Autor Tema: Галилејско језеро  (Pročitano 4222 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Галилејско језеро
« poslato: Decembar 10, 2015, 12:08:30 pre podne »
После Мртвог мора најнижа тачка на земљиној површини, језеро се налази на минус 210 метара испод нивоа мора. Време било лоше очајно, пар слика за успомену.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2015, 09:12:21 pre podne »
Čekaj bre, jesli li ti highlander ili lowlander  ;D ;D ;D Šalu na stranu, iako je bilo loše vreme zavidi ti na tome što si obišao zaista divne predele! I meni bude žao kada se ne potrefi da u datom momentu bude dobro svetlo, ali je svima jasno na takvim putovanjima retko ko ima taj luksuz da se na jednoj lokaciji zadrži dovoljno dugo i da čeka idealne uslove za fotografisanje.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2015, 11:47:21 pre podne »
highlander divne fotografije, moram priznai da sam taj kaj zamišljao sasvim drugačije, recimo kao pustinju sa jezerom u sredini

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2015, 02:20:22 posle podne »
^ Takvo bi trebalo da je Mrtvo more?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2015, 03:07:16 posle podne »
Ova poslednja skroz dobra, probaj 16:9 malo ovu vodu ili nebo da secnes kako bi se uklopila u pravilo trecine :) Ostale si mogao i malo bolje da kadriras, recimo na drugoj previse trave, isto bi bila dobra u 16:9...
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2015, 03:10:55 posle podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #5 poslato: Decembar 10, 2015, 05:42:43 posle podne »
neonka,oldtimer,Nenade,хвала :)

Нажалост у последње време сам више lowlander и flatlander, а буде по које врдо ту и тамо   ^-^  Путујући од Назарета који се налази на неких 350 метара изнад мора до Тиберијаде градића који се налази на обалама овог језера константно се силази , силаску никад краја да човек помисли :)   Осим језера на прве три слике се види и Гора Блаженства -место где је Исус одржао своју чувену беседу на гори а одмах испод ње међу оним зеленилом је и Табха -место где је умножио две рибе и пет хлебова и још друга места која су релативно близу једна другога. Овај северни део Израела је углавном овакав,има пуно зеленила, шума и доста поља и обрадивих површина као и плантажа воћа , маслина итд . Све се то јако добро наводњава са тако мало воде којом ова држава располаже да је то просто за дивљење. Лети вероватно овај крајолик изгледа сасвим другачије , пошто температуре тада нису испод 40 степени и падавине су тада јако ретке. Насупрот њему Мртво море се налази јужније и окружено је јудејском пустињом и то је крај који је сушта супротност овоме овде. Нажалост тај део нисам обишао због снега који је два дана падао тамо и паралисао саобраћај тако да су путеви били блокирани ,ванредно стање у целој држави :) Ето није само код нас снег изненађење за путаре :)


Ненаде хвала на сугестијама ,у праву си на овој другој има више траве него што треба само што ја баш нисам љубитељ тих 16:9 кадрова. На трећој је можда мало требало ово небо да се скрати и да се види више  брдо а за последњу не знам нисам паметан , некако ми није ни да кратим небо а ни да откидам од воде. Ево да пробам другачије.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #6 poslato: Decembar 10, 2015, 05:50:33 posle podne »
meni se ova bas dojme .. ono "vratio" sam se na fotke par puta, def imaju "nesto" :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #7 poslato: Decembar 10, 2015, 06:08:09 posle podne »
Хвала архи, шта знам мени је једино било занимљиво како је испало језеро на последњој слици,све се зацрнило а иначе није ни налик овоме али такав је био тренутак. Да је било лепше време било би много боље и много би се више видело, овако је испало како је испало.

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #8 poslato: Decembar 10, 2015, 08:55:53 posle podne »
@highlander

Slike su ti divne, meni lično kako zbog kvaliteta tako i zbog same lokacije. Reci mi da li si probao "Petrovu ribu" za koju kažu da je pravo okrepljenje za izgladnele i iscrpljne hodočasnike? Samo da kažem da nisam bio u Svetoj zemlji ali sam čitao o ovome što pitam!
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2015, 09:48:52 posle podne »
gorozup, хвала :)

Нажалост нисам пробао Тилапију-Петрову рибу , сви који су ми рекли да су је пробали кажу да им се јако допала и да је укусна. Овде сам дошао у петак и морао сам да хватам превоз пре заласка сунца то јест суботе или шабата како га тамо зову јер после 5 сати (зависи од доба године) ништа не иде од превоза до суботе поподне . Морао сам да пожурим а већ сам био прилично покисао и промрзао , тако да ништа од рибе...

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2015, 12:44:50 pre podne »
@highlander
Generalno nisam ni ja, al mnogi kadrovi se jako lepo uklope u 16:9... Treba probati vise opcija, tako i u obradi vise varijanti u odnosu na prvobitno resenje, ostavis da odspava i sutra odabers sta ti najvise odgovara, ja tako radim :)

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Галилејско језеро
« Odgovor #11 poslato: Decembar 13, 2015, 03:47:39 posle podne »
lepa serija!
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson