Autor Tema: DSLR na akciji ???  (Pročitano 22258 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #40 poslato: Avgust 28, 2015, 09:57:33 posle podne »
Извини, али Ти мислиш да некога зајебаваш....

Da li si ti promašio temu pa ulećeš bezveze?
A i da nisi nije u redu da psuješ zar ne?

Nikoga nisam psovao. Ali ne mogu da prihvatim da neko zloupotrebljava jedan ozbiljan forum. Pročitaj pažljivo od početka postove. Krenulo se od polovnog tela za 15o e, pa onda redom. Kako mu predložite telo ili objektiv, on sve već isprobao i ne odgovara. Takođe barata terminima i znanjem koji nisu svojstveni početnicima. A onda vrhunac, sa fotografskog aparata prelazi na video kameru, pa opet na dslr telo, pa onda ide da radi....
Samo sam izneo sumnju i unapred se izvinio ako grešim.

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #41 poslato: Avgust 28, 2015, 10:38:43 posle podne »
Petko30 hvala na komplimentima, znači to je to, čak ni ne zvučim kao početnik, nema mi nazad nego da kupim svoj prvi DSLR sistem  :)

Mislim da nisi baš sve pažljivo čitao, zaključujem iz ovoga što si napisao. Verovatno je tebi bilo mnogo lakše na početku da se odlučiš kako ćeš ući u ovaj svet odnosno sa kojom opremom, meni nije.

Imao sam više varijanti pa sam se tako i raspitivao i ljudi dobre volje su odgovarali i hvala im na tome.

Ja ću po prvi put u životu da potrošim ovolike novce (i to na nagovor supruge) na nešto što želim pa mi nije ni malo lako da donesem odluku.

Što se tiče mog "znanja" ono je stečeno isključivo čitanjem po netu i to velikim delom na ovom forumu u poslednjih par meseci ...

Optužbe su ti krajnje neosnovane druže ... bolje da si mi dao neki savet, jer verujem da sigurno znaš više od mene.

Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #42 poslato: Avgust 28, 2015, 11:45:44 posle podne »
@Petko
Jesi i to onogo koga si oslovio velikim Ti!
Ohladi glavu, pročitaj temu od početka, prati njen razvoj po datumima. Napadaš čoveka bezveze, a pritom je i nov forumu. Mora da ti se izvinjava a nije ni kriv!
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #43 poslato: Septembar 19, 2015, 04:31:59 posle podne »
Posle duge i teške bitke u mojoj glavi, konačno sam kupio moj prvi DSLR sistemčić !  :D

Iako Canon 700d bolje leži u mojim šakama ipak sam se posle svega odlučio za :

Nikon D5300 + 18-105 VR + 35 1.8G

Hvala puno svima koji su se javili u ovoj temi da mi pomognu oko moje odluke, podele svoja iskustva i skrenu mi pažnju na neke detalje.

pericha Tebi se posebno zahvaljujem jer si se potrudio da daš skoro sve odgovore na moja pitanja kako kroz ovu temu tako i u drugim temama !

Pozdrav kolege, živi bili i dobro svetlo imali !!!  :)
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #44 poslato: Septembar 29, 2015, 01:58:15 pre podne »
Petko30 hvala na komplimentima, znači to je to, čak ni ne zvučim kao početnik, nema mi nazad nego da kupim svoj prvi DSLR sistem  :)

Mislim da nisi baš sve pažljivo čitao, zaključujem iz ovoga što si napisao. Verovatno je tebi bilo mnogo lakše na početku da se odlučiš kako ćeš ući u ovaj svet odnosno sa kojom opremom, meni nije.

Imao sam više varijanti pa sam se tako i raspitivao i ljudi dobre volje su odgovarali i hvala im na tome.

Ja ću po prvi put u životu da potrošim ovolike novce (i to na nagovor supruge) na nešto što želim pa mi nije ni malo lako da donesem odluku.

Što se tiče mog "znanja" ono je stečeno isključivo čitanjem po netu i to velikim delom na ovom forumu u poslednjih par meseci ...

Optužbe su ti krajnje neosnovane druže ... bolje da si mi dao neki savet, jer verujem da sigurno znaš više od mene.


Ниси ни ти мене схватио. Стварно мислим да доста бараташ чињеницама и само сам хтео да те усмерим на једно: несмеш да дозволиш да нечији пост одлучи шта ћеш купити. Шта значи нечији став да је за некога то најбоље. Ништа. Када сам улазио хтео сам да купим д7000 (таман изашао) ал да питам јер сам почетник. Па ме сам продавац убеди да купим д3100 а не д7000. И шта би, за два месеца сам схватио да д3100 нема неке битне функције и карактеристике. Једноставно те ограничава. И онда јово наново. Поново пукнем за ново тело д7000 и та глупост куповине д3100 ме кошта да нисам још дошао до ФФ тела. А то је неопростиво за некога коме је фотографија искључиво хоби, па још уз све то цео комшилук доводи децу за портрет, па још сматрају да је исправно да ја платим израду фотографије, јербо фотографија на усб меморији није фотографија за зид.
Нећу да говорим о твојој куповини. Сам ћеш да видиш за пар месеци. Ако ти омогућава све што желиш изабрао си праву ствар, ако ти нешто буде недостајало мораћеш да истрпиш. Али ајде да ти дам једно мишљењ, под обавезно што пре да купиш блиц. Видећеш брзо да ни објективи 1.8 нису баш тако свемогући а посебно ако ти треба бленда од ф/7 или мања. недостатак светла је чудна појава, а вишак, е то је тек мука. У сваком случају блиц ти је неопходан. Такође из искуства обавезно што пре да набавиш НД филтер за тај објектив 18-105мм.
Поздрав и желим ти пуно лепих фотографија. 
 

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #45 poslato: Septembar 29, 2015, 02:03:12 pre podne »
@Petko
Jesi i to onogo koga si oslovio velikim Ti!
Ohladi glavu, pročitaj temu od početka, prati njen razvoj po datumima. Napadaš čoveka bezveze, a pritom je i nov forumu. Mora da ti se izvinjava a nije ni kriv!

Мајсторе, не треба њему адвокат. Лепо ћемо се ја и Он разумети разменом коментара. Никога не нападам, већ водим рачуна ко је формирао форум, са којом наменом и морам то да поштујем, те посредно покушам новајлијама да скренем пажњу на неке ствари око одлуке. Ако то буде неспретно немој одмах да ти пресуђујеш. Зато ти охлади главу.

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #46 poslato: Septembar 29, 2015, 11:04:25 pre podne »
Petko30 razumeli smo se, sve ok. Iako se ja nisam našao uvređenim ne podržavam taj način obraćanja iz Tvog prvog posta, šta god mislio. Hvala Ti na podeli iskustva, savetima i lepim željama. Blic mi je svakako u planu ali za početak pokušavam da se izborim sa dnevnim svetlom.  :)

Petko30, pericha kao pokretač teme ja bih Vas najlepše zamolio da ne širite raspravu dalje, nisam primetio da ste imali takvu istoriju u drugim temema pa je nemojte stvarati ni ovde. Kako nisam imao nikakvih namera da nekoga uvredim ovde tako isto ne želim da se bilo ko raspravlja, svadja, a da to ima neke veze sa mnom. Hvala Vam.

Umesto toga ako ste raspoloženi kako Vi tako i drugi članovi dajte neke predloge za jeftiniju varijantu (200-300e) monitora na kome će obrada imati smisla.
http://specsen.com/televisions-samsung/samsung-t24b300/  - ovaj model trenutno imam, da li je bolje da ga povežem HDMI kablom odnosno da li će to pomoći u obradi ?

Da li i u tom cenovnom rangu postoji neki model kome nije potrebna kalibracija i da li je apsolutno neophodna i kada je IPS panel u pitanju ?

Neko moje subjektivno vidjenje koje će možda nekome koristiti oko izbora aparata :

Kao prvo veoma je bitno da se modeli uživo vide i uzmu u šake, koliko god čitao po netu i gledao slike, skroz je druga priča uživo. Moja prva reakcija kada sam video modele Nikon 3200,3300,5200,5300 izgledali su mi kao "igračke". Canon modeli izgledaju ozbiljnije ali su i veći, teži.

Da sam kupovao pre 2-3 godine siguran sam da bih odabrao nešto tipa Nikon d3200 ili Canon 1100d ili neki sličan model, a "višak" novca uložio u objektive, svakako bih uzeo neki prajm i malo bolji (svetlosno jači, kvalitetniji) zum objektiv za svaki dan. Napredniji AF sistem me je privukao da više para dam za aparat jer mislim da će mi koristiti za slikanje klinaca. Wi Fi fukcija ima svojih velikih prednosti, bar u mom slučaju, zadovoljan sam kako funkcioniše kada telefon povežem sa aparatom i slikam, kao i prebacivanje fotki na tel da pošaljem nekome, isto je kao i na Sonijevom kompaktu koji imam i meni je sasvim ok. Ima još prednosti naravno tipa veći displej, delimično pokretan itd.

Debelo sam se razmišljao da zagrizem za D7100 svestan svih prednosti više klase ali onda bih žrtvovao 35 1.8 koji je jedan od razloga što je odluka pala na Nikon (Canon nema za te novce takvo staklo), baš ta žižna daljina mi odgovara. Takodje u mom slučaju kućni budzet nisam ugrozio, pare sam dobio i potrošio i nisam siguran koliko ću u budućnosti moći da odvojim za objektive pa nije bilo smisla da većinu para dam za aparat. Koliko god veći aparat meni bolje ležao u šakama, on je i teži, teško da bi uspeo jednom rukom da slikam nešto, a drugom da pridržavam klinca. U ovoj kombinaciji za koju sam se odlučio, nikakav "teret" mi ne predstavlja manja torba sa dva objektiva, koju ću sigurno mnogo češće da ponesem sa sobom.

Manji i lakši aparat ima svoje mane, a u mom slučaju je to da me je prvih nekoliko dana jako bolela desna šaka zbog nekog valjda neprirodnog položaja u kome sam držao aparat, sada je već mnogo bolje. Jako brzo sam se navikao na Nikonove dugmiće i ceo sistem s obzirom da sam pre toga vežbao sa Canonovim 400d, mislio sam da će biti većih problema.

Da još jednom napomenem da uzmete u obzir da je krajnje subjektivno mišljenje napisano, da je budzet bio 900e, da su samo novi aparati i objektivi u pitanju, da ne planiram verovatno nikad da predjem na FF telo, da ne planiram da kupujem polovno ništa pa samim tim ni da koristim stare objektive koji ne bi potpuno funkcionisali na aparatu koji sam uzeo. Od objektiva ću najverovatnije skupljati pare za 85 1.8, a blic mi je trenutno na prvom mestu.

Izvinjavam se na malo dužem postu, eto nadam se da će nekome koristiti info.

Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #47 poslato: Septembar 29, 2015, 11:28:08 pre podne »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #48 poslato: Septembar 29, 2015, 11:39:58 pre podne »
Hvala Zorane na brzom odgovoru. Ovo mi deluje idealno za mene, cena, veličina, sve. To što nema HDMI meni ne smeta i onako mi je TV povezan HDMI kablom sa kompom. Znači ovaj monitor povežem na DVI i pevam ?  :D
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #49 poslato: Septembar 29, 2015, 11:51:47 pre podne »
Ako ces da pevas, mozda da dokupis i mikrofon? ;)

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #50 poslato: Septembar 29, 2015, 12:18:11 posle podne »
Hahahahaha e baš me lepo nasmeja tvoj komentar.  ;D Pa pazi mnogo volim da pevam pogotovu kada se malo popije al što ne znam, to je tek posebna priča! Tako da bi morao i to da obrađujem, bilo bi mi previše, deca, posao, učenje oko aparata, obrade, što je mnogo, mnogo je. O potrebnoj opremi za te stvari da ne pričam.  ;)

Kad smo već kod mikrofona, primetio sam za ovo malo što sam snimao aparatom da je zvuk poprilično loš preko ovog ugrađenog pa mi je palo na pamet kome je bitan zvuk, koristiće eksterni pa onda samim tim ona priča oko objektiva koji su bučni i ne pije vodu zar ne ?  :)

Ne planiram svakako da snimam ne znam ni ja šta DSLR-om jer mu to i nije namena (bar u mom slučaju) ali onako za po kući sa ovom 35-icom i manual fokusom bi moglo nešto da se napravi, ja se nadam.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #51 poslato: Septembar 30, 2015, 12:07:00 pre podne »
Ако их има није лоше решење и dell u2412m. Уклапа се у цену, монитор 24 инча, ips панел.

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 01, 2015, 11:04:12 posle podne »
Hvala Petko30, ima i njega ali je jači sa cenom i vidim po komentarima da je naknadno skočila cena za njega.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 02, 2015, 12:25:14 pre podne »
DELL LED TFT 23.8" P2414H Full HD


Ja imam baš taj monitor i radi dobro. Takođe je IPS panel, mada kako se pisalo u nekim temama, TN paneli su dosta uznapredovali pa nije ni to loše, a dosta su jeftiniji. HDMI možeš kačiti na njega preko DVI adaptera. 
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 03, 2015, 10:21:55 posle podne »
Hvala pericha. Pa ovaj što imam je TN panel, a plaćen je isto kao što taj košta. E sad njega sam planirao svakako za drugu sobu da šljaka kao tv, a ja koliko sam gledao TN ne može ipak prići IPS panelu (unosiš mi konfuziju  :o  :D ) ...

Ali ajde da ne smaram više, snaći ću se. Hvala na predlozima.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 03, 2015, 11:06:03 posle podne »
Ако те интересује за твоју душу и да буде како треба искључиво ИПС панел. Ако правиш много фотографија са свадби може и други панел, а видео сам да ти фотографи углавном користе јефтине ЛГ мониторе.

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 03, 2015, 11:17:41 posle podne »
Ако те интересује за твоју душу и да буде како треба искључиво ИПС панел. Ако правиш много фотографија са свадби може и други панел, а видео сам да ти фотографи углавном користе јефтине ЛГ мониторе.

Ma za moju dušu, nego šta !  :) Hvala.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 03, 2015, 11:37:24 posle podne »
TN pre više godina i danas ne daje istu sliku. Takođe IPS nije savršen u nekim stvarima, mada i tu ima napretka.
Dosta sam gledao kada sam birao monitor. Bila je neka tema gde su se baš ozbiljno raspisali o monitorima, ali ne mogu sad da nađem.
A pogledao si, sada već malo bajatu temu? http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ostala-oprema/monitori-kao-satavni-deo-foto-opreme/?all
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 03, 2015, 11:42:07 posle podne »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 04, 2015, 12:11:53 pre podne »
Tako je to kad od drveta ne vidim šumu ;)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II