Autor Tema: Canon sx110 is  (Pročitano 5114 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slavko101

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Canon sx110 is
« poslato: Januar 09, 2009, 01:58:05 pre podne »
Imam jedu nedoumicu u vezi izbora fotoaparata. Posto planira da u skorijoj buducnosti investiram u ovo malo cudo sto slika bez kicice zanima me vase misljenje u vezi sa ovim aparatom, a bilo bi jos i odlicno ako ovde ima prisutnih koji su i vlasnici istog pa da sa mnom a i ostalim clanovima podele svoje utiske o njemu (iz prve ruke) ;D
Takodje ako neko ima i neki predlog koji je bolji od ovog aparata a da su cene priblizno iste bio bih mu zahvalan da mi to i kaze (samo bih voleo da to bude naki canon, ne znam zasto ali su mi nekako prirasli za srce).
Ono sto ocekujem od njega je:
- posto sam u neku ruku pocetnik ali bih zeleo da ponesto naucim o fotografijama i samom fotografisanju trebalo bi da ima sto je moguce vise manuelnih opcija i podesavanja
- da traje bar narednih 2-3 god tj da u tom periodu ne bude neka krsina
- da ima koliko je to moguce u skladu sa cenom sto veci asortiman opcija i mogucnosti
- da u neku ruku bude mobilan, sto ne znaci da treba da bude minijaturan, ali ne i glomazan, nego neka zlatna sredina
- i na posletku da mu auto mod bude bar priblizno odlican dok ne naucim da iz njega izvucem maksimum
- sto se tice samih karakteristika aparata, performanse navedenog mogu da posluze kao vodilja
« Poslednja izmena: Januar 09, 2009, 02:50:08 posle podne od strane slavko101 »

Van mreže slavko101

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Canon sx110 is
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2009, 02:54:22 posle podne »
Izvinjavam se, tek sam sada video da sam napisao sx100 is a mislio sam na sx110 is. Sada sam to popravio tako da bih sada voleo da cujem vase misljenje o ovom aparatu ;D

Van mreže slavko101

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Canon sx110 is
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2009, 12:16:09 pre podne »
Ljudi ne bih stvarno da budem napadan ali ne mogu da poverujem da ovde ne postoji niko ko bi mi dao bar jedan komentar o ovom aparatu :-[

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon sx110 is
« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2009, 10:32:18 pre podne »
Pozdrav Slavko i dobro dosao.
Licno nisam koristio ovaj SX110 da bih ti dao neki konacan sud. Neki ga hvale, neki ga kude, ali se u svakom slucaju radi o modelu koji je jako popularan. Po meni napravljen je gotovo neznatan napredak u odnosu na prethodni model SX100, tako da ovde na sajtu mozes da pogledas uporedni test sa modelima u klasi, mislim da ce ti ovo dosta pomoci u tvojoj odluci:

http://pcfoto.biz/Okrsaj-velikih-zumova-Canon-SX100-IS-vs-Panasonic-TZ3-vs-Sony-H3

Panasonic TZ3 je dobio naslednika u vidu modela TZ5 koji je dosta napredovao, a Sony H3 u vidu Sony H10 gde je po meni, kao kod Canon-a napravljen mali pomak.

A ovde mozes da vidis uporedne fotografije SX100 i SX110 u raznoraznim situacijama (samo menjaj u padajucem Menu-u):

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=1&mo1=474&p1=2801&ma2=1&mo2=585&p2=3754&ph=2

Ovaj Canon SX110 sam izbacio u prvi plan, jer kad se procita sve sto si napisao iz kontesta se lako da zaljuciti da si se gotovo vec odlucio za SX110.
Ja bih se licno u toj klasi sad odlucio za Panasonic TZ5, zbog metalnog kompaktnog tela, sirokog (28mm) objektiva i jako dobre optike, video zapisa u visokoj rezoluciji, Li-Ion baterije i punjaca, ... Jedino sto se kosi sa tvojim zahtevima je manji nedostatak manuelnih modova u odnosu na SX110.

Van mreže Srđo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Canon sx110 is
« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2009, 11:06:05 posle podne »
slavko,
SX110IS kupio sam prije 15-ak dana i zadovoljan sam sasvim. Ima dosta,dosta da učiš na njemu ukoliko si amater kao ja.
I TZ5 je bio u razmatranju prilikom kupovine ali cijena je odlučila na kraju jer više nisam mogao da se pružim ali daleko od toga da sam nezadovoljan.
Pozdrav.
« Poslednja izmena: Januar 10, 2009, 11:07:49 posle podne od strane Srđo »

Van mreže slavko101

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Canon sx110 is
« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2009, 05:03:17 posle podne »
@Crni_bombarder
Hvala na dobrodoslici  :D
Na onom drugom sajtu kada sam uporedjivao fotografije Panasonica TZ3-5 sa Canonom sx110 is mislim da se Canon bolje snasao u losem osvetljenju, tj mnogo bolje, i macro rezim je mnogo bolji dok kod barbike su podeljeni, negde je jedan a negde drugi bolji. Hvala na sajtu, moram reci da je poprilicno koristan u prakticnom smislu ;)

@Srđo
Hvala na komentaru :)

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon sx110 is
« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2009, 07:27:00 posle podne »
Iz mog licnog iskustva,a posedovao sam Canon sx 100 mogu zakljuciti da je to jedan od losijih aparata koje sam imao.Kao sto sam vec naveo,jako lose fotografije bez blica u mraku.Veliki sum inace.Prodao sam ga i kupio Fuji s 5800 sa kojim sam zadovoljan.Po meni daleko ozbiljniji aparat od Canona.Dosta opisa o Canonu imate na sajtu Pc Berza,gde korisnici navode negativna iskustva koja se podudaraju i sa mojima u vezi pomenutog modela.Pozdrav.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon sx110 is
« Odgovor #7 poslato: Januar 11, 2009, 07:50:20 posle podne »
Prvo sam otkucao poruku, ali necu da budem djubre, i da ponizavam bilo koga, pa cu probati jos jednom na lep nacin!

Ja i dalje mislim da Ti gresis negde, mozda previse ocekujes od aparata, mozda su Tvoji reperi daleko skuplji aparati, a mozda i ne znas da na pravi nacin izvuces najbolje iz nekog aparata! Sum je neminovan pri visokim ISO vrednostima! Postoji tu jos par stvari: da li je bio ukljucen NoiseReduction, mozda je slika malo stresena zbog duze ekspozicije a Ti nisi mogao da primetis razliku i slicno... Fuji npr dosta pegla sliku, cak i u RAW-u... Mnogo toga bih da Ti napisem, i sta sve utice na aparat kao celinu, i da nisu samo ISO performanse bitne, i sve bih da Ti objasnim ali Ti vec imas stvorenu pogresnu sliku o digitalnim fotoaparatima dugo vremena, tako da Ti ne bih mnogo pomogao...