Autor Tema: "Van Gogh"  (Pročitano 3031 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
"Van Gogh"
« poslato: Novembar 16, 2015, 11:12:15 posle podne »
Sto rekoh za Atomce stoji i za ovaj koncert (stvar vezana za tehnikalije). S tim sto sam ovde fotkao slabijim aparatom d3100 ciji se auto fokus ne retko mucio pod stroboskopom ili jacim mrakom na bini i naravno manje tacki za fokus. Ali sve u svemu izvodljivo. Najveci problem je bilo to sto je bina bila najdebilnije ogradjena, samo po metar-ipo sa leve i desne strane od bine, sredina zatvorena a iz publike tesko...a imao sam 55-200 tako mi je falio nesto siri objektiv koji bi malo izvadio stvar. No, fino za vezbu, upecala se koja fotka. Ocenite sami...

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: "Van Gogh"
« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2015, 07:58:04 posle podne »
fino si ti to zabelezio,

vise mi se svidjaju cb fotke samo zbog toga sto nema ljubicastih, zelenih i ostalih  reflektora koje unose psihodeliju u scenu, sto niukom slucaju nije negativno jer jedan takav dogadjaj mora da ima i to  :).

zacudjujuce mnogo svetla obzirom da si bio na iso 100 i 1/125s, mozda zbog spot merenja osvetljenog dela lica, sem na fotki 0 gde je iso 3200 na 55mm i f/4 ako se dobro secam, gde si mozda odmerio neki tamniji deo scene.

sve u svemu odlicna atmosfera sa zadovoljavajucom ostrinom u odnosu na teske uslove i opremu koju si koristio.
mozda bih samo povecao shutter speed na " bezbednih " 1/250-400 ako si koristio shutter priority mod, jer je po preporukama ne bi trebala brzina zatvaraca biti manja od focalne duzine objektiva, a to bi za aps-c nikon bilo 1.5 x 250 za maximalni raspon za objektiv koji si koristio, ako sam te dobro razumeo.

fotka 0 mi je nabijena energijom, a iso3200  nije uticao na opsti dojam, sto bi tekli slobodno dizimo iso :) ( i shutter speed )




Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: "Van Gogh"
« Odgovor #2 poslato: Novembar 21, 2015, 10:34:19 posle podne »
Hvala c0re  :)
Sve je na manual modu bilo, spot merenje, iso jedino podesen automatski od 100-3200... brza ekspozicija di dodatno ubila dotok svetla, treba makar bolje staklo ili bolji svetlosni uslovi, ali jeste pozeljnije...
Inace ovaj objektiv ima odlicnu stabilizaciju, pa se moze dati malo oduska sto se ekspozicije tice.