Autor Tema: Jeftiniji stativ?  (Pročitano 3758 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže yogi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Jeftiniji stativ?
« poslato: Januar 17, 2016, 07:46:20 posle podne »
Imam pitanje, potreban mi je stativ (jeftiniji do 25e moze i polovan), cuo sam da hama koji su 10e ne valjaju za teze dslr aparate. Stativ mi je potreban za nocno slikanje amaterski ne profesionalno. Sta mi predlazete.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jeftiniji stativ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2016, 10:49:59 posle podne »
Kazu ljudi da stativ kad uzmes, ne menjas ga narednih 10ak godina...iskreno, bolje bi bilo da skupis jos para i da uzmes neki normalan stativ...za 25e ima samo hama, koja je nestabilna cak i nova...
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže yogi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Jeftiniji stativ?
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2016, 11:24:20 posle podne »
Nasao sam velbon cx540 za 30e polovan.  Vredi li to?  U odlicnom stanju? Nisam pri parama posto uzimam objektiv.

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Jeftiniji stativ?
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2016, 09:40:52 posle podne »
Nesto mi taj ne deluje mnogo cvrsce od Hame . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Jeftiniji stativ?
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2016, 12:01:06 posle podne »
koji aparat ces da stavis na stativ?
hama 63 ima dosta cvrste noge, problem je samo glava koja je plasticna. nisam video taj velbon uzivo nikad ali na slikama i on deluje kao plastikaner gore .. ne bi ga uzimao bez da ga vidim uzivo i probam ..

inace za hama 62 i hama 63, ako imas pistolj za hot glue (onaj sto topi plasticne stapice) da se "ulepiti" glava na hama stativu tako da ne mrda .. naravno nije za makro ako okacis 6kg objektiv na nju, ali to ne radi ni na mnoooogo skupljem i kvalitetnijem manfrotou a kamoli na hami, ali generalno ako ulepis ona dva plasticna dela (videces hama ima zglob da okrenes aparat pod 90 stepeni, ulepis to da ne moze da se podize taj zglob) bude cvrsta i stabilna kao mnoooogo skuplji stativi .. takodje na hami imas dole kuku, zakacis na kuku ranac sa ostalim objektivima (ili kesu sa 2-3 kamencine) i nema mrdanja .. ja na hamu 63, ulepljenu, okacim bez problema 300mm objektiv (dugacak i tezak), 50D sa gripom (vrlo vrlo vrlo tezak) i 2 blica (velika i teska) + externe baterije za blic i na 10sec expozicije nemam problem .. naravno posle "pipanja" aparata moram da sacekam jedno 10-15sec pre nego okinem da se sve "umiri" ali to isto moram da sacekam i na manfrotto-u koji bezmalo kosta kao 30 tih hama tripoda pri tome hama ima kuku (nije mi jasno sto manfrotto nema) i bar 20% je laganija od manfrotto-a ...

hamu si video, ako nisi imas je svuda po ovim megamarketima, tehno-marketima i slicno pa odes i vidis .. idi pogledaj taj velbon pa ako je bolji uzmi, no za "normalno" slikanje hama 63 ma koliko je "klimava" skroz radi posao, posebno za te pare
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže yogi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Jeftiniji stativ?
« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2016, 09:55:57 posle podne »
Imam nikon d5300 i 18_105.  Cisto mi treba za nocno fotkanje ne makro.  Jel prepurucujete jos nesfo slicno hama 63. Cisto da jurim po oglasima pa sta prvo naleti

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Jeftiniji stativ?
« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2016, 11:32:52 posle podne »
nije to nista preveliko i zahtevno, svaki masivniji stativ ce odradi posao ... cak i jeftina hama, jeste da mu se ljulja malo glava ali generalno za neki pocetak stavis aparat na 10sec delay okidanje stavis ga na stalak, okines, sklonis se od aparata on skljocne i to je to ... a 20-30eur za tripod nisu nikakve pare da naucis "Sta ti treba od tripoda" .. pa ces videti dal ti smeta sto je velik, sto je tezak, sto se ljulja, sto se uvija (ako radis video npr jako je bitno da se ne uvija tripod, a to koooostaaaa) ... ja sam fotkao sa hamom godinama bez ikakvih problema, e onda kad sam probao da fotkam neki makro pokazalo se nemoguce (ne mozes da izostris uopste toliko se ljulja i sad nebitno sto se posle smiri kad ti ne mozes da fokusiras za taj "smireni" polozaj jer dok ti pipas fokus prsten ceo aparat se pomeri) .. i sad znam recimo sta mi je bitno za makro .. upucah cudo para u skupi novi tripod, problem daleko manje izrazen ali i dalje mogu makro da zaboravim .. tako da .. slobodno se uci sa nekom jeftinom hamom, velbonom ili tako necim slicnim pa kad budes imao da das 3 ili 4 cifre za tripod lako ces :D ima kod ljube odlicnih vanguard-a a ako si u bgd-u imas cesto na ovim foto berzama odlicne polovnjake
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu