Autor Tema: Divčibare - vidikovci  (Pročitano 8588 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Divčibare - vidikovci
« poslato: Jul 21, 2015, 07:15:58 posle podne »
E pa ovako, za vikendam sam prvi put na ovoj lepoj destinaciji i sa fotografske strane, ko voli prirodu i pejzaže, šetnje i još po nešto - Divčibare će ga zadovoljiti! Sad ja sam bio kratko, praktično samo jedan ceo dan i jedno kasno popodne. Bilo je čak i gore vrućina u subotu ali sam ipak obišao par vrhova-vidikovaca, malo više autom malo manje pešice i uživao u pogledima i čistom vazduhu i pokušao da napravim ako ne baš dobre a ono korektne fotografije. Sad moglo je to i mnogo bolje, i sa ovom opremom koju posedujem, na početku sam, volim pejzaže pa se nadam da će to vremenom biti bolje (i uz malo ulaganja u opremu).

Evo za početak neke koje sam uspeo da obradim i koje, doduše po meni, mogu da ovde izložim. Nastale su u petak, bukvalno smo samo izbacili stvari, popili kafu i otišli na vidikovac Paljba (1051 m.n.v.), sa kojeg se mogu slikati lepi zalasci sunca za planine Povlen i Medvednik (na internetu sam prethodnih dana čitao i to saznao, kao i još more stvari vezanih za Divčibare, tako da sam sa te strane otišao pripremljen). Sa ovog vidikovca su, tako bar kažu i lepe slike ujutro, kada ovi dolinu prema Kosjeriću prekriva magla tokom većed dela godine, a iz nje (magle) samo izviruju vrhovi planina Subjel i Kozomor kao neka ostrva u moru. To sam ostavio, kao i još mnogo dobrih vidikovaca za neki drugi put.

Za sada ovo a kada obradim još idu vrhovi-vidikovci Kraljev sto i Velika pleć. Ono što je neophodno su komentari, kritike, saveti, pitanja ... sve samo ne ćutanje  ;)

     

 
« Poslednja izmena: Jul 21, 2015, 07:18:25 posle podne od strane gorozup »
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2015, 12:48:11 pre podne »
fino, sto se mene tice. bas odmereni kadrovi i pametno odabrane fotke  :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2015, 07:51:42 pre podne »
gorozup na prvo, recimo, granje u prednjem planu zaklanja veliki deo onoga što si hteo da snimiš - vrhove u daljini.

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2015, 05:47:42 posle podne »
@Tony
Pa tako nekako, trudio sam se da postavim "najbolje od najboljih" :)

@oldtimer
Da, to si potpuno u pravu, četinari u prvom planu zaklanjaju pogled na ono što bi trebalo biti glavni motiv fotografisanja. E sad kada kažem da je slika koju sam postavio krop veće slike koja ima još više "crnih" četinara u prvoj trećini slike, u prvom planu onda je ovo najbolje što se moglo izvući. Ne bih ni postvljao da mi se ne dopadaju ljubičasti planinski/brdski venci koji su baš na ovoj slici i najvidljiviji. 

E sad koju reč kao ono "umesto uvoda" ... pripremajući se da otvorim temu i postavim slike potražio sam reč "Divčibare" na forumu i našao dve, tri teme od kojih je jedna baš @oldtajmerova. Prelistao sam temu, pročitao i ono što sam zapamtio je da si tada komentarisao kako je baš nezgodno kada tema ima desetine pregleda a ni jedan komentar, kao što ti tada reče "ni crno, ni belo, ni valja ni ne valja! E to je strasno, poraz". Ova moja tema sad je na nekom sličnom putu, preko 100 pregleda i 2 komentara! Tačno čovek ne zna šta da pomisli?!?

Nekada pomislim da je forum tj. deo ljudi koji vode forum i ostali korisnici koji su ovde odavno jedna relativno "zatvorena grupa", ostvarena i dokazana što se tiče fotografije i u koju je se veoma teško "ubaciti". Kada kažem "ubaciti" ne mislim na samu fotografiju, jer naravno da je teško i dugotrajan je to proces dostići kvalitet i znanje koji oni poseduju u fotografiji. A onda vidim post nekog "starijeg i iskusnijeg" člana (pod navodnicim u pozitivnom smislu jer se vidi po mnogo čemu, naravno ne samo po broju postova, ko se koliko i u šta razume) gde nekome bukvalno objašnjava nešto što je i za mene, početnika baš nepojmljivo pitanje, nešto skroz početničko. Lepi primera ovde ima posebno u portretnoj fotografiji (možda zato što to ljudi ovde sa foruma najviše vole da slikaju i lako je dostupan, mislim "predmet slikanja") gde se neki ljudi "ubiše" da dosta direktnih stvari objasne i posavetuju nove i neiskusne članove.

Znam ja da su ove moje slike malo ili nimalo odmakle od onih "porodičnih fotki sa letovanja" ali niko ni to da kaže .... nije baš lako sve s' tastaturom objasniti i nadam se da se nisam baš mnogo zapetljao i da shvatate šta sam hteo reći. Dosta toga bih još imao ali ne ide to baš sve preko kuckanja, a i otišlo bi se mnogoooo u širinu.

Elem ja ću nastaviti sa slikama, opet metodom "od najboljih, najbolje"  ;)

Slike koje sledu su sa "Kraljevog stola" (to je najviši vrh planine Maljen sa 1104 m.n.v.). Mislim nisu baš sa tog vrha - vidikovca jer je tamo vojni objekat, u koji kao što i pretpostavljate nije dozvoljen ulazak. Slike su sa malo nižeg dela, naselja "Kraljev sto" i njegove okoline. Kako je bilo oko podneva i jako sunce to okolni predeli-planine se nisu ni videle pa to uopšte nisam ni slikao (misli imam koju sliku ali se ništa ne može iz njih izvući). Tri poslednje su "mini-mini" pijace iz centra Divčibara, malo zdrave hrane i napitaka  :D
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2015, 05:58:37 posle podne »
Gorozup mislim da nema ovde neke "zatvorene" grupe:) Ni jedna tema nema previse komentara, mozda par u kojima ima i mnogo fotografija koje se nadovezuju :) Evo npr smarkova tema nema onoliko komentara koliko zasluzuje po kvalitetu fotki. Ali mozda je i bolje dobiti jedan pravi komentar nego brdo nekih hvalospeva ili ne utemljenih kritika :) Ja slabo komentarisem pejzaze posto njih slabo i radim, pa i ne mogu da kazem nesto pametno. Imas ovde par fotki koje su meni ok , ali ako napisem da su dobre a pejzazni znalci misle drugacije samo cu te dovesti u zabludu , zato je mozda i bolje da cutim :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2015, 06:59:27 posle podne »
Generalno, najveci problem kod ovih fotografija je upravo ono sto si i sam rekao:

Citat
...malo više autom malo manje pešice...

Vec smo rekli da nema dobre fotografije, bez dobrih cipela :)

Drugo, uvek ti upadne neki grm na desnu stranu. Samo malo pazljivije kadriranje i bice bolje.

Trece, nemoj sumnjati u svoju opremu. Mene kad uhvati manija oko opreme, obavezno odem u komitet (kod Juze) i pogledam sta se pravilo sa Canonom 350d od pre 10 godina, i odmah izreknem samokritiku. :) Moze biti da ti nedostaje neki UWA staklic, Hoya pro1 CPL ... neki lud zum... ali to nikako ne znaci da sa postojecom ne mozes napraviti dobre rezultate. Hocu reci, mnogo je bitnije imati nekog slicnog pored sebe i sa njime krenuti rano izjutra po planincugama i ostati ceo dan sa aparatom u rukama, nego natovariti se opremom koja umire od dosade.

Cetvrto , ovde si rasturio fotku na sastavne delove :) ... tacnije, objektiv. Ne moze on sirotan da istera f/22 ;)
I u podne da navuces 1/90 ... ni to ne ide.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #6 poslato: Jul 25, 2015, 12:46:10 pre podne »
Eeee hvala vam Zorane, VELIKO HVALA! Jasno, precizno, konkretno ... takve komentare ja sad trebam.  ;)

Za blendu f/22, ma video sam posle da sam silno pogrešio. Mnogo sam ja slikao sa njom, jer sve "normalne" blende za jedan sunčan dan su mi davale (bar se meni tako na ekrančiću činilo) preeksponirane slike pa sve više zavrći i zavrći blendu. Misli da jednostavno nije bilo dobro vreme, doba dana za fotkanje.

I sve ostalo što ste rekli stoji, nije baš sve ostvarivo sa moje strane ali je sve istina.
 
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #7 poslato: Jul 25, 2015, 01:17:24 pre podne »
Osloni se na histogram ne na ekran , ekran cesto moze da zavara :)

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2015, 02:15:26 pre podne »
@gorozup
Zasto nemas ove fotke na Flickr-u ?

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2015, 03:04:37 pre podne »
Pa šta znam Nenade, prvo sam ih ovde ubacio ;) ... nekako se nisam dovoljno zagrejao za Flickr  ???

U nastavku izlaganja "vikend Divčibara" slede slike spomen obeležja koje se nalazi nekih 600-700m od samog vrha "Kraljev sto". Put ka njemu prolazi pored ulaza u već pominjani vojni objekat, dosta je dobar i lako se stiže. Za postojanje spomen-obeležja i samog događaja znam od ranije jer sam zaljubljenik u vazduhoplovstvo i sve vezano oko njega, tako da se nije dovodila u pitanje poseta spomeniku i poklonjenje senima dvojice mladih pripadnika VJ nastardalih u agresiji 1999.

Da ne prepričavam evo teksta koji sam postavio na jednom drugom sajtu (www.avioni.net) a tiče se ovih dvojice nastradalih heroja.

Citat
Večna slava besmrtnim herojima
Dan 14 – 6. april 1999.

Bili su klasići i nerazdvojni drugovi. Dvojica mladih oficira, potporučnici Siniša Radić rođen u Kninu i Željko Savičić iz Zemunu, najbolji drugovi tokom studija na Vojnoj akademiji, položili su život u noći 6. aprila 1999. godine, kada je avio-bomba pogodila njihovu radarsku kabinu na planini Maljen (južno od Valjeva). U momentu pogibije nalazili su se na mestu oficira za navođenje u sastavu 31. bataljona 126. brigade vazdušnog osmatranja, javljanja i navođenja (VOJIN). Oni su jedini poginuli pripadnici ove brigade VOJIN-a tok čitave NATO agresije. Posthumno oba nastradala oficira VJ unapređeni su u čin poručnika i odlikovani Medaljom za zasluge u oblasti odbrane i bezbednosti. Od pre tri godine jedna od ulica u Jakovu nosi ime poručnika Savičića a postojala je i inicijativa da jedna od ulica u Nišu ponese ime poručnika Radića koji je tu sahranjen. Uz spomen-obeležje na mestu pogibije dvojice oficira podignuta je i spomen-ploča na zidu hrama svetog Pantelejmona na Divčibarima.  Neka je večna slava besmrtnim herojima sa Maljena!

Samo da dodam da je na mestu njihove pogibije, gde se nalazila kabina radara, ove godine postavljena montažna crkvica, uz zajednički rad Valjevske eparhije, 126. brigade VOJIN-a i lokalnih vlasti. Crkvica je posvećena svim poginulim pripadnicima VJ tokom agresije 1999. Pored crkvice a u sklopu radarskog položaja koji svoj izgled nije menjao od rata (grudobrani od zemlje sa 4 strane su jasno vidljivi i na Google Earth) i danas se poznaje krater od bombe koja je odnela dva mlada života rano i prerano!
« Poslednja izmena: Jul 25, 2015, 03:07:33 pre podne od strane gorozup »
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2015, 04:18:12 pre podne »
@gorozup
Steta, meni je ovo nekako previse umanjeno da bih mogo da steknem kompletan utisak o fotografijama...
Vecina fotografija je flet, najvise im fali kontrast kao da je sve u nekoj magli, bela sasecena do kraja... Mozda si tako hteo ali meni se to ne dopada. Kadrovi isto tako nisu za pohvalu, losa kompozicija.

Savet, poradi na obradi, zestoko, i na kadriranju, sto znaci na svemu...
Ovo je moje vidjenje, a sve receno je krajnje iskreno i dobronamerno :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #11 poslato: Jul 25, 2015, 08:55:09 pre podne »
EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS II je objektiv koji moras upoznati, kao i svaki drugi. Definitivno najeftiniji kit staklic koji postoji...i svestan si da on ima svojih mana, koje ako zaobidjes, mozes dobiti zadovoljavajuce rezultate.
Prvo, resi se hromatskih aberacija. Ako slikas RAW, onda obavezno  ACR-u dopusti da prepozna tvoj objektiv i regulise taj problem. Ako  nisi zadovoljan... imas dole klizace pa dodatno sredi.
Vec smo konstatovali da preterano privrtanje blende nije pozeljno, jer se javlja problem difrakcije. Zato, ne bih ja to staklo privtrao vise od f/8 ... bas nikada.

To staklence je bas na granici, pa ga i mrk pogled moze poremetiti :) ... Generalno, preporucujem da nabavis zonericu, a ako stavljas filtere onda gledaj da budu kvalitetni. E sad, problem je sto dobar filter kosta vise od tog objektiva. Uv filter ili protektor ako imas, bolje skini... ukoliko nije neki dobar. CPL... ne znam sta da ti kazem. Kacio sam na njega sve i svasta, i svaki je degradirao fotografiju sve dok nisam stavio HoyaPro1... ali kao sto rekoh, on je skuplji od objektiva.
Dobar CPL je jedna od boljih investicija, pa ako mozes sebi to da priustis obavezno to uradi. Ako planiras nabavku nekog odredjenog objektiva u buducnosti, pogledaj koliki je promer pa kupi bas taj. Na 18-55 ga kacis preko step up adaptera... pa dok traje, traje... kad prodas objektiv, ostane ti CPL :) .
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2015, 09:41:35 pre podne »
Vidi se da si razmisljao o kompoziciji, ali kadrovi nisu atraktivni, a ako se na to doda stidljiva obrada, onda fotke bez obzira na tematiku na zalost gube privlacnost.
To su sve pocetnicke greske u stvaranju jer fali iskustvo. Samo ovde na forumu imas izuzetne pejzaziste (Vito, Neonci ... ) koji mogu da te inspirisu i pomeris granicu, a da ne pricam o Flick-iru ili drugim sajtovima. Znaci, u pocetku koristi tudje iskustvo i znanje i mozda najvaznije, da se opustis i uzivas u stvaranju fotke, od trazenja motiva, (uz dobre cipele) do post-produkcije. :)


 
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #13 poslato: Jul 25, 2015, 06:53:53 posle podne »
@Nenad_Ristic

Sve lepo zboriš samo ovo na kraju nema potrebe, pa naravno da sve što si rekao si rekao dobronamerno i iskreno. Nema sujete, taman posla, jer da mislim da nešto znam ne bi ni postovao ovde i ispitivao. Slike ću ubaciti u većoj rezoluiciji na Flickr čim dospem  ;)

@Desha

Drago mi je da se vidi da sam razmišljao o "nekoj kompoziciji" jer jesam ali naravno sve je to još klimavo. Ono kad vidim nešto što bih slikao, i dok gledam kroz tražilo proleću meni kroz glavu neka pravila i kao bi trebalo ali se još uvek sve to baš ne skocka sve odjednom. Ipak u pejzažnoj fotografiji mora  da bude ispunjeno mnogo preduslova da bi nastala dobra fotografija. Kao što se i vidi za mene je to još uvek previše stvari koje treba poklopiti i odraditi pa da mi fotka ispadne dobra.

@Zoran Rodic

U obradi RAW-a u PS6 regilišem hromatske aboracije, prepozna se objektiv pa ako treba doteram još ručno. Za objektiv koji koristim, pa eto nisam još provali koji su mu otvori najbolji i preko čega ne bi trebalo ići (sad za max. zatvaranje znam - f/8 :) ) CPL bi trebalo biti dobro ulaganje sad za početak kao što kažeš a za adapter nisam znao da postoji (a iskreno razmišljao sam da filter koji bih uzimao treba da odgovara sutra nekom budućem bolje objektuivu od ovog kita). Hvala ti još jednom na svim savetima.
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #14 poslato: Jul 28, 2015, 08:02:12 posle podne »
I da polako završavamo ovu priču sa Divčibara, ovo su fotografije sa vrha-vidikovca "Velika pleć" (1051 m.n.v.). Vidim sada sa malim vremenskim otklonom da mi kadriranje-kompozicija ostaju za popravljanje, svetlosni uslovi su bili mnogo bolji jer je već bilo 18-19h, sunce je zalazilo i još da je bilo malo oblaka bile bi slike sigurno kompletnije.

