Autor Tema: Stativ za Sony A6000  (Pročitano 10238 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže pavle

  • Junior
  • *
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Stativ za Sony A6000
« Odgovor #20 poslato: Jun 25, 2015, 10:54:38 posle podne »
Hvala Arhi,

Ljuba je preoprucio odlicni  Vanguard Abeo 243AV, koji je idealan u svemu osim u ceni.

Kako vise gledam ovaj Manfroto, sve mi se manje dopada.

Iskopao sam nekako ovaj http://www.bhphotovideo.com/c/product/864117-REG/oben_ac_1321_ba_106_ac_1321_aluminum_tripod_with.html

Tesko cu ga naci kod nas, pa cemo videti da li mi neko moze doneti to iz inostranstva, jer je kod nas bas skupo slanje sa ovog sajta.
Sony A6000 16-50

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Stativ za Sony A6000
« Odgovor #21 poslato: Jun 26, 2015, 02:51:16 pre podne »
pazi sansa da dovuces postom stalak bez da platis pdv, carinu i spediciju je izmedju nema sanse i nikakva .. dakle ili da ga neko dopelja rucno (obrati paznju da je to kabasto, ne preterano lagano i da nikome to nece biti jednostavno da donese, dakle taj neko ti cini ogromnu uslugu koju ces kad tad morati debelo da vratis) ili vidi ko ga valja kod nas .. sto opet ima uracunat pdv, carinu .... svercovanje te opreme nije nest ojednostavno .. to je veliko kako god okrenes... a jbg kvalitetna oprema kosta, to si do sada valjda skontao :(

jedina druga stvar o kojoj mozes da razlmislis je da kupis polovan stativ, mozda da sacekas sledecu foto berzu u beogradu, ja sam bio na pretprosloj bilo je milion odlicnih polovnih stativa za ok pare
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stativ za Sony A6000
« Odgovor #22 poslato: Jun 27, 2015, 08:36:43 posle podne »
Pavle, taj Oben ima Ball Head koji nije za video. Treba da trazis neki sa Video glavom. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže pavle

  • Junior
  • *
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Stativ za Sony A6000
« Odgovor #23 poslato: Jun 30, 2015, 12:51:35 posle podne »
Hvala jos jednom na savetima Arhi i Desha.

Ipak ce biti tesko dovuci ovaj stativ. Ne zelim da nekoga opterecujem, a ipak je kabasto.

Mnogo bih voleo ovaj Vanugard koji Crni Bombarder preporucuje, ali je trenutno iznad mojih mogucnosti.

Razmisljao sam i ne verujem da bih za moji budzet koji je nekih 120e maksimum mogao da kupim video stativ koji je lagan, stabilan i moze da se podesava, spusta itd, kao ovaj Vanugard.

Polovan sam pokusao da trazim po oglasima, ali bez uspeha. Ovaj oben je OK, nije video ali je lagan i moze da se podesava skoro do poda. To mi se bas svidja.

Tako da ako neko naidje na neki polovan/nov stativ koji je dovoljan za Sony A6000, do 120e da moze da se podsesava kao ovaj Vanugard i da je stabilan, neka javi :)

Bice tesko, trebace vremena da se nadje nesto povoljno. Gledah po PC-Foto i nema takvih stativa u cenovnom rangu koji meni odgovara. Mozda naidje nesto. Do tada, koristim ovu moju Hamu manju, pa cemo videti. Valjda ce zavrsiti posao za duge ekspozicije na moru. Videcemo.
Sony A6000 16-50

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stativ za Sony A6000
« Odgovor #24 poslato: Jun 30, 2015, 01:39:54 posle podne »
Imas super aparat, samo fotkaj, snimaj, nacices stativ sigurno, samo je stvar vremena. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Stativ za Sony A6000
« Odgovor #25 poslato: Jun 30, 2015, 03:10:20 posle podne »
video glava nije jeftina jbg, ako hoces da to klizi.. a stativ svakako mora da bude kabast tako da dovlacenje svakako nije jednostavno, osim ako bas naleti nekad neko ko ide prazan..

u svakom slucaju, moje misljenje, bolje sacekaj malo, stekni kintu pa kupi valjan stativ nego da kupujes neku krsinu koja je polu resenje .. ne pricamo o hiljadama evra kao za neko "valjano telo" pa da je frka .. tebi tu fali mozda jos 50eur da uzmes stativ koji valja zar ne, to ces relativno brzo ustekati ako odlucis da "stekas za stativ" :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu