Autor Tema: Problem sa blicom  (Pročitano 3701 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ducabk1

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Problem sa blicom
« poslato: Avgust 12, 2015, 01:42:47 posle podne »
Zdravo, od pre par meseci blic je poceo da se cudno ponasa, da uprostim, na REAR modu blic mi blica 2 puta, na pocetku ekspozicije pa opet na kraju... Dok na normal modu blica normalno, jednom... Zanima me da li neko moze da mi pomogne da ovo resim, i da li to i koliko steti blicu? Konkretno ja mislim da je do aparata, a ne do blica ali voleo bih vas da cujem? Radi se o Nikon SB700 i D5200...  :-\

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Problem sa blicom
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2015, 02:34:50 posle podne »
Zdravo, od pre par meseci blic je poceo da se cudno ponasa, da uprostim, na REAR modu blic mi blica 2 puta, na pocetku ekspozicije pa opet na kraju... Dok na normal modu blica normalno, jednom... Zanima me da li neko moze da mi pomogne da ovo resim, i da li to i koliko steti blicu? Konkretno ja mislim da je do aparata, a ne do blica ali voleo bih vas da cujem? Radi se o Nikon SB700 i D5200...  :-\

on bi trebalo da blicne jednom kratko pre slikanja i jednom sa podesenom snagom na prednjoj ili zadnjoj zavesici kako namestis .. na zadnjoj zavesici se vidi 2 blica na prednjoj uglavnom ne (Bar ja ne mogu da ih vidim, izmere se lako) ... to je kad postavis blic i aparat da rade u ttl/ettl/kako god da se zove pametni mod na tvom aparatu .. pogledaj setovanje na aparatu da li si upalio pametni mod ili ne, na "manuelnom" modu blica samo jednom ... ja bi rekao da je do podesavanja aparata da nema veze sa blicom
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže ducabk1

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa blicom
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2015, 03:13:25 posle podne »
VIDEO

Hvala na odgovoru, aparat je bodesen na ttl i to je skoro svve sto on ima od opcija vezanih za blic, naravno ima i bracketing . Ne znam sta vise da pokusam da promenim, uven je isti rezultat... I blic je podesen na ttl. U prilogu je video, uslikana jedna slika exp  1sec.

VIDEO

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa blicom
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2015, 04:07:07 posle podne »
Tako i treba da se ponaša ako je u TTL. Koliki ti je shutter speed?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Problem sa blicom
« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2015, 04:45:15 posle podne »
upravo ono sto sam napisao, u ttl modu blic skljocne pre slikanja malom (poznatom) snagom da bi aparat uradio merenje, onda skljocas "za prave" i imas drugo okidanje snagom diktiranom prethodnim merenjem
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže ducabk1

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa blicom
« Odgovor #5 poslato: Avgust 12, 2015, 05:20:50 posle podne »
Tako i treba da se ponaša ako je u TTL. Koliki ti je shutter speed?
1"
upravo ono sto sam napisao, u ttl modu blic skljocne pre slikanja malom (poznatom) snagom da bi aparat uradio merenje, onda skljocas "za prave" i imas drugo okidanje snagom diktiranom prethodnim merenjem
Znaci okej je, hvala ti u svakom slucaju  :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa blicom
« Odgovor #6 poslato: Avgust 12, 2015, 06:26:06 posle podne »
Da, ako je 1" onda je sve u redu.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D