Inače pogled na Tometno polje, južnu i zapadnu Srbiju je divan, odmor za oči i sva čula. Lepo se čovek zaduva dok se popenje a onda sledi opuštanje i uživanje. Kada smo mi bili gore bila je i jedna "koleginica" sa koja je pored aparata nosila i vazda nekih drangulija (ogroman fenjer, korpa i svašta još) pretpostavljam da slika stock fotke.
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #15 poslato: Jul 29, 2015, 09:04:29 pre podne »
gorozup lepa serija u kojoj mi je favorit fotgrafija sa brojem 4479-2

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #16 poslato: Jul 29, 2015, 09:14:50 pre podne »
Ovo je vec daleko bolje od onih iz uvodnog posta. Slazem se sa Oldtimerom po pitanju favorita.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #17 poslato: Jul 29, 2015, 12:57:58 posle podne »
^
Koda ih nije isti covek pravio, bolje u svakom pogledu. Nesto lepsi kadrovi bolja ekspozicija taman kako treba, nisu vise flet, samim tim i boje su nesto lepse...

@gorozup
Odkud sad ove fotke sa iste lokacije ti si ih pravio a ovako drasticno bolje od predhodnih ???

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #18 poslato: Jul 29, 2015, 04:49:44 posle podne »
Hvala, hvala ....  ;)

@Nenad_Ristic

Ma nije bre sa iste lokacije, izgleda da ti uopšte ne čitaš moje tekstualne delove! Ovo je druga lokacija (pravi vidikovac, za razliku od ranijih) i vreme je kao što rekoh kasno posle podne, da ne kažem već veče. Zato su slike malo bolje!

Evo još dve panoramske (nisu nešto ali da dočaram pogleda ko ništa), sklopljene od 4-5 i to bi bilo to što se tiče Divčibara. Polovinom avgusta, Bože zdravlja čeka nas Zlatibor, do tada ću se već čuti (sad najavljujem) sa Neoncima, da mi predlože neku lokaciju izlazak-zalazak i slično. Biće prilike da se vežba pejzažna fotografija!
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #19 poslato: Jul 29, 2015, 10:24:23 posle podne »
Nemam vremena sve da citam, sustinski me zanimaju samo fotografije :p Ako je tako onda si izvuko valja neki zakljucak kad sta treba fokati :)

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #20 poslato: Jul 29, 2015, 10:44:02 posle podne »
@Nenan_Ristic

Tvoj gubitak što ne čitaš tekstualni deo, može nešto i da se nauči (ne mislim ovaj put na fotografiju)  ;)
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #21 poslato: Jul 30, 2015, 01:16:20 pre podne »
Ne sumnjam, samo ovaj put nisam imao vremna pa sam se fokusirao na fotke... Korisne stivo volim da procitam na tenane :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #22 poslato: Jul 31, 2015, 06:12:38 posle podne »
Gorozup, ova serija sa vrha-vidikovca "Velika pleć" je pravi put, svidja mi se, a tek kad se vrnes sa Zlatibora  :) ... cekamo nove fotke, nova iskutva.
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #23 poslato: Jul 31, 2015, 10:47:31 posle podne »
@Desha

Drago mi je da tako misliš ...  ;)
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #24 poslato: Avgust 01, 2015, 07:23:25 posle podne »
Predeli su lepi i to sve, ali po meni fotke bi trebale biti malo toplije, nekako mi sve to preostreno, prenapadno, ovo drvece kao da je vestacko, sve mi je to previse izvestaceno, ne radim ovu vrstu fotografije ali eto komentarisem kao turista kada bih gledao slike i trebao ici n aovu lokaciju ne bih otisao...

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #25 poslato: Avgust 01, 2015, 08:46:18 posle podne »
Sve si u pravi @Goxy89, mislim ima tu po koji "svetao primer" ali eto, tek učimo, balansiramo između oštrine i topline i uopšte vežbam se u obradi (i fotografisanju) pa su u skladu sa time i izlazni rezultati takvi kakvi su! Biće bolje ... a ti slobodno idi na Divčibare ako želiš odmor i samo i ultimativno odmor ;) 
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Divčibare - vidikovci
« Odgovor #26 poslato: Avgust 02, 2015, 01:15:39 posle podne »
Pa malo sam se ja zaneo u komentaru izvini malo je zvucalo bezobrazno... Ostajem pri tome da je malo sve za moj ukus preostro, ali ne kazem da neces napredovati i da za par meseci tvoja fotografija nece stajati na mom desktop-u da ga ulepsava...