Autor Tema: Treba mi preporuka za kupovinu jeftinije action camera-e  (Pročitano 19593 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže troter

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Treba mi preporuka za kupovinu jeftinije action camera-e
« poslato: Februar 21, 2017, 04:26:40 posle podne »
Drugar dolazi iz US, pa bih porucio po njemu neku jeftiniju action kameru. Ne bas gopro, ali da bude 4k.

Trenutno su mi u uzem izboru YI 4k, i ThiEYE T5e.

Postoji li netso bolje u tom cenovnom rangu?

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Treba mi preporuka za kupovinu jeftinije action camera-e
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2017, 06:31:18 posle podne »
Pogledaj malo testove ovog YI na netu. Mnogi ga porede sa Goproom, a vec su dugo na trzistu pa verujem da su svakom iteracijom bolji. Napominjem da nisam koristio, ali vidim da su dosta popularne medju rajom kao jeftinije resenje.
Za ovu drugu nisam cuo.

Pozdrav.
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže troter

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Treba mi preporuka za kupovinu jeftinije action camera-e
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2017, 06:32:49 posle podne »
Gledao sam. Tako sam i dosao do toga ThiEYE T5e, i on mi je zapao za oko jer ima lepse boje i vise detalja hvata nego YI. A jeftiniji je 20ak posto.

Van mreže lecko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 318
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Treba mi preporuka za kupovinu jeftinije action camera-e
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2017, 07:27:29 posle podne »
Ja imam GitUP Git2 (http://www.gitup.com), i veoma sam zadovoljan izlaznim kvalitetom i video snimka i fotografije. Kostala je nesto manje od 200 Eura. Ne znam da li vise ima da se nadje (iz nekog razloga se malo uvozi) a da porucujes direktno od fabrike, nisam siguran koliko ce vremena trebati za dostavu i koliko se isplati.

Yi 4K je odlicna alternativa za GoPro, i mnogi su je hvalili (pojavila se bas kada sam ja kupio svoju kamericu). Mislio sam cak da nju kupim, ali mi je Ljuba rekao da ju je (u to vreme) bilo nemoguce naci i uvesti...

Van mreže troter

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Treba mi preporuka za kupovinu jeftinije action camera-e
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2017, 02:14:37 posle podne »
Prvenstveno sam hteo Yi 4k da uzmem. Onda sam gledajuci review-ove na YT dosao do zakljucka da mi se snimci sa ThiEYE t5e (za koji nikad cuo nisam) u stvari vise dopadaju (boje i kolicina detalja), pa sam se odlucio za njega. Npr ovaj klip:

https://www.youtube.com/watch?v=3guXsaaVqPg

ThiEYE t5e ima samo elektronsku stabilizaciju slike (EIS) i to samo na 1080/30fps. Ne znam kakva je situacija na yi 4k, ima li EIS i za 4k ?

Sto se kartica tice, citao sam juce o tome, i zakljucak je da su one brzine koje navode na karticama potpuno irelevantne i polutacne, a da je jedino pouzdano merilo U3 oznaka koja je standardizovana. Na amazonu za ThiEYE t5e za 4k pise da mogu class 10 i U3 kartice, ali sam ja narucio u3 jer mi class 10 deluje nedovoljno za 4k. Za HD bi class 10 bio dovoljan.