem zasto ali se preko sredine javlja svetlija traka ali ne uvek. Pojavljuje se dosta cesto i zna da zezne fotku.
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith