Autor Tema: Pomoć oko izbora aparata  (Pročitano 3900 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže raspevani_cvrcak

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Pomoć oko izbora aparata
« poslato: Jun 13, 2015, 02:16:18 posle podne »
Ćao drugari, nalazim se u Americi na W&Travel summer programu i razmišljam o kupovini aparata. Znači želim neku spravicu koja nije skuplja od 250$ (ili 300$), a da može dobre snimke i fotografije da pravi. Ništa profesionalno, ali opet je neki bolji kvalitet poželjniji. Takođe imam pitanje za Go Pro3. Kakva je kamera? Da li je preporučujete?

Hvala vam unapred, svima.  :)

Van mreže raspevani_cvrcak

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora aparata
« Odgovor #1 poslato: Jun 14, 2015, 10:57:50 pre podne »
Niko?  :(

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoć oko izbora aparata
« Odgovor #2 poslato: Jun 14, 2015, 11:54:50 pre podne »
zavisi sta hoces da slikas. gopro je action cam namenjen da ga montiras i da on snima, nije za slikanje iz ruke, ima sirokougaoni nepromenjivi objektiv .. ako ces da se snimas dok vozis bajs odlican je, ako ces da se slikas sa ribom na plazi - ne valja

da li ti treba na plazi, neki rugged koji ce da prezivi pad, pesak, vodu .. ili ti treba neki malo bolji sa kvalitetnijim slikama i boljim objektivom? moras da das malo vise informacija ako zelis pomoc, staklene kugle su nam na poliranju
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora aparata
« Odgovor #3 poslato: Jun 14, 2015, 03:01:06 posle podne »
... staklene kugle su nam na poliranju
Vala bas ;D

raspevani_cvrcak, ako te interesuje kompakt, mozes pogledati Canon PowerShot S110 / S120 ili Nikon Coolpix P330 / P340.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže raspevani_cvrcak

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora aparata
« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2015, 05:15:47 pre podne »
Oprostite ne razumem se, mislila sam da je dovoljno reci cenu  :D Da moze dobro da snima, ali i da pravi dobre fotke, malo veci naglasak bih stavila na snimanje, ali naravno da pravi i kvalitetne fotografije.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoć oko izbora aparata
« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2015, 06:13:40 pre podne »
pa vidi, snimanje i fotkanje su, ma koliko cesto spakovani u isti uredjaj, vrlo razlicite operacije, posebno ako hoces da bilo koju od njih radis dobro a da uredjaj bude jeftin :D .... ako hoces dobro snimanje za male pare a da moze i da skljocne neku fotku uzmes neku kameru tipa kodak zi8 (nesto novije, kazem *tipa* taj kodak), sve one skljocaju i pristojne slike, imaju samo idiot mod i snimaju ok video... ako hoces i video fotkanje i da bude otporan na vodu i pesak uzmes neki rugged tipa Olympus Stylus Tough TG-4 (ili TG-3) ili ako ti je on preskup onda neki Sony DSC-TX20 ili tako nesto .. dakle tu nema ni f od fotografije, nema nikakvih advanced podesavanja, imas ono "slikaj" i "snimaj" i par podesavanja tipa "sport", "bazen", "plaza", "zurka" i to je to ..

ako te zanima f od fotografije da ono imas bar nesto da mozes da experimentises, probas .. Canon PowerShot i Nikon Coolpix su ti "marke" a model odaberi "koji ulazi u budzet"

pogledaj takodje:
http://pcfoto.biz/blog-Canon-S200-111413
http://pcfoto.biz/blog-Canon-N100-111181

dakle ozbiljna je razlika "sta hoces" sa tim .. ja na more nosim panasonic dmc-ft3 + neki stari dslr, dete snimam video sa kodak zi8.. ti si posla sa "da li je hero3 dobra kamera" .. to je potpuno razlicito od svega sto smo ovde spomenuli, hero je da zasrafis na kacigu ili na bajs i da se nadas posle da ce da bude na snimku nesto zanimljivo ... ako ti treba nesto kao hero3, kupi hero3
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže raspevani_cvrcak

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora aparata
« Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2015, 07:54:16 pre podne »
E hvala, najverovatnije ću da kupim kodak za snimanje, a neki aparat za slikanje. Pa da imam kvalitetne i snimke i fotke.
Hvala vam.  :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoć oko izbora aparata
« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2015, 08:23:36 pre podne »
E hvala, najverovatnije ću da kupim kodak za snimanje, a neki aparat za slikanje. Pa da imam kvalitetne i snimke i fotke.
Hvala vam.  :)

pogledaj jos malo sta je "novo", ja rekoh sta ja imam ali moj kodak zi8 je izasao Septembra 2009.. proslo skoro 6 godina, ima u medjuvremenu mnoooogo boljih sprava!!!!

ja licno danas da treba da kupim kameru kupio bi iskljucivo "black magic", nista drugo ne dolazi u obzir .. kvalitet vrhunski a na tu kameru idu stari televiziski objektivi koje u odlicnom stanju nadjes za 10-50eur (C mount)... kamera naravno nije jeftina ali ja bi nasao nacin da skupim pare .. naravno, da mi treba video kamera
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu