Autor Tema: Prebacivanje fotki na mobilni  (Pročitano 3936 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Prebacivanje fotki na mobilni
« poslato: Oktobar 10, 2015, 11:20:23 pre podne »
http://www.canon.rs/apps/canon-camera-connect/

odlicna aplikacija, sinoc instalirao na mobilni i na tablet, radi, brzo prebacivanje fotografija iz fotoaparata(ko ima wi-fi) na svoj mobilni ili tablet.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Prebacivanje fotki na mobilni
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2015, 03:06:55 posle podne »
a spajanje usb kablom? nisi probao ili ni ne treba da radi?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prebacivanje fotki na mobilni
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2015, 01:04:47 pre podne »
....moze naravno preko usb kablom, ali je ovako mnogo brze, ne treba paliti kompjuter, zgodna stvarcica kada fotkate recimo goste, odmah prebacite na mobilni i saljete viberom kome hocete....uostalom, ima sigurno i drugih programa osim ovog, nisam izmislio toplu vodu, ali ja do sada nisam to mogao na mobilni i tablet prebaciti pa mi svaki korisni program dobro dodje..... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Prebacivanje fotki na mobilni
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2015, 01:24:52 pre podne »
ne mislim na komp, bas mislim na mobilni, ono spojis mobilni i canon usb kablom, na to sam mislio dal si probao .. ovo za komp je jasno
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prebacivanje fotki na mobilni
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2015, 10:06:26 pre podne »
morao bih kupiti poseban usb kabal za vezu mobini i fotoaparat, ja ga licno nemam, a vjerovatno ima kupiti....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prebacivanje fotki na mobilni
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2015, 10:10:03 pre podne »
To sam ja radio u periodu dok nisam imao pc, dakle PS Touch, sad je tu Lightroom Touch, spojis aparat na telefon, instaliras aplikaciju pod imenom ,,DSLR Controller" i to je to. Mozes koristit ekran telefona i kao Live View i mozes i kontrolisat sve parametre, fotkat, snimat video, sve preko telefona. Naravno mozes i kopirat sve s aparate na telefon itd itd...

https://www.youtube.com/watch?v=lnxvFYza6Y4

Nije potreban nikakav poseban kabal :) tj u videu se vidi sta je potrebno, taj kabal stane 1-2 eur :)

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prebacivanje fotki na mobilni
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2015, 11:14:46 pre podne »
Kod Sonija se aplikacija zove Play Memories Mobile, a kod Nikona Wireless Mobile Utility i isto radi sasvim ok, ponekad je potrebno par pokušaja da se poveže ali za prebacivanje fotki i dalje deljenje kao i za upravljanje aparatom preko telefona, radi sasvim lepo čak i na ovom mom modelu Sonija koji je koštao malo više od 100e. Prebacivao sam i po 100 fotografija bez problema.

Pazi Tviti samo ako ti zatreba kvalitet fotografije na gore dve spomenute aplikacije je podešeno po default-u da smanji fotografiju nešto oko 2MB pa možda i ta Canonova radi isto tako. Ima sigurno u podešavanjima.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Prebacivanje fotki na mobilni
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 11, 2015, 01:34:44 posle podne »
ne mislim na komp, bas mislim na mobilni, ono spojis mobilni i canon usb kablom, na to sam mislio dal si probao .. ovo za komp je jasno


Radi po defaultu. Treba ti OTG kabel. Povežeš fotoaparat na tel i možeš direktno iz galerije telefona da gledaš ili importuješ jpeg.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II