Autor Tema: Sony RX1r - retka zverka  (Pročitano 7856 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Sony RX1r - retka zverka
« poslato: Jul 05, 2015, 11:31:15 posle podne »
Muška populacija je oduvek imala privilegiju da upadne u stanje oduševljenosti nekim komadom tehnike, mehanike ili elektronike. Iskreno, nisam ljubitelj automobila ali dobro pamtim  jedan model - Lancia Delta Integrale, kojoj je onomad ponosni vlasnik podigao haubu. Dok je vlasnik prepričavao koliko to ventila, konja i kubika ima… mi smo uglavnom  drmali nogom točak i značajno klimali glavom, a pravi ugođaj smo stekli tek nekom prvom vožnjom. Onda smo shvatili da je ta dodatno sređena Lancia, ipak imala prejak motor u odnosu na masu koju ima, pa da nije baš za svakog i da  trenutak nepažnje u krivini vodi direktnom katapultiranju. U iščekivanju da se dohvatim Sony RX1r kompaktnog aparata, u glavi mi se konstatno vraćalo sećanje na pomenutu Lanciu. Malo telo, fullframe senzor i fiksni 35 f/2 objektiv… baš kao i Lancia spremljena za trke. Aparat jako redak na ovim našim prostorima, o kome se uglavnom priča na forumima i bez nekog pravog osećaja kako to zapravo izgleda u praksi. Bojazan da će susret sa aparatom proći baš kao i prva vožnja sa Lanciom, je na moju radost bila neosnovana. >>> nastavak na blogu

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony RX1r - retka zverka
« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2015, 06:04:34 posle podne »
Evo tri primera u punoj rezoluciji... za sada ovako. Opcija download, pa samo izaberite 6000 x 4000


Sony RX1r full res by Zoran Rodic, on Flickr

Sony RX1r full res by Zoran Rodic, on Flickr

Sony RX1r full res by Zoran Rodic, on Flickr
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony RX1r - retka zverka
« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2015, 02:53:29 posle podne »
FF kompakt sa ovako dobrom optikom ne može biti promašaj :) Baš mi se svidelo ovo što sam video iz ovih full res primera.