Autor Tema: Mister B  (Pročitano 18964 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Mister B
« poslato: Avgust 27, 2015, 07:56:02 pre podne »
:)

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2015, 08:29:58 pre podne »
Kako bre ovo ispade ovako sa MILC-em od 16Mpx pa jos u kombinaciji sa manuelcem od 50 EUR???

Pa zar za ovakvu sliku nije neophodno imati telo sa bar 50Mpx i staklo od minimum 2500 EUR?

Ili je ovde izgleda objedinjeno ono TREBA ZNATI, sa onim sto ja davno reko'...

Ponekad je dzaba sva savrsena oprema, ako nemas osecaj za prostor i estetiku, pa ti na slici recimo ZAFALI...

Portretic za gledati, i uciti. ;)




Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2015, 11:37:33 pre podne »
Ja bih senke još otvori...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2015, 11:50:08 pre podne »
Neizmerno poštujem sve članove foruma bez obzira na broj mpx kojim raspolažu,
ali mi se čini ipak da je ovo kojim slučajem fotkao neko sa 50+mpx neko bi već konstatovao šipku koja ide iz nosa i iz potiljka, a ovako ispade da je to nekad prednost a nekad mana... ;)
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 11:53:07 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2015, 12:00:41 posle podne »
Meni ta sipka i ne smeta toliko , koliko tamno lice u odnosu na vrat :) Iskoristi taj EFW Zorane, kod Fujija nije proces "Afterview" nego  "Preview" :)
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 12:04:09 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #5 poslato: Avgust 27, 2015, 12:08:15 posle podne »
ali mi se čini ipak da je ovo kojim slučajem fotkao neko sa 50+mpx neko bi već konstatovao šipku koja ide iz nosa i iz potiljka, a ovako ispade da je to nekad prednost a nekad mana... ;)

Pa eto,  ti je konstatovao... sa sve 16mp. :)

PS
Jedno je kad neko postavlja modela, i ima prostora koliko hoces... a drugo kad fotografises drugara dok pijete kafu. U tom slucaju, odvrnes blendu pa malo zamutis sipku i to je to. Clone Stamp i slicno... fakat da jesu opcije, ali eto... nisam.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2015, 12:23:03 posle podne »
Mislim da je poenta da je kojim slucajem ovo fotkano sa 50mpx i 2500e staklom, to bi bila cista fikcija, posto fotka ne bi ni postojala, jer Rodic ne bi ni nosio to sa sobom na kafu :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #7 poslato: Avgust 27, 2015, 12:29:01 posle podne »
Realno... :) tako mu dodje. A tek jogurt kad ufotkam, ima da se zanesvestite :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #8 poslato: Avgust 27, 2015, 12:53:58 posle podne »
 :) pa u principu jasno je meni...Ja prvi ne bi drugaru sa kafe klonirao šipke oko glave.... mislim nije Lepa Brena, pa koga briga...
 
    E ali ako kažemo da je nešto za primer i učenje...hm.  :icon_scratch:


« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 01:39:21 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #9 poslato: Avgust 27, 2015, 01:47:31 posle podne »
E ali ako kažemo da je fotka za primer i učenje...hm.  :icon_scratch:

Nigde ne pise da je FOTKA za primer i ucenje, vec (doslovce) PORTRETIC, a ja mislim da ne treba da objasnjavam ovde kolika je (i u cemu sustinski) razlika izmedju ta dva pojma.

U svakom slucaju, Zoranova fotka jasno pokazuje kako se slika PORTRET, kakva i kolika treba da bude dubinska ostrina, kako se izoluje subjekat od pozadine, i da li (i na koji nacin) iole skromnija oprema sputava u realizaciji jedne ovakve fotke, pa KAO TAKVA JESTE ZA PRIMER. Takodje (posto sam skoro dobio na pp jednu ineteresantnu opasku i objasnjenje po pitanju obrade Goxyjeve slike VOGUE) verujem da je sam nacin obrade u stvari Zoranovo priklanjanje tim nekim novim tendecijama u post procesu kod portreta, tako da o tome necu ja elaborirati, vec to moze sam autor (ako uopste nadje za shodno da pise o tome). Znaci, @Argon... ovde su u sluzbi pozadine (iako strce i pojedincima bodu oci) lepo uklopljenje CAK i ove tri sipke, cisto da svojim linijama razbiju "monotoniju" ostataka "beskraja" u pozadini. Meni licno se ovakav nacin obrade (pogotovo tonalitet) jako dopada, mozda je slika blago podeksponirana, ALI mislim da je takva zato sto je to ZR bas tako hteo, i da je sa ovakvim bokehom, i tonalitetom to u stvari jedna BAS TAKO ZAMISLJENA celina.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #10 poslato: Avgust 27, 2015, 02:12:02 posle podne »
Mislim ima ovde ljudi koji teško mogu da naprave lošu fotku i to je istina ali ipak, ne bi bilo loše da neko zbog novih članova koji dolaze na forum  objasni kakva je razlika izmedju
šipki koje vire ili prolaze kroz glavu (i tako kvare utisak), i onih šipki koje vire ili prolaze kroz glavu jer su baš tako zamišljene ?!.

To bi svima pomoglo da znaju kad da je sklone a kada da je ostave.
Mada nisam siguran da će se tu naći neki dovoljno objektivan i opšteprihvaćen kriterijum, al ajde...

p.s (mada sam autor je objasnio sve oko te šipke pa je meni lično to već jasno..)



« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 02:17:34 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2015, 02:24:21 posle podne »
Ma kakve šipke, cevke i senke. Ovo je sjajan model koji kao takav ne može loše izgledati na fotografijama.Još ako je autor koristio jpg veselje je potpuno :)

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #12 poslato: Avgust 27, 2015, 02:24:57 posle podne »
@Argon,

Pa ako je ZR objasnio, i ako je jasno, onda... :)

Inace, masis poentu, i to GRUBO (samo ne znam da li i namerno).

Akcenat je NA SVEMU ONOM nevezanom za sipke, sto sam doslovce nabrojao u prethodnom postu, i to je ASPEKAT sa kojeg Zoranov PORTRET jeste za gledati i uciti. Ako imas nesto na TO da iskomentarises (ili osporis) onda to i kazi, a sipke ostavi po strani. I Dalibor je rekao svoj sud o njima, i ti, i sam ZR, pa tako i ja... I da... molio bih te, nemoj posle odgovora na ono sto si napisao, naknadno menjati post (znas dobro na sta mislim). Nekorektno je.
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 02:27:19 posle podne od strane tsuyoshi »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #13 poslato: Avgust 27, 2015, 02:32:39 posle podne »
Nekako sam uveren da ovo jeste direkt JPG i sa te strane je jako dobro, nema sta.

PS. Ko je Mr. B? :D Bole?

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #14 poslato: Avgust 27, 2015, 02:42:16 posle podne »
Nigde ne pise da je FOTKA za primer i ucenje, vec (doslovce) PORTRETIC, a ja mislim da ne treba da objasnjavam ovde kolika je (i u cemu sustinski) razlika izmedju ta dva pojma. U svakom slucaju, Zoranova fotka jasno pokazuje kako se slika PORTRET, kakva i kolika treba da bude dubinska ostrina, kako se izoluje subjekat od pozadine, i da li (i na koji nacin) iole skromnija oprema sputava u realizaciji jedne ovakve fotke, pa KAO TAKVA JESTE ZA PRIMER."

Rizikujuci da ispadnem glup u drustvu, evo meni nije jasno sta si ovde napisao :) Ne secam se da je iko ikad rekao da ikog oprema moze da sputa da se napravi ovakva fotka (ili portretic).

Sve je vec receno, svidja mi se odraz u naocarima koja daje kontekst fotki, obrada je dobra, moglo je i bez tih sipki... i Rodic je svega toga svestan, fotka mi je jasna, ali mi iskreno tvoji komentari nekad nisu :)

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #15 poslato: Avgust 27, 2015, 02:43:42 posle podne »
Mislim da ovako vise prija mom oku bar...druga stvar, kod portreta jako je bitno da nos ne sece linuju obraza, ako je sece kao ovde onda nos dolazi u prvi plan...treca stvar sto su meni bar govorili pozadina je bitna, mada mogu da razumem da je ovde bilo samo skljoc bez mnogo razmisljanja o istoj...to je ono sto bih ja ispravio...:)
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #16 poslato: Avgust 27, 2015, 02:45:20 posle podne »
Mislim da ovako vise prija mom oku bar...druga stvar, kod portreta jako je bitno da nos ne sece linuju obraza, ako je sece kao ovde onda nos dolazi u prvi plan...
Sumnjam da je autor hteo a pravi beaty fotku i da je model zabrinut sto mu nos izgleda tako kako izgleda. Jedino ako ovo nije trebalo da bude reklama za naocare? :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #17 poslato: Avgust 27, 2015, 02:46:59 posle podne »
...mislim da sam promenio jedan ˝zarez˝ i jedno ˝hm˝pre ili posle toga...ne sećam se, ali izvinjavam se u svakom slučaju..

Pazi tsujoshi sve sto pisem ja ne pišem slučajno inače mi reči i rečenice ne bi imale smisla...na ekranu bi izlazile besmislice.
Pokušavam da skrenem pažnju na kriterijume.

Tvoj post je bio prvi i ta šipka i blaga podexponiranost je nešto što bi neko kao ti svakako morao da primeti, ali ovaj put to eto nisi...
Naprotiv rekao si da je to za primer a kasnije da nisi mislio na fotku nego na jedan njen deo.... a izmena toga je puno korektnija nego ona moja izmena gore?

Mislim ako postoji tvrd kriterijum prema nekom ko fotka 3 meseca i nov je član, zasto ne postoji isto tako tvrd kriterijum (a vidimo da mesta ima) prema nekom ko fotka pola veka a ko je uz to i moderator ?

« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 02:53:26 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #18 poslato: Avgust 27, 2015, 02:52:52 posle podne »
@smarko zar je bitno dal' je beuty ili ne...mi kao fotografi treba da obratimo paznju na svaku sitnicu, valjda nas to razlikuje od onih sto samo skljocaju nasumice? Jos pogotovu kad fotku izbaci sam moderator foruma, valjda je to primer drugima...nista licno nikom samo pricamo i ramenjujemo misljenja i shvatanja...;)
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #19 poslato: Avgust 27, 2015, 02:56:44 posle podne »
Naravno da je bitno. Ova fotka jeste neobavezna, ali tesko da je nestala nasumice skljocajuci. To pravilo o kom pricas ne vazi u ovom slucaju. Refleksija u staklu koja daje pricu, DOF, podesavanja u aparatu u retro stilu, pa cak i svesno podizuci ISO koji daje blagi sum i ide uz obradu, jasno govore da definitivno nije nepromisljena fotka.

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #20 poslato: Avgust 27, 2015, 03:00:49 posle podne »
...mislim da sam promenio jedan ˝zarez˝ i jedno ˝hm˝pre ili posle toga...ne sećam se, ali izvinjavam se u svakom slučaju..

Podseticu te, nije bio u pitanju jedan zarez, i jedno hmmmm...

Prvo si napisao...

E ali ako kažemo da je FOTKA za primer i učenje...hm.  :icon_scratch:

...a zatim, POSLE mog odgovora, editovao u...

E ali ako kažemo da je NEŠTO za primer i učenje...hm.  :icon_scratch:


Samim tim si potpuno promenio SMISAO uvodne recenice mog odgovora, i zato se tako hvatas za nju, praveci se da ti tu nesto nije jasno, trazeci dalje pojasnjenje.

Meni to iskreno ne smeta, ali je kao takvo primerenije decici, nego ozbiljnim sagovornicima. Sasvim je jasno ZASTO si to bas tako ispravio, ali da teram dalje i kvarim temu polemisuci sa tobom, zaista nemam nameru. 


 
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 03:10:03 posle podne od strane tsuyoshi »

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #21 poslato: Avgust 27, 2015, 03:04:16 posle podne »
U svakom slučaju znam da autor može bolje od ovoga... Šta mu bi ne znam
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #22 poslato: Avgust 27, 2015, 03:15:36 posle podne »
a čuj od sad ću dobro paziti da li ću staviti hm ili hmmmm...
A inače ja nikad ne stavljam hmmmm, tako da šta reći....

(Ovo drugo jesam promenio istina, ali je to učinjeno mnogo pre tvog odgovora).
--------------------------

sve bitne stvari inače...pišem sa posla gde je gužva , šta ću...

« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 03:20:57 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #23 poslato: Avgust 27, 2015, 03:25:50 posle podne »
Hoces da kazes da sam ja ovde citirao nesto sto nije BAS TAKO pisalo u MOMENTU kad sam kliknuo na "citat" i krenuo da ti pisem odgovor?


Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #24 poslato: Avgust 27, 2015, 03:41:26 posle podne »
hm...vidiš da je tu samo jedno M posle H, a za fotku sam rekao da si u pravu, mada vidim da to sada služi samo da bi pričali...

U svakom slučaju ja sam već rekao šta sam imao pa se ja odjavljijem lagano iz teme...prosto, nemam više šta da kažem.

p.s. (fotka ili ˝nešto˝u fotki mi se svidja, inače)  ;)

Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #25 poslato: Avgust 27, 2015, 05:52:27 posle podne »
Tsuyoshi druze kod tebe vaze dupli standardi. U mnogim komentarima si bio prestorg i sekao si sa svojim kritikama sto mi se i svidjalo,do danas. Sto se sl tice meni kao amateru takodje smeta sipka. Iz razloga sto su mi do dana danasnjeg pricali da to nije ok :) inace portret kao portret je ok ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #26 poslato: Avgust 27, 2015, 06:31:28 posle podne »
Auuuuuuuuuuuu, pretera tema drugu stranu... :)


Elem, jeste jpg, ali je u pitanju cista Provia, pa sam dobio cist i korektan, obican jpg... a kako se ovih dana bavim piskaranjem blog tema inspirasnim Nik softverom i Alien Skin Exposure 5, onda mi se Polaroid 669-Yellowed od ovog poslednjeg ucinio najprikladnijim za ovakav stajlling (bradica, naocare i kacket). Upecatljiv je preset, lako pamtljiv i prepoznatljiv. Imam i raw, ali ga nisam ni pipnuo... nije bilo potrebe. Stavise povukao sam paralelu sa jednom fotografijom Gerarda Butlera, u jednom od magazina, pre nekoliko godina, slicna obrada i fazon ... bese francuski PHOTO ili tako nesto.

E sad, sto se tice podeksponiranog u obradi..... delovalo mi je OK i bas po mom ukusu. Najmanji je problem malo to posvetliti, ali sto vec neko rece... tako sam hteo. :)

Sto se tice sipke, Tsuyoshi je lepo primetio... ta sipka nije sama. Da je isla samo ta jedna ''kroz glavu'' onda bih je uklonio. Ovako, ovde dve sipke u dnu fotografije, ipak daju neku celinu... i naprosto, uslikan je covek pored ograde, pa  sta sad? Ovo sto sada elaboriram oko sipke, jeste naknadni i siri pogled na fotografiju, jer dok sam je obradjivao... naprosto nisam osetio potrebu da je sklonim. Dakle, nisam imao cak ni dilemu. Drugo, probajte na f/1.4 da dobijete pristojno ostro lice (da nije samo jedno oko ili nos u fokusu) a da to radite zato sto hocete da koliko toliko umeksate ovakvu ogradu. Da nije bilo sipke, namestio bih 5.6, pa bi pozadina bila isto tako umeksana... a fotografija ostra kao zilet.

Takva je kakva je, a vi ste sasvim slobodni da iznesete ZA i PROTIV, sto i jeste poenta kacenja fotografija na forum. Da li moderator sme da dopusti sebi da okaci fotografiju lisene svake sumnje da je remek delo u pitanju? A ne, mi smo bogovi sa Olimpa... :) mi ne gresimo, i ne smeju da se komentarisu nase fotografije. :) Dajte, molim vas....
Da nije neprikladno mozda i to sto kao moderator imam milc sa MF staklom? :)

Volim da kupujem fotografske knjige, odnosno monografije... i iznenadili bi ste se koliko gresaka moze da se vidi i kod najslavnijih imena, kada krenete da ih secirate pravilima.

Iskreno, meni se fotografija dopada ovakva kakva jeste, jer je ovo pravi prikaz jedne ''face'' :) kakav je Bole :) i drago mi je da sam ga uhvatio u momentu kada nije ni primetio da ga fotografisem.

U svakom slucaju, kad budete fotografisali nekog pored ograde, seticete se ove fotografije i pokusati da ovo prevazidjete ili resite na neki svoj nacin. Dakle, ciJenim da je bilo korisno.
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 06:46:41 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #27 poslato: Avgust 27, 2015, 06:45:00 posle podne »
@Asko

Nema duplih standarda, moje su kritike UVEK na mestu, pa je tako i ono sto je napisano u ovoj temi potrebno malo pazljivije citati. Ja sam JASNO napisao sta sam imao po pitanju sipki, i MOG VIDJENJA njihove "uloge" na ovoj fotki, da podsetim...

...ovde su u sluzbi pozadine (iako strce i pojedincima bodu oci) lepo uklopljenje CAK i ove tri sipke, cisto da svojim linijama razbiju "monotoniju" ostataka "beskraja" u pozadini. Meni licno se ovakav nacin obrade (pogotovo tonalitet) jako dopada, mozda je slika blago podeksponirana, ALI mislim da je takva zato sto je to ZR bas tako hteo, i da je sa ovakvim bokehom, i tonalitetom to u stvari jedna BAS TAKO ZAMISLJENA celina.

Takodje sam jasno napisao da mi se ovaj PORTRET dopada, i isto tako jasno nabrojao sve stvari koje ga meni cine veoma prihvatljivim primerom za gledati i uciti. Toliko sitnih detalja i finesa KOJE TREBA ZNATI PREPOZNATI i UOCITI, ali dzaba je to pricati nekome ko samo vidi jednu jebenu sipku i nista dalje (i vise) od toga.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #28 poslato: Avgust 27, 2015, 07:30:42 posle podne »
Cekaj videli ste se sa drugom Boletom i niste zvali  :) Sad ne znam na koga da se ljutim na Boleta ili na Rodica ::) :D

Sto se tice fotke zanimljiva obrada (ja bi lice malo posvetlio) , za nos se slazem sa djoletom (nije beuty ali nije iskrcavanje na normandiju pa da momenat zameni sve ostalo) i ove sipke ja bi ih skinuo u ps,da su simtricne , da navode na modela druga prica ovako mi nemaju neku ulogu u celokopnoj fotki :) Ovo je seckanje u sitna crevca ali kad vec radimo na svakoj fotki na forumu sto ne i na ovoj :) Daleko od toga da ovde nema dobrih elemenata, ima ih vise nego dovoljno da kazem da je dobar drugarski portret:) Da ne bude zabune ovo je cisto moje subjektivno misljenje ne znaci da sam upravu :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #29 poslato: Avgust 27, 2015, 07:34:57 posle podne »
Još kada bi Tsuyoshi objasnio u čemu je razlika između fotke i portreta koji se nalazi na njoj. Iliti matamatičkim jezikom fotka-portret=?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #30 poslato: Avgust 27, 2015, 07:39:35 posle podne »
Bogme, smesi se i treca strana..... :)

Cekaj videli ste se sa drugom Boletom i niste zvali  :) Sad ne znam na koga da se ljutim na Boleta ili na Rodica ::) :D

Dogovaranje za kafu je pocelo u 7 izjutra da bi se realizovalo sat kasnije. Drugacije nije moglo... jer ovde ocigledno niko ne moze da se sastavi sa vremenom. Sad i odma... ocigledno da je to taktika.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #31 poslato: Avgust 27, 2015, 07:43:32 posle podne »
Još kada bi Tsuyoshi objasnio u čemu je razlika između fotke i portreta koji se nalazi na njoj. Iliti matamatičkim jezikom fotka-portret=?

Kome? Onima sto ne "vide sumu od jednog drveta", onima koji ne razlikuju imenicu od deminutiva, ili tebi licno?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #32 poslato: Avgust 27, 2015, 08:03:16 posle podne »
Čemu takio osion ton? Ako misliš da ovde nismo na tom nivou da možemo da razumemo te stvari, zašto onda nemoj da koristiš tako fine terminološke nijanse. Ispada kao da hoćeš namerno da zbuniš ljude.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #33 poslato: Avgust 27, 2015, 08:10:17 posle podne »
Oprastam vam samo ovaj put :D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #34 poslato: Avgust 27, 2015, 08:13:51 posle podne »
tsuyoshi ne moze da ne udje u neku ''svadju'' jel mi verujes dok nisi dosao na forum ovo se skoro pa nije desavalo :D U pravu si naucicemo da sipka viri iz glave da bi razbijala monotoniju jer je tako Zoran Rodic uslikao eheheheheh o moj boze eheh ismejah se sad :D
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 08:21:25 posle podne od strane Goxy89 »

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #35 poslato: Avgust 27, 2015, 08:23:35 posle podne »
@Cronin

Ja se UVEK trudim da pisem sasvim jasno, citko, pregledno, pravopisno ispravno, nedvosmisleno, itd, itd... na zalost, kao sto mozes i sam da primetis, dosta odgovora (i nesuvislih nasrtraja) na moje pisanje se zasniva na nepazljivo procitanom, ili neshvacenom, sto dovodi do daljih besmislenih objasnjavanja, razjasnjavanja, rasprava, a to niti ima smisla, niti ima efekta, jer koliko god se trudio makar i da NACRTAM, uvek ce postojati usi koje cuju onako kako misle da je receno, a ne kako je zaista receno, i oci koje vide... i mozak koji shvata.... Ljudska percepcija je cudo, i zato nema nikakvog efekta polemisati dalje o tome. A taj ton koji pominjes nemoj stavljati u kontekst mnozine (nismO, mozemO, razumemO...) jer na provokacije, ja odgovaram uvek (i iskljucivo) direktno, i u jednini. 

Evo, vidis, dok ja pokusavam tebi da odgovorim, izlete jos jedan sto "ne vidi sumu"... ali pri tome, ovaj je bar veseo pa se necemu (iako ne zna tacno cemu) smeje...

... o moj boze eheh ismejah se sad :D

...ali sigurno ne kao ja, gledajuci onaj (u svakom pogledu) SKRNAVI "VOGUE" portret od pre neki dan ;)
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2015, 08:31:15 posle podne od strane tsuyoshi »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #36 poslato: Avgust 27, 2015, 08:29:38 posle podne »
Tsuyoshi, u svemu sad još ispade da ja tebe provociram ...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #37 poslato: Avgust 27, 2015, 08:31:37 posle podne »
ahahahahaha brate pa ti si klovn postao...  ;D ;D ;D ;D Ali ja sam dosao klovne u stadijum da bar nesto vise napravim pa i 'skrnavo' za razliku od tebe sto ti je najveci uspeh svadja na ovom forumu... Bas si siromasan klovn :D

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #38 poslato: Avgust 27, 2015, 08:46:07 posle podne »
djoledj lično  - tvoja obrada fotografije mi se više dopada. Jasnija je, nudi više detalja, bolje je izbalansirana...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #39 poslato: Avgust 27, 2015, 08:49:18 posle podne »
smarko teško da veliki majstori, gde spada i autor fotografije, išta rade puko škljocajući okolo. Prosto, njima je u krvi, u automatizmu, u refleksu da sve drže pod kontrolom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #40 poslato: Avgust 27, 2015, 09:19:57 posle podne »
Da...
To sad ide nekim svojim nezeljenim tokom...
Skoro vidjen orkestrirani pritisak na licnost jednog pojedinca sad prerasta u pritisak na drugog.
Nije u tome poenta. Bezveze...
Takodje ne savet vec molba forumasima da nikada ne kritikuju direktno licnost pojedinca vec samo neki njegov rad.
Narocito cemu vredjanje? Kakve to veze ima sa fotografijom??
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #41 poslato: Avgust 27, 2015, 09:53:28 posle podne »
bravo Argon !!!

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #42 poslato: Avgust 27, 2015, 10:08:17 posle podne »
@tsuyoshi voleo bih da vidim neke tvoje radove...kazu slika govori vise od 1000 reci ;)
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #43 poslato: Avgust 27, 2015, 10:10:44 posle podne »
Bravo Djole, i ja bih voleo da vidim majstora na delu :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #44 poslato: Avgust 27, 2015, 10:49:36 posle podne »
@dalibort82 mislim da bi to svi voleli na forumu...ja bas volim kada neko kritikuje ili deli savete da vidim njegove fotke, po tome odmah znam dal' to sto prica ima smisla...ili je samo tu da unese pometnju...ipak je ovaj forum mirnijeg karaktera...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #45 poslato: Avgust 27, 2015, 10:52:35 posle podne »
Da i ja dodam koju...
Za "nos" ne mogu nista, takav sa dobio od rodjenja samo je "malo" narastao tokom godina ;D
Sto se pomenute "sipke" pak tice, iskren da budem, ne bi je menjao ni za palme na obali mora.
Kafa jutarnja(izvini @Serb ;)), ortaci, caskanje o fotografiji, gomila foto opreme...
Neke fotografije jednostavno nastaju "u hodu" i treba ih kao takve i posmatrati.

U vezi opaske za kolegu @tsuyoshi-ja...
Mnogi bi bili iznenadjeni znanjem i iskustvom kojim raspolaze, a naravno vezanim za fotografiju.
To sto se nekima ne svidja njegov nacin komunikacije(vec sam pisao o tome), pretpostavljam da je iz razloga sto citaocu prevashodno proradi emocija, te dolazi do vise nego cestog neshvatanja i nerazumevanja poente.

Ko ce na kafu sabajle? :)




http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #46 poslato: Avgust 28, 2015, 07:17:58 pre podne »
Bole e ovo je ton komunikacije koji mi mnogo više leži. Kafa, aparati na stolu pored kafe, fototorbe sa opremom na praznim stolicama, to je to i nema tu šta da se doda ili oduzme.

Na forumu sam par godina, došao sam kao početnik i shodno tome uzeo odgovarajuči nick - Neznalica. Kasnije se promenio u takodje odgovarajući Oldtimer, a kuma je bila Neonka. Sećam se da su forumaši na samom mom početku bili jako kritični prema svemu što sam okačio (a Boga mi, kačio sam svekorazne gluposti, sad se stidim toga ali i dalje mislim - najiskrenije da sam i danas daleko od dobrog!). Nikada se nisam naljutio, uvek sam grešku tražio u sebi. E sad, u jednom trenutku neko od forumaša, mislim da je to bio Neo napisao je "Izvini Neznalice, mislili smo da si neko drugi ko je već bio na fporumu pa sada uzeo drugo ime  a samo unosi nemir na ovaj forum, sklon je svadji, pa smo te onako horski i po dogovoru napali, ali ti očigledno nisi taj, pa izvini...". A ja se eto, nisam ni na to "horsko" napadanje naljutio, prosto sam iskreno mislio da ljudi, iskusniji, boji fotografi, imaju pravo da kritikuju. I da imaju pravo na svoj stav, na svoje vidjenje. A sada, kada je sve to iza nas, ipak su to bile dobronamerne kritike a sve te ljude doživljavam vrlo prijateljski.... Mr ZR je rekao nešto jako lepo...Nekada naidjete na fotografiju strašno čuvenog fotografa, ime da se uplašiš, pa i na njoj ima nečeg što nije baš po tvojoj meri...nešto smeta, nije to to. Dogadja se, nismo svi isti, umetnost je to. Kao i život....

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #47 poslato: Avgust 28, 2015, 07:34:24 pre podne »
ja bas volim kada neko kritikuje ili deli savete da vidim njegove fotke, po tome odmah znam dal' to sto prica ima smisla...

Znas kako... ako ne razumes tih par prostih, i jasno napisanih recenica koje ja napisem povremeno u okviru nekog (svakog) postu, i iz njih nisi sposoban da razaznas da li baratam materijom o kojoj pisem (ili ne), onda je problem u tebi, i tvojoj sposobnosti dedukcije... i dzaba onda slika, kad ni sa prostim tonom ne ide. 


Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #48 poslato: Avgust 28, 2015, 11:51:30 pre podne »
^^ okačiš slike i sve će mi biti mnogooo jasnije! Ne kažem da ne znaš materiju ali bih voleo da na tvojim slikama vidim kako ti to radiš... Opet te slike govore više od 1000 reči... ;)
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #49 poslato: Avgust 28, 2015, 11:52:41 pre podne »
Barata i sam autor materijom ali mu ova fotka loša, bar meni...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #50 poslato: Avgust 28, 2015, 02:03:18 posle podne »
... sve će mi biti mnogooo jasnije!...

...ali bih voleo da na tvojim slikama vidim kako ti to radiš...

...ali mu ova fotka loša, bar meni...


Ja iz ovakvog tona, samo ne mogu da "provalim" kome ti to mislis da si ovde toliko bitan, i za sta to relevantan, da bi te uopste smatrao ozbiljnim sagovornikom, a ne obicnim, sitnim, provokatorom?

.
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2015, 02:11:21 posle podne od strane tsuyoshi »

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #51 poslato: Avgust 28, 2015, 02:20:43 posle podne »
Hahahhhhahahahahahaha care... Ma ja napravio profil da provociram po forumu !!! E jesi me provalio.... Sad mi sve pada u vodu... Ne mogu spavati...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Mister B
« Odgovor #52 poslato: Avgust 28, 2015, 02:21:20 posle podne »
Daj bre neke slike nemoj smarati po forumu!!! ;)
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910