Autor Tema: Pariz  (Pročitano 25025 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Pariz
« poslato: Oktobar 13, 2015, 11:32:06 posle podne »
Da pocnemo, mislim da ce biti sta da se pokaze. Vreme nije bas posluzilo svakog dana i jako je tesko pogoditi pravu lokaciju u pravo vreme, a najveci problem je biti na dve atraktivne lokacije u isto vreme kad se pogode uslovi.
Prva fotka panorama Vojnog muzeja, druga palata invalida, dok trecu ne treba predstavljati. Svetlo tog dana, blagi ocaj :)


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2015, 03:31:05 pre podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2015, 04:03:38 pre podne »
.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Pariz
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2015, 09:44:15 pre podne »
Poslednja mi je nekako najupecatljivija
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2015, 09:53:41 pre podne »
I meni dalibore :)

Videcemo sta ce tu biti do kraja...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:10:25 posle podne »
3 u prvom postu bi bila odlicna, da si samo izbjegao ovo u donjem desnom uglu sta god da je :)
Ostale, pa tak tak, daleko od loseg (da se razumijemo).
Prva, ponorama, pocetna greska rekao bih, white balance ti nije izgleda bio isti, il je bio na auto modu? Kvari utisak.
Zadnja, gdje ti je fokus uopste? Plus izgleda mi kao da ti je malo pregorila, tj imam osjecaj da bi koja sekunda krace ekspozicije bilo bolje resenje, naravno, mozda grijesim.
U svakom slucaju... daj jos...


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:30:46 posle podne »
Hvala Igore na komentaru.

Samo par sa moje strane :)

Za prvu si pogresio, pogledaj malo bolje (znam da je rezolucija mala, ali mislim da ipak moze da se prepozna sta je u pitanju. U pitanju je platno koje su stavili zbog trenutnih radova. Vidi se lepo na punoj rezoluciji. 

Poslednja. Ne znam sta je problem sa fokusom. Mozda jeste malo meksa fotka, ali ja ne vidim problem sa fokusom. Takodje, gde je tacno pregorela? Sem ovih lampica, ali ne znam sta bih uopste mogao da izvucem iz njih svakako.

Nemoj da mislis da sam defanzivan, jos jednom puno hvala na komentarima :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:43:51 posle podne »
Update. Nakon sto sam pazljivije pregledao prvu fotku, izgleda da se i donji deo malo razlikuje od ostatka kompozita (WB). Ako si na to mislio, a ne na deo zgrade. Jeste suptilno, ali sad vidim razliku.

Popravicu i hvala :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:45:17 posle podne »
Prva, pogledaj pod nogama ovog s telefonom, pa uporedi s lijevom i desnom stranom, pobjegao ti je wb.
Poslednja, baci crop 100% iznad ovog natpisa na tornju, pa sjecni sve gore do sledece te ravne platforme, ako me razumije :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:50:21 posle podne »
Da, primetio sam. Nekoliko greski sam napravio. Prvo, kad sam radio kompozit, zaboravio sam da je u pitanju platno i pomislio da se nesto strahovito lose desilo sa WB, tako da sam ga u tom delu cackao i pokvario. Na kraju sam fotku gledao u punoj rezoluciji preko celog ekrana, a uvek treba i odaljiti pogled, jer se neke stvari mogu bolje uociti ako se unzumira. Svejedno, zato dodatnih par ociju uvek dobro dodje :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2015, 02:21:55 posle podne »
Da zavrsim sa ovom serijom :)


Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2015, 06:40:25 posle podne »
Obožavam tvoje putopise  :) Početak obećava!Ajde, šta si se "stiso" daj još ;)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 14, 2015, 07:16:34 posle podne »
Hvala neo :) bice jos, obecacam :) znate vec da znam da odugovlacim zbog obaveza...
Napisacu i koju rec o samom putovanju i utiscima, cenama, kao i obicno. Bice mislim dobrih fotki, ali okacicu i neke manje reprezantativne, cisto da se vidi vise :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 16, 2015, 02:24:00 posle podne »
Sakre ker (sacre coeur) katedrala na Monmartru, meni najlepsem delu Pariza :)


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 16, 2015, 05:36:12 posle podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 16, 2015, 08:55:52 posle podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 21, 2015, 09:14:15 posle podne »
.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 21, 2015, 09:27:23 posle podne »
Odlicne , posebno mi sve svidja predzadnja :)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 21, 2015, 09:31:54 posle podne »
Ova 16,17, 18 katedrala, je li ona stvarno takva, jer je meni nekako cudna perspektiva?!

Nego, ti ja kao da nismo bili u istom Parizu... :D Bio sam 2009 godine, i ni malo mi se nije svidio grad. Dosta prljav, neuredan... Jedino sto mi se svidjelo a i vise nego odusevilo je toranj. I to je sve...

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 21, 2015, 09:44:14 posle podne »
Ova 16,17, 18 katedrala, je li ona stvarno takva, jer je meni nekako cudna perspektiva?!

I meni nesto deluje cudno, vezano za izgled/perpektivu gradjevine. Ispravljano u obradi, ili tako uhvaceno aparatom?
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 21, 2015, 10:11:44 posle podne »
Ispravljano je u obradi, ali ja nikako da vidim sta nije u redu. Bez zezanja :) Svakako je mnogo bolje nego iz aparata, jer je bas mnogo krivi.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 21, 2015, 10:19:24 posle podne »
Grubo receno, deluje mi "spljeskano" po horizontali, zbijeno, i sama kupola nekako neprirodno "nakrivljena" (gledajuci sam vrh, i podnozje iste). Kazem, grubo receno, nije to bas toliko da bode oci, ali kako bih ti lakse docarao na sta mislim :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 21, 2015, 10:43:17 posle podne »
Nego, ti ja kao da nismo bili u istom Parizu... :D Bio sam 2009 godine, i ni malo mi se nije svidio grad. Dosta prljav, neuredan... Jedino sto mi se svidjelo a i vise nego odusevilo je toranj. I to je sve...
Malo si se istrcao i izrekao moj stav u Parizu pre mene. Zavisi sta trazis i sta te interesuje. Tebi mozda nije interesantna i impresivna recimo Notr Dam katedrala koja je zapoceta da se gradi u istom veku kad je stvorena moderna srpska drzava (12. vek), a zavrsena pre kosovskog boja. Ali zato "Srbin na svom dvoru viljuskom, pa boc...". Ne stidim se ja sprske kulture i istorije, daleko od toga... Vrlo sam ponosan. Samo, reci da je u Parizu samo interesantan taj toranj, mozda govori vise o tebi nego o Parizu? Kako izgleda ta katedrala, ako je nisi primetio od te prljavstine, pokazacu malo kasnije na fotkama. Mozda tebi nije impresivan vremenski period kad je izgradjeno, a da nas simbol stoji na karadjordjevom brdu u 21. veku, ni blizu zavrsen. To je samo jedna od bukvalno hiljade stvari koje tamo imaju da se vide.
Daleko od toga da velicam te bivse velike imperije, nacin na koji su postali mocne, da mislim da su Francuzi jedan promil bolji od nas... Ali, ja bih se dvaput ujeo za jezik pre nego sto bih rekao javno da tamo nema niceg interesantno. Ako nista drugo, sa istorijskog, arhitektonskog i umetnickog aspekta, Pariz je ucrtan na mapi sveta crvenom bojom, opravdano, kao lokacija koja se mora posetiti bar jednom u zivotu. Ako covek ima iole neka interesovanja u vezi svega pobrojanog.
Postoji i mogucnost, posto je to grad od preko 10 miliona stanovnika, da se uopste nisi trudio da obidjes neke lokacije. To je toliko veliko, da pesacenjem ne moze da se obidje. Ja nisam uspeo sve, za 8 punih dana intenzivnog obilaska. Ako ciljano ne ides u neke krajeve, mozes vrlo lako da promasis dosta toga i da satima lutas u delovima Pariza koji stvarno jesu takvi. Nama su u nekim delovima javno nudili drogu na ulici. Prepuno olosa i sumnjivih lica u odredjenim "geto" delovima. Ogromni kontrasti u svemu, kao u vecini megalopolisa koje sam video. To u Beogradu, na srecu, jos nismo doziveli. Da li mozes uopste da se setis u kojim krajevima si se setao?


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 21, 2015, 10:44:38 posle podne »
Hvala Buga, ocigledno da postoji problem, ne treba mi uveravanja i u potpunosi uvazavam kritiku :)

Mozda uzmem i pokusam da ispravim to, a definitivno cu obratiti paznju kad sledeci put budem obradjivao. Nimalo lak zadatak...

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:00:09 posle podne »
Hvala Buga, ocigledno da postoji problem, ne treba mi uveravanja i u potpunosi uvazavam kritiku :)

Mozda uzmem i pokusam da ispravim to, a definitivno cu obratiti paznju kad sledeci put budem obradjivao. Nimalo lak zadatak...
Nisam ono pisao kao uveravanje, verujem da verujes, nego zato jer rece da nikako da vidis sta nije u redu, pa rekoh da probam da objasnim kako ja to vidim - sto opet ne znaci da sam u pravu... a moguce i da objasnjenje nije bas uspelo ;D

A razumem te u potpunosti, ja kad slikam kompaktom koji ima wide-end od 24mm (ekv.) ima problema (i ja pokusavam, kad je moguce i prikladno, da popravim perspektivu), a mogu samo da zamislim kakvi su problemi na 17mm :P
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:07:48 posle podne »
Hvala Buga :)

Jako je veliki problem ako si blizu zgrade, a hoces celu da je zahvatis. Pomeri milimetar gore, dole, levo, desno i sve se pokrivi. Svejedno, ne sme da bude to izgovor, jer gledaoca to ni ne treba da zanima.

Znas kako, uzecu nadrasticniji primer i pokusati da popravim, pa cu okaciti ovde. Znacice mi ako mi date kritike da li je bolje ili nije.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 22, 2015, 01:38:56 pre podne »
Nadam se da kula izgleda bolje :)


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 22, 2015, 01:44:13 pre podne »
E sad, cisto da se stekne dojam kakve su to distorzije, ovo je snap direktno konvertovan u jpg iz capture one-a.


Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 22, 2015, 02:26:43 pre podne »
@smarko, ma nisi me razumio, kad sam rekao da kao da nismo bili u istom gradu. Htio sam reci da si ga prikazao puno ljepsim, nego sto sam ga ja upamtio, kad sam bio u prolazu tuda. Nisam htio da te uvrijedim, samo nisam ocigledno do kraja napisao sta sam htio reci, pa si me pogresno shvatio! :)
Ja sam tad prolazio tuda, pa cak i prespavao jednu noc u nekom hotelu, ali je to sve bilo na brzinu, a ono sto sam zapamtio je da je grad (a pogotovo metro) dosta prljav, cim se zadje u sporedne ulice. Pa mi je zato ostao nekako u ruznom sjecanju. Daleko od toga da je ruzan grad i da nema sta da se vidi, ali se meni tada nije svidio.

A ti si sad pokazao da ima dosta lijepog da se vidi. E to je ono sto sam htio reci! ;)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 22, 2015, 02:51:34 pre podne »
Nisam razumeo, sorry :)

Pazi, nisu ni meni ovo omiljene lokacije. Ja volim mir, prirodu, manja mesta... Ovo je mravinjak, ljudi izviru gde stignu (a nije bas bila ni sezona). U metrou guzva, na ulicama guzva, u saobracaju guzva, u restoranima guzva... i to sve u vreme radnog vremena. Ljudi se generalno ponasaju kao indijanci, prolaze kroz crveno, pesaci pretrcavaju, nisu voljni ni da zastanu ako ih pitas nesto na ulici (cast izuzecima).
Mnogo bede sam video, prosjaka koliko hoces, vec spomenute grupice na svakom cosku predgradja koje uopste ne deluju naivno... Pazi sad ovo. Dosta zena se uopste ne depilira, dlake na sve strane :D Jedino lepo zensko sto sam video to je bilo od arapskog sveta ili crnkinje/meleskinje.

S druge strane, stize se u bilo koji deo Pariza za max 30 minuta, moron friendly putokazi, znakovi. Na svakoj stanici detaljan prikaz mape metro i bus saobracaja, ofarbane stope sa brojem metroa koje te vode do stanice, bicikli koji mogu da se iznajme za male pare na jednom delu grada i da ih ostavis na sasvim drugom. Isto i sa elektricnim automobilima. Uzmes automobil, odvezes se i ostavis ga na drugom delu grada kad zavrsis :)
Kao sto rekoh, neki suludi kontrast i mesavina svega i svacega, haosa i organizacije, lepote i prljavstine, bogatstva i ekstremne sirotinje itd itd :)
Da, restorani su izuzetno skupi, kao i nekretnine za iznajmljivanje, a narocito kupovinu. Mali espreso recimo kosta u proseku 3e, krece se od 2,5 do 6e i vise, obican sok je minimum 5e itd... Cene u prodavnicama su OK, nesto malo vise nego u BG-u.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 22, 2015, 03:53:30 pre podne »
I dalje Monmartr...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 22, 2015, 07:12:25 pre podne »
smarko pohvale i od mene, posebno mi se dopada mlada dama koja se odmara na klupi u parisko predvečerje...

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 22, 2015, 08:12:39 pre podne »
Skup je grad, to si u pravu.

Jedna scena mi je ostala u sjecanju, a to je wc u nekom kaficu. Otvoris vrata od muskog wc-a, a unutra nije cetvrtast prostor, nego trouglast, i suzava se prema solji. Tako da ja nisam mogao prici solji normalno (imam posiroka ramena) nego "na kant"... :D :D :D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 22, 2015, 09:23:52 pre podne »
Hvala oldi :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 22, 2015, 10:50:01 pre podne »
Lijepo @Smarko, vidim da maximalno koristis stativ, tako i treba, nije lako nosati tu tesku fotoopremu i jos sve to obilaziti.Fino si nam prikazao Pariz, dobre boje, samo naprijed! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 22, 2015, 11:39:09 pre podne »
Hvala Tviti :)

Okacicu ovu za tebe, nesto u tvom stilu, iako nisam imao nameru isprva. Inace uhvacena na aveniji Šanzalize, jedna odpoznatijih ulica (mene nije impresionirala toliko).


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 23, 2015, 02:21:41 pre podne »
Vracamo se na Monmartr :)


Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 23, 2015, 02:42:15 posle podne »
Prelepe!!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 23, 2015, 04:02:46 posle podne »
smarko poslednje tri, možda baš zato što nisu svepoznati Pariz, jako lepe. I ona u Tviti maniru, i ove dve kolor sa Monmartra

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 23, 2015, 04:22:41 posle podne »
Hvala, Bole, oldtimer. Za poslednju sam se ubio u obradi, radio sam je nekoliko sati. Samo jer sam bio umoran i nisam imao strpljenja da sacekam trenutak dok nema ljudi na stepenistu. Nisam imao rezervnu fotku kako bih blendovao dve fotke, tako da sam morao da rekonstruisem delove fotke koji ne postoje. Nauk, uraditi u aparatu sve sto je moguce pre nego sto se dodje do PS-a. Svidela mi se fotka, tako da nisam hteo da dozvolimd a propadne :)


Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 23, 2015, 06:08:45 posle podne »
Rekao bih da je vredelo, bas mi se svidja ta #29 :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 24, 2015, 04:26:03 pre podne »
.
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2015, 04:28:18 pre podne od strane smarko »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 25, 2015, 11:45:50 posle podne »
Ova prethodna nije trebalo da ide, jer imam bolju verziju, cini mi se.

« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2015, 11:48:07 posle podne od strane smarko »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 26, 2015, 01:17:09 pre podne »
.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 26, 2015, 08:21:03 pre podne »
smarko prva prednjači

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 26, 2015, 08:47:04 pre podne »
i meni je prva mozda malo bolja

Van mreže vanjaivana

  • Član
  • **
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:22:50 pre podne »
Meni je #42 bolja od #41, a #43   :thumbsup: :hello2:
Canon 60D
Samyang 8mm
Canon 50mm
Canon 18-135mm
Canon 55-250mm
Canon 10-18mm
Canon 580exII

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:27:43 pre podne »
Umetnicka dusa, pa joj brojevi bas i ne idu od ruke :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:35:18 pre podne »
Ahhahaha :)

Van mreže vanjaivana

  • Član
  • **
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:47:12 pre podne »
 :screaming:
Canon 60D
Samyang 8mm
Canon 50mm
Canon 18-135mm
Canon 55-250mm
Canon 10-18mm
Canon 580exII

Van mreže vanjaivana

  • Član
  • **
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:50:05 pre podne »
Ja se izvinjavam, stavljala sam broj odgovora umesto broj forografije :D bitno je da si shvatio sta sam htela da kazem :D
Canon 60D
Samyang 8mm
Canon 50mm
Canon 18-135mm
Canon 55-250mm
Canon 10-18mm
Canon 580exII

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 26, 2015, 10:49:33 posle podne »
smarko ja sam oduševljen kako radiš ove noćne fotografije generalno, svaka ti čast. I u ovoj temi bi dao prednost noćnim varijantama (za sada), jedino mi se nisu dopale one gde se vidi toranj i vrteška. Nadam se da će biti još ovih noćnih ... pozdrav !
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 26, 2015, 10:51:34 posle podne »
Ova zadnja bistra kao studenac..
Odlično smarko  ;)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:22:07 posle podne »
Hvala i hvala :)

Necu da ispada da pravdam ijednu fotku, ali sam svestan da ima jacih i slabijih. Recimo, kod fotke "Invalida" nema pomoci... ali greota da ne pokazem fotku zgrade... sto da ne...

Veliki je izazov fotkati jednu ovaku lokaciju, jer se verovatno taj toranj uslika 1000 puta u sekundi svakog dana, a to je bio moj eksperiment da uhvatim nesto malo drugacije od miliona fotki vec vidjenih. Nije mi zao eksperimenta, mislim da je moglo biti prilicno efikasno da se moglo doci jos jednom u neko drugo doba dana i probati jos nekoliko stvari. Izuzetna ogranicenost kadra, sto zbog ljudi, sto zbog "zagadjenja svetlom" svuda oko tebe, od svega i svacega je doveo do osecaja kao da fali nesto... Dosao sam prekasno i to je to...
Zbog manjka vremena i zadrzavanja na nekim lokacijama, nisam uspeo da odradim par stvari koje sam planirao. Blue hour sa mostovima oko tornja i tornjem u kadru na primer. Hteli smo da skoknemo i do Normandije na one litice da uhvatim i neki pejzaz, ali cena od min 400e za jedan dan iznajmljivanja kola nas je brzo odvratila od te namere.
Nisam se jos ispucao, bice jos nadam se interesantnih fotki :)

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 27, 2015, 02:47:53 posle podne »
Možda sam odmah trebao da napomenem, fotke sa vrteškom i tornjem mi se ne dopadaju zato što mi vrteška izgleda dovoljno spektakularno da stoji sama na fotografiji, a i nekako toranj u pozadini mi tu ne ide, u svakom slučaju druga gde je širi kadar mi se dosta lepša od prve koju si postavio.

Sasvim sam siguran da si imao više vremena da bi nam priredio još više fotografija u kojima bi uživali, šteta što nisi uspeo da realizuješ kadrove koje si želeo da hvataš u plavom satu, možda neki drugi put.

Ono što još nisam spomenuo, a pomislio sam već prilikom pregleda prvih fotki je to da si veoma vešto izbegao "višak" ljudi na fotografijama što mi se izuzetno dopalo. Mada na fotografiji stepeništa koje vode ka katedrali ne bi bilo loše da imaš recimo jedan par ljudi (muško i žensko) koji se penju stepenicama ka gore, čini mi se da bi bila "jača" fotka sa tim dodatkom.  :)

Svakako je mnogo lakše kritikovati i komentarisati tudje fotografije nego biti dovoljno kritičan prema svojim, pišem laički i prenosim ono što sam pomislio gledajući tvoje fotke, loše namere nema, a ja svakako za sada nisam ni bio u prilici da uopšte fotografišem ovako nešto, niti bi znao da ovako obradim fotke pogotovu ovu noćnu oko koje kažeš da si se polomio ali i ja mislim da je itekako vredelo.  :)
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 27, 2015, 03:04:22 posle podne »
Ma odlican putopis, nema sta da se zamera. Imas dve koje su me odusevile, ostale su solidne na nivou :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 27, 2015, 04:10:26 posle podne »
Goti, slobodan si da izrazis uvek svoje misljenje o mojim fotografijama, kako pohvale, tako i zamerke. Uvek cu sa postovanjem da procitam ono sto si napisao i da sagledam kritike.

Hvala Dalibore :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 28, 2015, 02:42:32 posle podne »
Da se vratimo malo na dnevne, ali nisam zavrsio ni sa nocnim :) Ipak je to grad svetlosti...

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 29, 2015, 03:13:36 pre podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 29, 2015, 11:52:37 pre podne »
Zatvaram poglavlje sa Notr Damom. Nadam se da nisam dosadio :)


Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 29, 2015, 11:58:06 pre podne »
Boje ko iz sna :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #61 poslato: Oktobar 29, 2015, 12:01:33 posle podne »
Hvala Bole :)

Sta mozes u jesen da juris nego boje :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #62 poslato: Oktobar 29, 2015, 01:59:54 posle podne »
Jos jedan deza vu fenseraj :D


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #63 poslato: Oktobar 29, 2015, 04:39:54 posle podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 29, 2015, 05:06:36 posle podne »
Kad zurim da podelim sa vama i uradim pogresnu selekciju. Slicna fotka, sa po meni nesto boljim kadrom.

DSLR je bolji od MILC-a! CANON RULEZ! Mozda privucem jos koji komentar :D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 29, 2015, 05:34:51 posle podne »
.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 29, 2015, 05:41:25 posle podne »
Ahahahaaaa......ma sjajno je ovo sve od reda!Ćutim i uživam :)
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2015, 05:47:48 posle podne od strane neo »

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 29, 2015, 06:31:32 posle podne »
marko noćne su sjajne, a  dnevne ne zaostaju. U svakom slučaju lepa serija, nije lako fotografisati izftografisani Pariz a da fotografije ne upadnu u banalnost. Uspeo si u tome u punoj meri. dopada mi se što nema rušećih linija zgrada, tako čestih kod ove vrste fotografije. A moja posebna pohvala noćnoj fotografiji je prilično subjektivna - ta vrsta fotografije mi je posebno draga.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #68 poslato: Oktobar 29, 2015, 09:10:04 posle podne »
Hvala neo, oldi :)

Za te linije zgrada mogu mnogo da zahvalim drugu Boletu koji mi je na vreme dao dobre savete. Nije nimalo lako izbeci, a kad ih izbegnes, jako si ogranicen izborom kadra.

Sledeca fotografija je iz serije koja je upropascena zbog neispravnog objektiva. Na ovoj rezoluciji i nekako moze da prodje... steta.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 30, 2015, 07:02:02 pre podne »
smarko evo primera neobičnog Pariza, gledanog "odozgo" a celoj fotografiji doprinosi i kontrast dominantne dve boje i naravno, trenutak u kome je fotografija snimljena, u sumrak, pa i nebo odlačno odgovara celoj kompoziciji. Zaista lepa fotografija na kojoj se prosto može osetiti širina metropole i sva njena ubrzanost i živost.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 30, 2015, 09:25:02 pre podne »
Hvala Oldi, jos jednom!

Pre putovanja obavezno procesljam netom kako bih nasao lokacije za fotkanje. Za Pariz sam obavezno hteo da uhvatim bas u ovo doba dana, od gore. Postoje 4 lokacije sa koji se mogu dobiti visinske fotke i samo sam uspeo sa tornja Monparnas. To je najveca gradjevina posle Ajfelovog tornja, nije mnogo niza. Ono sto sam tamo cuo je i da ima najbrzi lift na svetu. Do nekih 50-60 spratova se stigne fantasticno brzo, a ko ima upalu usiju nece mu bas biti prijatna ta brza promena nadmorske visine. 15e je cena da se popne gore, stativi su dozvoljeni i moze se ostati gore koliko god zelite.
Druga lokacija je (meni) bila najprimamljivija za fotkanje, ali je termin za ulazak bio od 10:00-16:00. Takodje se placa, 8e i stativi nisu dozvoljeni gore. Zbog doba dana nisam hteo da se penjem na tu lokaciju. U pitanju je vrh crkve Notr Dam. Meni je bilo interesantno da pokusam tamo, jer je to lokacija sa koje se mogu videti 7 mostova na Seni. Ulaz za penjanje je potpuno odvojen od ulaza u samu crkvu, tako da mi nije najjasnija ta politika.
Treca lokacija je vrh trijumfalne kapije. Meni najmanje interesantna, jer nema dovoljnu visinu, ali mogu se uhvatiti interesantni kadrovi sa velikim bulevarima (Šanzalize na primer).
Cetvrta je naravno Ajfelov toranj, ali tamo nisam ni imao zelju da se penjem. Redovi su ogromni i ceka se satima na ulazak.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 30, 2015, 09:44:04 pre podne »
39 i 41 malo cure u lijevo. Ako ja dobro vidim... :)


Super su sve. Jedino mi se 42 nekako nigdje ne uklapa... Nije bas najsretniji izbor motiva.

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 30, 2015, 09:50:14 pre podne »
Od dnevnih najviše mi se dopala br 37, a ovom večernjom serijom sam oduševljen, peti put gledam br 39 i one svetiljke skroz desno kako dobro izgledaju.  :)

br 40 mi se više dopada od 41 u svakom slučaju oduvao si sa ovom poslednjom serijom, nemam ništa pametno da napišem sem daj još ako ima.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 30, 2015, 09:55:37 pre podne »
Hvala na komentaru blackbeast :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #74 poslato: Oktobar 30, 2015, 09:56:34 pre podne »
Hvala Goti :)

Bice jos po koja do kraja, samo da nadjem vremena za obradu :)

Van mreže radovanovic

  • Član
  • **
  • Poruke: 102
    • www.flickr.com/radovanovic95
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #75 poslato: Oktobar 30, 2015, 10:44:39 pre podne »
Poslednja je iz onog zatvorenog dela ili gore sa krova? Inace svidjaju mi se sve slike  :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #76 poslato: Oktobar 30, 2015, 11:10:19 pre podne »
A znaci bio si? :)

Sa krova. Najbolja mesta su bila zauzeta, pucao sam kroz one otvore kroz koje duva jak vetar :) Vec sam objasnjavao da zbog dosta turista i drvenog poda koji se pomera, jako je tesko uhvatiti duzu ekspoziciju. Narocito kad se upale svetla na tornju, reakcija je kao da su videli Isusa koji pretvara vodu u vino :D

Van mreže radovanovic

  • Član
  • **
  • Poruke: 102
    • www.flickr.com/radovanovic95
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #77 poslato: Oktobar 30, 2015, 11:50:28 pre podne »
Bio sam prosle godine u novembru, mada nemam nesto slika. Tako da planiram ponovo da idem, ali po lepsem vremenu :)

Van mreže devke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 532
  • Pol: Muškarac
    • devke
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #78 poslato: Oktobar 30, 2015, 11:44:18 posle podne »
Eeee, ova zadnja je po mom ukusu bas, jos malo da si sacekao i upao bi u blue hour :) a to bas volim. Sve u svemu vrlo dobra serija, takodje bih izdvojio one sa dugackom ekspozicijom na vodi.
https://www.flickr.com/photos/82352785@N04/
Nikon D600, Tamron 28-75 f2.8 , Tokina 100mm f2.8 macro, Nikkor 50mm 1,8G , Nikkor 50mm f2.0AI, Helios 44M, Pentacon Electric 50mm f1.8 MC
Nikon SB800
Yongnuo YN560 - v2 i v3

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #79 poslato: Oktobar 31, 2015, 02:13:20 pre podne »
Hvala Devke :)

To i jeste bio blue hour. Zar mislim da bih se popeo gore i pobegao tako brzo? :) Bio sam tamo tri sata, sve dok se potpuno nije smrcilo.

Kad se fotka slika iz ove perspektive, blue hour hoce da ispadne drugaciji nego kad se fotka od dole. Ne znam zasto iskreno. To sam prvi put primetio kad sam fotkao sa visine Atinu prosle godine. Da li je zbog svetla grada koje zraci, drugacijeg prelamanja svetla prema horizontu, ne bih znao da kazem... :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #80 poslato: Oktobar 31, 2015, 02:21:48 pre podne »
20 minuta kasnije


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #81 poslato: Oktobar 31, 2015, 02:30:56 pre podne »
Muzej ivalida sa desne strane

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #82 poslato: Oktobar 31, 2015, 02:39:16 pre podne »
Kupola muzeja invalida i trijumfalna kapija

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #83 poslato: Oktobar 31, 2015, 02:47:02 pre podne »
Morace ipak jos jedna fotka Notr Dam-a


Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #84 poslato: Oktobar 31, 2015, 12:19:11 posle podne »
Ma u Parizu je purple hour  ;D

Lepe ove visinske.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #85 poslato: Novembar 01, 2015, 02:01:50 posle podne »
Zgrada opere

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #86 poslato: Novembar 01, 2015, 02:18:18 posle podne »
Luvr

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #87 poslato: Novembar 15, 2015, 12:19:25 posle podne »
Nema veze sa skorasnjim dogadjanjima ovaj post, mada izgleda skoro nadrealno kad pomislim da sam bio tamo pre samo mesec dana.

Van mreže devke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 532
  • Pol: Muškarac
    • devke
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #88 poslato: Novembar 15, 2015, 11:39:54 posle podne »
Svidja mi se ova zadnja, nemam zamjerki. Vjerovatno bi i ja napravio slican kadar i obradu.
https://www.flickr.com/photos/82352785@N04/
Nikon D600, Tamron 28-75 f2.8 , Tokina 100mm f2.8 macro, Nikkor 50mm 1,8G , Nikkor 50mm f2.0AI, Helios 44M, Pentacon Electric 50mm f1.8 MC
Nikon SB800
Yongnuo YN560 - v2 i v3

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #89 poslato: Novembar 16, 2015, 02:33:42 pre podne »
Hvala Devke :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #90 poslato: Novembar 16, 2015, 06:47:43 pre podne »
smarko lepa fotografija, lep i širok pogled pogled na srce grada, fini detalji, bolje teško da ko može da uradi---

Van mreže Emocija

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 929
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #91 poslato: Novembar 16, 2015, 10:06:03 pre podne »
Odlične su boje  :), naročito deo oko horizonta, smiruje.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #92 poslato: Novembar 16, 2015, 01:20:36 posle podne »
@smarko, da nije ovo Montparnas? Tj, sa njega slikano?

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pariz
« Odgovor #93 poslato: Novembar 16, 2015, 01:51:13 posle podne »
Hvala Oldtimer, Emocija :)

Blackbeast, u pravu si, vec sam napisao da je ovo fotografisano sa Monparnasa, u ranijim postovima.