Autor Tema: Moja :)  (Pročitano 9118 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Moja :)
« poslato: Januar 24, 2016, 02:56:50 posle podne »
Svidelo mi se kako je Foto Turista kroz temu na forumu napredovao i odlucio sam da napravim, ili bar da pokusam, slicnu temu sa ciljem, kako licnog napredovanja i uspeha, tako i tudjeg.

Svaka kritika je dobro dosla, pohvala,  sve sto vam se cini da moze bolje, recite.
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2016, 07:29:00 posle podne »
mladjo meni je ovo jako lepo

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2016, 07:36:51 posle podne »
:) Uzeo si Fuji na kraju... cestitam. Koje staklo?

A sto se tice fotografije... malo si mu ga jace dao sa kropovanjem.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #3 poslato: Januar 25, 2016, 08:04:44 posle podne »
Hvala oldtimer :)

Da Zorane, X-E2 i 18-55. Fenomenalan je stvarno.
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2016, 07:54:42 posle podne »
Jos jedna od danas, nadam se da sam popravio kadar, a voleo bih da mi kazete na cemu jos mogu poraditi :)

X-E2 i Minolta 35mm f1.8
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2016, 08:28:28 posle podne »
I jos dve koje sam obradio. Mislim da mi obrada nije bas jaca strana pa bih vas zamolio (ko ima vremena i volje) da mi linkuje neke tutoriale vezane za retouching :)
Hvala unapred :)

“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Moja :)
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2016, 08:44:20 posle podne »
mislim da ti ova _3 nije trebala
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2016, 08:49:35 posle podne »
Ok, sta generalno ne valja na njoj? Kadar, ekspresija, obrada ili sva tri? :)
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Moja :)
« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2016, 09:14:09 posle podne »
fotografski - pojma nemam, ne se razumem ...

sa strane posmatraca - pozicija * expresija lica * betonski falus daje dozivljaj izmedju "joj usrala sam se" i neceg jos malo goreg ... kao sto rekoh, ovako kao "nezavisni aprofesionalni posmatrac" ... ja da sam takvu fotku napravio (a ja sam "snapshoter" a ne fotograf i cuvam svakakve neuspele fotke zato sto bolje ne umem) obrisao bih je jos u aparatu
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2016, 10:34:04 posle podne »
mk mladja,lepe slike prve dve...
Prva..Krupan kadar,lepo lice blenda mozda mogla za jednu da se zatvori,ovo drvo mi nekako bode oci.
Druga..Sirok kadar model u centru..Nema jakih boja osecaj mi kao da nesto fali..Pa makar i detalj na njoj..
u sustini ok super..za pocetak..javice se iskusniji da ti daju linkove za obradu kako lica tako i ostalog...

treca-izvini ali odma mi zalicilo kao da ce da k.nja...nekako mi nije polozaj tela..inace slika ima veoma nekako zanimljiv bokeh.Pazi da ti iza modela ne vire "USI"..u ovom slucaju deluje da joj stub izlazi iz guze...Nemoj da se ljutis na mene ali to je moj utisak zato se slazem sa Arhija..

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2016, 10:40:48 posle podne »
Slazem se, trecu sam ja ukenj*o a ne model :)

Druga mi se najvise svidela, a sledeci put cu staviti modela u levi ili desni ugao, i cekati malo sunca, ovo danas je bilo katastrofa pa mozda deluju nekako dosadno...
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #11 poslato: Februar 21, 2016, 10:54:08 posle podne »
Bice to mnogo bolje,ako ti ovako sumorno napolje,skreni paznju modelu nek obuce nesto veselo,ili bar nek nabaci osmeh.Inace veoma lepa devojka..Opusti,i polako,tek ide lepo vreme i lepe slike.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #12 poslato: Februar 27, 2016, 03:52:25 posle podne »
mladja mk zahvalan mode, a u fotografu priličan otencijal. Eto kombinacije za dobre fotografije. Samo nastavi da tako radiš i biće sve u redu.

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #13 poslato: Februar 27, 2016, 06:46:01 posle podne »
Hvala oldtimer, dok god su odgovori u granicama kulture, nemam nista protiv da primim i negativnu kritiku, tako se uci uostalom :)

Evo jos jedna od danas, mladja sestra. Imate neke komentare?
Fuji X-E2 i Pentax 35mm f1.8 opet :)
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #14 poslato: Februar 28, 2016, 04:47:46 posle podne »
mladjo uz sve ograde da ja baš nisam stručnjak, ali sa željom da pomognem, meni se ovaj sfumato efekat ne dopada mnogo, možda zato što ja celog života težim oštrim fotografijama. Ali, to možda samo meni ne leži, i tu se ogradjujem. Van toga, fotografija je korektno uradjena, model vedar, izraz lica prijatan,model dobro postavljen...

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #15 poslato: Februar 28, 2016, 08:54:21 posle podne »
mk mladjabezi ti fokus na skoro svim fotografijama.
Probaj onako, skolski da ga postavis na blizem oku i izbegavaj zahtevna svetla okolo i presiroke blende.

Uradi obican, prost, skolski portret.

Kad to nesto jednostavno, sedne kako treba, tek tad ides dalje igrajuci se sa svetlom  ;)
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #16 poslato: Mart 04, 2016, 02:05:39 posle podne »
hvala oldtimer i hellenic :)

Probacu sad za vikend, na ovoj zadnjoj bezi fokus, tacno...moram da izbegnem mali f...
Hellenic, aj daj neki primer za prost skolski primer? :)

Hvala na izdvojenom vremenu :)
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #17 poslato: Mart 04, 2016, 05:50:11 posle podne »
Nisam ti ja nikakav portretista, ja sam vise... onako neko fotoskrabalo  :D da bih ti mogao davati svoje ili tudje primere. To mogu ovi maheri ovde sa foruma koji portretovanje imaju u malom prstu.

Ja samo vidim da se mucish. Pusti taj boketo. Sta ce ti sad? Usavrsices to kasnije, tj fotkanje malim blendama. Uzmi lepo model, stavi kraj fino osvetljenog prozora, i ako nemas difuzor, imas neko stovariste u blizini, pa uzmi neku belu stiropor plocu, one su ti oko 1X0.60m i izvlaci senke. Zezaj se.... Cepaj na, recimo, f/5.6 ili slicno a usavrsavanje dolazi samo po sebi  ;)
A ako uspes da ti model izgleda totalno opusteno, zavrsio si 80% posla. Mislim da je Scott Kelby negde naveo da on prvo modelu objasni da ce prve fotografije biti samo obicno podesavanje kamere, svetla i slicno, a da ce kasnije poceti sa oficijelnim fotografisanjem.
Medjutim stari vuk uvek na kraju izvadi te pocetne fotke kao najbolje  ;)
« Poslednja izmena: Mart 04, 2016, 05:51:39 posle podne od strane hellenic »
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #18 poslato: April 02, 2016, 08:46:42 posle podne »
Zdravo drugari, hellenic, evo poslusao sam te i obratio paznju na fokus. Mislim da je dosta bolje, ovo je f4 ili 5.6 (ne secam se tacno)
Najvise me ovde intereresuje kadar, obrada...? Inace, sto si pomenuo za fokus i oldtimer za 'sfumato' efekat. Ni meni se to ne dopada, kad sam obratio paznju, na stvarno gotovo svim fotografijama sa manuelcima ga ima:

Ovo je fotografija od danas, svaki komentar je dobrodosao. :)
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #19 poslato: April 03, 2016, 09:44:30 pre podne »
Ne bih rekao da je ovo f/4 ili f/5.6 ... pre mi lici da je ovde bio sirom otvoren. 

A ovo dole su ti klasicne opticke anomalije, koje resavas u ACR-u u ovoj kartici
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mk mladja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja :)
« Odgovor #20 poslato: April 04, 2016, 09:39:52 pre podne »
Hvala na odgovoru Zorane, pokusacu popodne da sredim pa cemo videti :)
“It’s one thing to make a picture of what a person looks like, it’s another thing to make a portrait of who they are.”