Autor Tema: Yasuhara Nanoha Macro Lens 5:1 for Canon EF-M  (Pročitano 2629 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Yasuhara Nanoha Macro Lens 5:1 for Canon EF-M
« poslato: Decembar 07, 2015, 05:51:08 posle podne »
zanimljiva sprava... :)

-4:1 to 5:1 Macro Magnification
-Removable Three-LED Light Source
-Focusing Range: 11-19mm
-Four Plastic Subject Holders Included

There are just two controls: a zoom ring ranging from x4 to x5 that acts as the focus ring and an aperture ring with settings f/11, f/16, f/22 and f/32

https://www.ephotozine.com/article/yasuhara-nanoha-x5-macro-lens-review-18271
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2015, 05:53:30 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Yasuhara Nanoha Macro Lens 5:1 for Canon EF-M
« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2015, 06:31:28 posle podne »
a zoom ring ranging from x4 to x5 that acts as the focus ring

ne kontam, kako ovo zovu "makro" staklo?
ako je zoom ring isto sto i fokus ring to znaci da slika "dise" kada se vrti fokus iliti imas potpuno drugu sliku na drugom fokusu iliti potpuno beskorisno za makro ?! ovo je ok za mikroskop ali za makro je po meni prevara? zar ne?

ja nisam makro fotograf ali imam solidnog iskustva sa slikanjem pod mikroskopom, zar nije poenta makro objektiva da za razliku od mikroskopskog objektiva menja fokus tako da je cela slika "mirna" samo da se pomera fokusna ravan, i da zato "makro" objektivi kostaju toliko .. a ne samo zato sto mogu da fokusiraju "blizu" samog prednjeg stakla ... to se onda resava obicnim adapterom ne treba ti staklo od cudo i karate para?

glup primer, radis focus stacking, dubina 2cm recimo, AxAmm ce ti sa jedne strane biti 12x10 pixela a sa druge strane 16x13 pixela .. kontam ja da ce focus stacking aplikacije da rade resize ovde da "oprave gresku" ali tako mali % resize svi znamo da pati od uzasnih artefakata, izlaz ce generalno bit smesan u poredjenju ako se to radi sa pravim makro staklom koje ce i sa jedne i sa druge strane imati 12x10 pixela za istih AxAmm kvadrat

ili ja negde gresim?

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Yasuhara Nanoha Macro Lens 5:1 for Canon EF-M
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2015, 08:20:32 posle podne »
Makro je svaki objektiv koji znacajno uvecava vidni ugao tj, ugrubo, moze da pridje blizu, izostri i proizvede sliku koja je veca od prirodne velicine objekta. Fokus staking nije imperativ makro fotografije vec samo tehnika koja se po nahodjenju primenjuje.

Ovo gore mi izgleda kao ovo http://www.alanwood.net/photography/olympus/telescopic-auto-tube.html , znaci kombinacija makro objektiva i surogata makro meha sa led svetlom napred. Dakle 3 u 1.
Malo ozbiljnija kombinacija https://macrocritters.wordpress.com/category/how-to/

Na ovoj spravici verujem da nije moguce raditi fokus staking osim laganim pomeranjem napred- nazad cele kombinacije sa aparatom.
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2015, 08:22:09 posle podne od strane bobanf »