Autor Tema: Fuji X-A2 - entry level mirrorless  (Pročitano 2810 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Fuji X-A2 - entry level mirrorless
« poslato: Februar 05, 2016, 11:34:36 pre podne »
Fuji je u janaru 2015. predstavio još jedan mirrorless, koji bi slobodno mogao da ponese titulu entry level modela, kada je ovaj tip fotoaparata u pitanju. Fuji X-A2 je naslednik X-A1 modela sa kojim apsolutno deli vizuelni identitet, koji ne odstupa od Fuji politike negovanja retro dizajna. Ovaj model se razlikuje od ostatka Fuji ponude po CMOS senzoru koji umesto X-trans poseduje standardnu Bayer matricu. Znajući koliku je popularnost Fuji fotoaparatima doneo X-trans senzor, nije za očekivati da će Fuji širiti dalju ponudu mirrorless fotoaparata sa klasičnim Bayer senzorom, pa će ovaj model verovatno ostati usamljen. Fuji X-A2 je takođe prepoznatljiv i po svojoj jednostavnosti upotrebe, pa će ga poželeti oni koji preferiraju ‘’Auto mod’ ili čak selfi opciju. I pored ove dve osobine, njega nikako ne smemo posmatrati kao neozbiljno rešenje... naprotiv. >>> nastavak na blogu

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-A2 - entry level mirrorless
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2016, 11:43:19 pre podne »
Odlican prikaz, a i aparat. Skoro ga je kupio moj drugar (slikanje dece, setnje itd) i vrlo je zadovoljan.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji X-A2 - entry level mirrorless
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2016, 05:42:18 posle podne »
Hvala!
Generalno, sa njime sam donekle zaokruzio Fuji ponudu mirrorless fotoaparata. Izmakao mi je Fuji X-M1, ali ok... ako se ukaze prilike, eto i njega.
Valja, sada gledati kako zapoceti novi ciklus :)

I bez sve sale... ovo je odlican aparatic, jednostavan i simpacitan.
''Ne moze da svane pre zore''