Autor Tema: Nikon D5200 savet  (Pročitano 2738 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Anastasija11

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Nikon D5200 savet
« poslato: Decembar 13, 2015, 07:53:05 posle podne »
Pozdrav,
nova sam na forumu  a i u svetu fotogafije, zavrasvam studije pa bih htela nesto malo jace.
Imam nikon D3100, ali mi nije dovoljan za moje ambicije (zapravo sve mi je osim dovoljan) pa razmatram opciju da kupim Nikona D5200. Nemam velik budzet tako da mi je cena njega prihvatljiva. A svakako bih osetila razliku posle ovoga :)
Da li neko moze da mi da neki savet oko aparata uopste i da li neko zna neki drugi Nikonov da je u tom rangu cena a da je mozda jos bolji.
Hvala unapred svima, nadam se da cemo se lepo druziti  :)

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D5200 savet
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2015, 08:26:04 posle podne »
a sta ocekujes da ces dobiti prelaskom na d5200?

Van mreže Anastasija11

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D5200 savet
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2015, 09:18:46 posle podne »
Pa pre svega fotografije boljeg kvaliteta i ostrine.
Imavise fokusnih tacaka, pa cenim da ce mi koliko toliko vise i mogucnossti pruziti.
S 14,2 mpx na 24,1 svakako ce biti male razlike.
U svakom slucaju ocekujem bar mali napredak u ostrini, kvalitetu i sl .
Naravno objektivi su tu dosta presudni, ali ono...
Nadam se da ce mi neko dati savet, jer je to ono sto mi treba, da kli to, ako ne sta je bolje, a da nije 1000e

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D5200 savet
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2015, 10:21:54 posle podne »
Ja bih pre prelaska na novi aparat preispitao neke stvari, jer i pored činjenice da D5200 ima savremeniji fokusni sistem, D3100 ne bi  trebalo da pravi  nezadovoljavajuće fotografije. Više fokusnih tačaka na D5200 manje-više, ali bitnije je što su krstaste i jure da uhvate fokus i po vertikali i horizontali.


Najbolje bi bilo da postaviš neke od fotki u originalu da vidimo šta tu ne štima. Nikon Capture ima opciju 'show focus point', a treba proveriti i da fotka nije strešena - dakle žižna daljina i shutter speed. Moguće da postoje neke greške u tim koracima. Takođe je bitno šta slikaš. Ako je u pitanju neka akcija - sportske aktivnosti, deca i slični motivi koje juriš kamerom, može da se desi da ti i D5200 ne bude dovoljan.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D5200 savet
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2015, 11:06:33 pre podne »
Daj nekoliko slika, što kaže cronnin da vidimo čime si to nezadovoljna.
Ovako mi je poprilično čudno tvoje pitanje.
Ako ti smetaju tako male razlike, onda bi trebalo da si na nivou da sama tačno znaš šta ti treba.

P.S. Ima moj drugar D7100 pa možemo organizovati neku probu jer ćeš tako lično osetiti da li je to ono što tražiš.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II