Autor Tema: Jesenja šetnja  (Pročitano 4031 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Jesenja šetnja
« poslato: Oktobar 28, 2015, 12:21:44 pre podne »
Iskoristili lepo vreme da malo protegnemo noge, a usput napravili i po koju fotku :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jesenja šetnja
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2015, 12:39:36 pre podne »
Steta sto na prvoj nisi iskoristio stazu i red drveca na pravi nacin bila bi mnogo efektnija fotka:) Druga nije po mom ukusu , a treca mi je fina:) Prva mi najbolja ali mislim da je mogla da bude fantasticna:)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Jesenja šetnja
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2015, 07:21:41 pre podne »
Buga šta mi se ne dopada? Generalno, kadrovi i rez, ali tu je senka na licu mlade dame na trećoj fotografiji...Druga, fotelja, ne znam zašto je tako važna, možda zbog slaganja boja, žuto - žuto, ali nešto mi ne leži. Slažem se sa kolegom, prva je najveći potencijal uz malo drugačiji, po meni širi,  rez.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jesenja šetnja
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2015, 10:10:44 posle podne »
Hvala na komentarima :)

Steta sto na prvoj nisi iskoristio stazu i red drveca na pravi nacin bila bi mnogo efektnija fotka:)

Deder, pojasni :) Ja sam prvu tada bas tako hteo, da se staza i drvored seku u donjem delu gornje leve devetine (al`sam ga objasnio), a da devojka bude na desnoj trećini. E sad, kad gledam ovako sliku, možda bi bilo bilo da je ona na levoj trećini, a da su se drvored i staza sekli sa desne strane...? Tako bi možda drvored sa desne strane bolje usmerio pogled od ovog rastinja sada na levoj strani, a i ne bi bio zaklonjen figurom...? Na šta si ti mislio?

Buga šta mi se ne dopada? Generalno, kadrovi i rez, ali tu je senka na licu mlade dame na trećoj fotografiji...

Nisam razumeo, oldtimer, ne dopadaju ti se kadrovi i rez, ali ti se senka na trećoj dopada, ili obrnuto... ili ti se ništa od pomenutog ne dopada? :)

Druga, fotelja, ne znam zašto je tako važna, možda zbog slaganja boja, žuto - žuto, ali nešto mi ne leži.

Fotelja mi se dopala kao ''šumski presto'', šuma, lišće, trava - i fotelja, sa sve poderotinama, a sve u sličnom, zelenom (''prirodnom'') tonu, kao celina. Nisam nešto mnogo mogao da biram ugao fotkanja jer je sa svih strana relativno blizu ''civilizacija'', i sad se naziru kuće i parkirani automobili iza poslednjeg reda drveća... :/

Nego me interesuje ovaj komentar za žuto-žuto - kod mene slika vuče na žuto, da, ali bih i dalje rekao da je u pitanju zapravo više nijansa zelene, nego žute boje. Istina da radim na laptopu (pa je i prikaz onog što ja vidim upitan), ali ne znam da li baš toliko odudara od onog što vi ostali vidite...?

Slažem se sa kolegom, prva je najveći potencijal uz malo drugačiji, po meni širi,  rez.

Širi rez, misliš širi kadar, da se više stvari vidi (eventualno i cela figura), ili...?

Hvala još jednom :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01


Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jesenja šetnja
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 28, 2015, 11:57:48 posle podne »
Kapiram, hvala :) (iskreno, mislio sam da ćeš možda da se dohvatiš Paint-a ;D, ali i ovako je više nego jasno)

Nisam hteo centralni kadar, ali bih sličan efekat, mislim, postigao da sam devojku postavio sa leve strane, da, da.... Ovako je malo ispalo kao da je ona neki višak, čak možda i smetnja koja delom zaklanja/''razbija'' drvored, a da je zapravo glavni motiv na kraju staze/drvoreda.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jesenja šetnja
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 29, 2015, 12:37:23 pre podne »
Da znas da sam krenuo da crtam, ali sam onda odlucio da malo pretrazim net i posaljem ovo :)

U ovom slucaju si isekao drvored kao sto kazes , tako da u ovoj situaciji to pravile trecine je moglo biti preskoceno posto ce subjekat biti izbacen linijama:)