Autor Tema: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test  (Pročitano 23840 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #40 poslato: Novembar 24, 2015, 04:07:23 posle podne »
Ako cemo iskreno, meni je ono sto Emocija radi "nidje veze"...


UHH!  Teži slučaj, oblik, konstatacija... kako god.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2015, 04:08:25 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #41 poslato: Novembar 24, 2015, 08:36:52 posle podne »
Blackbeast, bar 5 puta sam krenuo da kazem nesto o tvojoj fotkama u raznim temana, ali sam se svaki put zaustavio i obrisao postove. Svaki put sam se plasio tvoje reakcije i da ne ubijem entuzijazam koji ocigledno imas. Sad kad si dobio teske, ali sasvim dobronamerne udarce, osecam potrebu da napisem nesto.
Ovo je taj trenutak koji dosta nas prodju, kad nam neko potpuno srusi sneska i snove koji je kljucan za svaciji razvitak. Ovo je trenutak gde se vecina fotografa razocara i krene sasvim drugim putem, sto zbog sujete, sto zbog povredjenosti koja je sasvim razumljiva. Oni drugi se dobro preispitaju i sagledaju objektivno stvari, a onda u inat krenu jos jace. Ti postaju fotografi, amateri ili prefesionalci. Iskoristi ovaj trenutak u svoju korist, jer veruj mi, koliko god ovi komentari grubo zvucali, ovo ti je bilo itekako potrebno. Nigde neces stici skljocajuci okolo, bez ucenja i jasnog cilja. Fotografije su ti lose. U vecini slucajeva kriminalno lose. Knjigu i tutorijale u ruke, naoruzaj se teorijom, probaj da razumes sta cini dobru fotografiju dobrom, a onda vezbaj realizaciju. Dugotrajan i mukotrpan put, ali ako vec toliko vremena trosis na sve ovo, onda ka potrosi kvalitetnije i pokazi nam napredak. Korak po korak... Izgovor poput, "mogu ja to, ali necu, jer nisam profesionalac" je samo naizgled dobar alibi i strah od neuspeha. Ne znam nijednog coveka na svetu, amater ili profesionalac koji ne bi voleo da dovede svoje fotografije do viseg nivoa.
Dakle, samo napred, a mozes da racunas na moju pomoc u svakom trenutku, u vezi bilo cega.

Pozdrav.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2015, 08:39:20 posle podne od strane smarko »