Autor Tema: malo li je na ovu skupocu?  (Pročitano 6691 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
malo li je na ovu skupocu?
« poslato: Maj 03, 2007, 12:49:25 posle podne »
da li se fotografije mogu predati nekom sajtu ,nekoj agenciji i od toga imati novcanu korist,tako sto bi za download , kupci placali i skidali fotografije ? ili moram imati svoj sajt za to?
pozzzz
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Vojislav

  • Administrator
  • Član
  • ***
  • Poruke: 183
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Fotografisanje
Odg: malo li je na ovu skupocu?
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2007, 11:13:57 posle podne »
To kod nas jako lose funkcionise. Ja konkretno postavljam fotografije na svoje sajtove i na jos neke za koje fotografisem, ali onda se pojave novinari koji to downloaduju i objave u svojim listovima, a da ne pomenu ni sa kog sajta su to uzeli niti ko je autor fotografije, a fotografiju naravno ne kupe, vec eto prisvoje je i onda nemas izbora nego da ih tuzis. Postoje stock sajtovi na kojima se prodaju fotografije, ali za njih treba imati bas izuzetno kvalitetne fotografije i po mom licnom misljenju cene na tim sajtovima su preniske, tako da nemam nameru na taj nacin da ih prodajem, vec cu i dalje iskljucivo da ih objavljujem na sajtovima.
Nikon D7100
Nikon 70-200mm f/2.8 VR II
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II
Nikon SB-910

Van mreže Blshka

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: malo li je na ovu skupocu?
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2007, 03:25:25 pre podne »
Mada postoji i ta mogucnost da na svom sajtu npr napravis neku animaciju u flashu gde se vrte tvoje slikice a za sve zainteresovane ostavis kontakt adresu pa se onda lepo privatno dogovorite o ceni. Na taj nacin nije moguce skinuti sliku klasicnim putem sa desnim klikom misa pa Save image..., a kome je stvarno potrebna slikica javice se na private. Mozda bi to moglo na neki nacin da resi problem autorskih prava? ili se mozda varam?

Van mreže kiselilimun

  • www.kiselilimun.com
  • Administrator
  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 343
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • www.kiselilimun.com
Odg: malo li je na ovu skupocu?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2007, 01:07:10 pre podne »
Tesko!! ;D
 Ako on te svoje fotografije postavi  u nekom flesicu sa punom rezolucijom tesko da ce iko koristiti taj omoljeni desni klik, aii.... i zato postoji resenje...ima gomila programa koji sluze za snimanje onog sto se nalazi na samom ekranu, cak ce moze snimati i sam film tokom reprodukcije( youtube)!!!
Jedino resenje je sto manja rezolucija ili "vodeni zig"!!

Van mreže vlad1982

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: malo li je na ovu skupocu?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 26, 2008, 10:21:42 posle podne »
mislim da se od fotografisanja moze zaraditi.jedan moj kolega prodaje fotke na nekim stranim sajtovima i bogami zaradi i za letovanje

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: malo li je na ovu skupocu?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 26, 2008, 10:27:04 posle podne »
Tema je malo "bajata", Srdjan je ovo pitanje postavio 3. maja prosle godine... Mislim da je sada svima vise-manje poznata tema o prodaji fotografija putem interneta.
Poz