Autor Tema: Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata  (Pročitano 6689 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata
« poslato: Jul 31, 2015, 11:47:45 posle podne »

! No longer available

A koga zanima njegov rad, neka baci oko http://www.aj-photography.eu/#/commercial

A u prilogu su dve fotke, pre i posle obrade. Pa probajte :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže maxa151

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
    • 95061529@N06/
    • Pogledaj profil
Odg: Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2015, 11:10:16 posle podne »
Nisam znao do sada da se i predmeti retusiraju. Meni je to vise digital art al ajde..

PS

Ne znam sto ga je slikao uopste, mogao je celog da ga nacrta :)

Canon 5D
Tamron 28-75mm F/2.8
Fujifilm X-E2
Carl Zeiss Jena Pancolar 50mm f/1.8
Helios 44m-4 58mm f/2.0
Jupiter 37A 135mm f/3.5

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata
« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2015, 11:14:50 posle podne »
Da ga fotograf nije ufotkao kako ga je ufotkao ne bi mogao ni ovako da ga retusira :) jako je tesko dobiti ovakvu fotku i originalu :) a inace i postoje bojazan da ce jednog dana fotografija satova i slicnih predmeta  biti zamenjena nekim vidom digital arta ali ja mislim da se nece to skoro desiti :)
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 11:16:57 posle podne od strane Serb »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata
« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2015, 11:16:22 posle podne »
Ma ovo je jos i fino :) zamisli fotkanje hrane, ulepsane brenerom, motornim uljem i flomasterima. :)

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2015, 11:19:54 posle podne »
Da to sam bas gledao na nekom tutorijalu, p au pice stavljaju savrsene plasticne  "ledene kocke" :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata
« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2015, 11:31:19 posle podne »
Jbg sve su ti komercijalne fotografije koje prodaju proizvod , moraju da izgledaju savrseno da bi "prevarile" kupca :) zato ja najvise i volim dobru dokumentarnu fotku :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata
« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2015, 11:35:38 posle podne »
Takodje :D
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Retusiranje Rolex Daytona Platinum sata
« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2015, 12:18:23 pre podne »
ne znam da li ste gledali kakve stvari prave novi xsi, maja i ekipa, kakvi su novu plagini tipa naturefx i slicno .. brze, jeftinije i lepse uradis full 3d nego da se zezas i juris i fotkas/snimas ... ja sam pre 14-15 godina (za vreme bombardovanja) radio neke rendere u xsi za koje niko nije mogao da veruje da nisu fotke (neki camac u moru, talasi, pena na talasima, izlazak sunca, prelivanje sunca na talasima...) .. dakle ljudi koji se profi bave digitalnom stampom su bili ubedjeni da je fotka, 2 slikara su gledala print i bili ubedjeni da je fotka .... dakle plagin star 15 godina!!! sta se danas moze uraditi na par klikova to je strasno, posebno ako pricamo o mrtvim stvarima poput ovog sat-a .. pre 15 godina su neke stvari bile donekle preskupe (u cpu vremenu) i to su razne magle, dimovi i slicno, pa da bi izgledali valjano to je bas kostalo i onda su se radili trikovi i aproksimacije da se za 100-1000puta manje vremena dobije samo 2-3 puta losiji izlaz ... i do pre par godina je postojao problem realne simulacije blata, snega i slicnih materijala (voda, tkanina, gasovi - to je reseno jos pre 20tak godina i vec pre 15 su bili izlazi koji se ne razlikuju od fotki) ali je i to reseno tako da sada i sneg, blato i slicno ima potpuno realnu simulaciju ... kosa, krzno i slicno radi odavno ... pogledajte scene novog terminatora kada se stari terminator srece sa novim, ono nisu stari snimci, ono je potpuno 3d rekonstruisan glumac u postprodukciji...

tako da .. "nece jos", bojim se da je to odavno vec tu ... imam par drugara u usa koji rade reklame, kazu sokovi o ostala zaje21234 koji treba da se snimaju ono kao nesto sipas u nesto, to ide ulje ili zamesano med + voda da se dobije gustina koja odgovara a vecinu voca ne slikaju uopste, suvise vremena im uzme priprema, pa im potamni, pa se lepi pa .... mnogo im je jednostavnije da ga urenderuju i scenu ... plasticne i stakelne kocke leda, to se tako radilo i '92 kada sam ja prvi put imao susret sa snimanjem reklamnog materijala.. zejtin sa bojama za hranu umesto sokova i slicno.. doduse danas ima i dalje ludaka koji prave "prirodne" fotke  za reklamu (setite se samo onih serijala sa medom i onih serijala sa mlekom, sa onim haljinama od mleka ...)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu