Autor Tema: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C  (Pročitano 5032 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« poslato: Maj 07, 2015, 01:55:18 posle podne »
Do skoro sam imao 2xYN565EX i 2xYN622C tako da sam sa 2 blica slikao tako sto na aparat monitor YN622C na koji onda navrnem gore YN565EX a sa strane stavim drugi YN622C i na njega YN565EX i to je radilo super osim sto je "kula" na aparatu malo smor. 622C radi kao ettl sender preko 2.4GHz ali po nekom proprietary protokolu kompatibilnom samo sa samim sobom tako da iako se sa aparata moze podesiti sve zivo (kanal, grupe ..) i sto 622C to podrzava smor je sto ne postoji blic koji prima/salje po tom protokolu vec na svaki blic mora da se navrne po jedan YN622C a isti nije bas dzaba :( .. postoji neka pod verzija (koja se ne zove 622C nego nesto slicno ne secam se tacno) koja je samo sender (ne radi pass trough) dakle kada se navrne na aparat ne moze blic na nju ali ima fancy display i neke manualne kontrole .. sve u svemu nije idealno ali radi stvarno super, na veliku daljinu, sa mnogo sprava koje smetaju, sumom u etru i slicno ..

Elem, neki dan mi stize YN600EX-RT blic, njega sam narucio iz 2 razloga, aj kad vec postoji YN blic sa high speed sync da imam jedan :D i zato sto on u sebi ima ugradjen RF sender. Ja sam naravno pretpostavio posto je YN firma u pitanju da je taj sender kompatibilan sa YN622C tako da sam kapirao da ce moja 2 YN622C ostati na 2 YN565EX a da ce ovaj novi YN600EX-RT da im bude master, taman malo da slikam sa tri blica :D, olabavim malo toranj na aparatu kad ja tamo a ono medjutim :( ... CANON je u medjuvremenu izbacio svoj neki RF standard za slanje ETTL date i YN je izgleda prihvatio taj standard i batalio potpuno onaj standard koji je imao na YN622C tako da ovaj YN600EX-RT moze da bude master / slave drugim (novim modernim RT enabled) canon blicovima ali sa YN622C "nume da prica" :( ... malo guglanja i YNE3-RX je novi risiver od Yongnuo firme koji ume da prime taj novi canon standard price preko rf-a za bliconje te narucih jedan da vidim kako ce to da radi ... i RADIIIIIIIIIIIIII

dakle setup je sad ovako

na aparat je navrnut samo YN600EX-RT
na externi blic YN565EX je navrnut YNE3-RX risiver

ova dva se medjusobno vide (obrati paznju mora da se nabode isti kanal i isti ID unutar samog kanala) i ettl komuniciraju, sa aparata spucas svu datu u externi blic i skljocaju ko zmaj :D

2xYN622C i drugi YN565EX su trenutno neupotrebljivi, videcu dal mozda moze da se napravi kontrapcija da gurnem na externi blic yne3-RX pa na njega yn622c pa odozgo blic mozda ce da radi :D i tako da trigeruje treci blic ali to i ako radi gadna je kontrapcija i nece raditi kako valja tako da ja odo sad da si narucim jos jedan YNE3-RX a ako koga slucajno zanima YN622C par moze da se javi mada mislim da cu ih iskoristiti za nesto najverovatnije :)

p.s. ja sam YNE3-RX uzeo na bleju za $45.71 + $2 shippment i platio sam troskove ovde 1200din (procenili "tacno" vrednost na 50$, 5406.80din i naplatili pdv 1081.36din + jos nekih 100din postanskih troskova) tako da me risiver izasao ovde ~60$

p.p.s.
pitanje koliko se ovaj risiver isplati za tih 60$ posto za 120$ moze da se uzme YN600EX-RT koji ima u sebi i risiver i sender i podrzava HSS i stvarno je mnogo dobar blic tako da mozda bolje upgradeovati ceo blic nego samo kupiti risiver no u svakom slucaju koristan risiver kome treba
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2015, 10:20:13 posle podne »
Pa što nisi uzeo samo YN568 II?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2015, 10:59:12 posle podne »
568 je kao 565 samo malo bolji .. ja sam hteo RT samo nisam znao da 622C nije kompatibilan sa tim RT :D ... zadovoljan sam ja vrlo sa 600tkom no sada 622c treba da zamenim sa yne3-rx .. svakako radi odlicno u kombinaciji tako da yne3-rx radi sa ovom RT pricom odlicno i moze da se okaci na bilo koji blic (obicne i ettl)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2015, 11:59:42 posle podne »
yn568 ima hss koji zbog kog si uzeo 600ex-rt, to je glavna razlika u odnosu na 565. Mada ko tek uzima bliceve par 600ex-rt sa yn-e3-rt komanderom je super opcija
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2015, 12:29:53 pre podne »
pa vise sam ja uzeo 600 zbog ugradjenog RF-a nego zbog HSS-a, hss je vise kao "dobra fora sto da nemam" :D
ali sam se nadao da ce 600tka umeti da kontrolise 622C...

po meni ko uzima nove treba da uzme sve 600tke posto ako imas 2 600tke ne treba ti yne3-rx jer 600tka ima u sebi i risiver i transmiter ... e sad yne3-rx je zgodan ako imas vec par dobrih bliceva koje oces da kontrolises radiom ... e sad, ako sam ja dobro skontao, ovi novi canon aparati vec imaju ugradjen taj RF u sebe tako da ako imas neki novi canon koji je RT enabled ili ako imas canonov transmiter Speedlite Transmitter ST-E3-RT onda ti yn600ex-rt extra radi posao i ne treba ti dodatni risiver ... sa druge strane ako imas neki do jaja fancy flash koji nije RT enabled i hoces da ga napravis da bude RT enabled (novi canon standard za komunikaciju sa remote blicevima koji radi preko radija a ne preko IR) ovaj YNE3-RX je do jaja sprava

e sad, ja sam imao 2 opcije

 1- da prodam 2xYN622C transivere i 2xYN565 bliceve sa varijantom "majke mi nisu skljocnuli vise od 500x jedan i vise od 100x drugi" i da mi neko veruje (ne znam sto bi iako je tacno) i da mi ok pare za njih i sa tim parama dodam umesto kintu za YNE3-RX kupim jos 2 komada YN600EX-RT i voila imam 3 blica koji medjusobno pricaju ettl preko rf-a sve sa najnovijim canon standardom dakle "ne zaostajem" a obzirom da je standard "od pre neki dan" verovatno ce potrajati

 2- da zadrzim 2xYN565 koji su "skoro novi" i sa kojima sam extremno zadovoljan, kupim 2xYNE3-RX i da mi ostanu 2xYN622C koje onda mogu il da prodam ili da ostavim ko zna mozda ce nekad za nesto da zatrebaju

isao sam sa drugom opcijom prosto zato sto varijanta da prodam 2 skoro nova blica za 30% cene koliko ljudi hoce da plate polovan blic (otkud neko zna mozda mu je vec lampa pred kraj mozda sam ja upuco 200k slika sa njima, ne zna prodavac dal sam ja svadbar ili elektronicar :D ) nekako nikad nije nesto sto volim da radim .. radije cu kupiti jos 2 600ex i ova dva 565 ostaviti za bekap, za klinca sutra .. nego da ih prodajem za sitne pare .. evo sad imam 2 622C i sta, mene su kostali oko 140eura par, sad su 38$ komad da ih prodam po toj ceni pa mi zao jbg mozda zatrebaju a realno su polovni tako da bi realna cena bila max max $60 za par ... meni za te pare radije da ih ocerupam za delove nego da ih prodam ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2015, 05:10:55 posle podne »
Pa u 568 II su turili TTL master mode.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2015, 08:12:18 posle podne »
Pa u 568 II su turili TTL master mode.

568 mi je misterija a nigde nisam nasao txt koji opisuje kako radi sa kojim blicevima (zato ja napisah ovaj da ako nekog zanima zna kako se ovi uredjaji medjusobno vide)

na primer: http://www.lightingrumours.com/yongnuo-announces-yn568ex-ii-flash-unit-with-wireless-master-control-3842
Citat
It is the first flashgun from Yongnuo to offer the wireless master feature and therefore the first that can be compared directly to Canon’s own (now discontinued) 580EX II. Unlike the newer Canon 600EX-RT and Yongnuo YN560-III, however, there will be no radio triggers built into the YN568EX II. Potential competitors include the Phottix Mitros, Godox ThinkLite TT680 and Oloong SP-700.


da ga .. ima master a nema radio - ja to citam "ima IC master", ta stara infracrvena fora koju koristi canon i jos neki je po meni retardirana a svakako ne radi u 90% uslova kako ja koristim drugi blic (a koliko citam na netu kako ljudi koriste drugi i treci blic ne radi ni njima) .. zato ja njega nisam uzimao u obzir, infracrveni daljinac me ne zanima. Sa druge strane 600EX-RT explicitno pise da ima radio.. sad sto ja nisam citao sitna slova da vidim da taj radio nije kompatibilan sa starim YN standardom (622C i ekipa) vec je kompatibilan sa novim CANON radio standardom to je vec moj problem, al zato nacukah ovde par recenica ako neko bude hteo da se zeza sa YN opremom da zna sta sa cime radi :) a kapiram posto ovde ljudi rade te umetnicke fotke njima slikanje sa nekoliko bliceva predstavlja "normalu" zar ne :D a kako je veliki % posetilaca iz srbistana kapiram da ne beru pare sa drveta pa YN kao extra jeftina a vrlo kvalitetna ponuda bliceva i slicne opreme moze da bude extra interesantna (nije da ih prodajem :D )
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #7 poslato: Maj 09, 2015, 08:24:44 posle podne »
samo da dodam, to je razlog zasto JA nisam, ne razlog zasto ne treba, vrlo je moguce da ja nisam dobro razumeo specifikaciju za 568II ali za YN uredjaje je to cesto problem posto sve tekstove i opise i dokumente koje nalazim on-line pisu fotografi a ne tehnicka lica i koriste poredjenja koja meni nemaju nikakvog smisla a podrazumevaju stvari koje ja nemam nacin da znam (nemam predznanje ni iskustvo sa tom opremom koju spominju) ... tako da ako sam omasio spec za 568 molim da dobacis ovde ispravku kako bi i ja i ostali koji budu citali ovo sutra bili ispravno informisani :)

elem .. evo ga jos jedan primer: http://flashhavoc.com/yongnuo-yn-568ex-review/
Citat
Limitations -
..
    No Canon/Nikon Optic Wireless Master control
    Possible compatibility issues with non YongNuo TTL radio triggers
..

ovde se da zakljuciti da nema IC master kontrolu
a kaze pitanje dal je kompatibilan sa ne-yn ttl radio trigerima .. sad tu se moze zakljuciti da ima radio triger - kompatibilan sa cim? YN trenutno ima 3 standarda za koja ja znam (ili cak 4) koji medjusobno nisu kompatibilni

ista ta strana dalje kaze
Citat
They YN-568EX is available just in time to team up with the new inexpensive, and already very popular, YN-622C ETTL and HSS enabled radio triggers, for off camera flash use. The 568ex being the most economical and compatible HSS enabled flash currently available.


cek ako ima radio, sta ce mu 622C ?

i tako dalje i tako dalje .. potpuno nejasno sta to 568EX stvarno moze a sta ne .. zato sam ga ja potpuno izignorisao pri nabavci treceg blica

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2015, 03:48:38 pre podne »
Ono su ti specifikacije za prvu verziju. Verzija II ima Canonov IR:

http://www.davidpartington.com/m43/2014/12/16/yongnuo-yn568ex-ii-master-mode/

Koliko kontam, nema RF, ali ne znam da li ETTL radi kroz RF-a od 622-ojke. To je zanimljivo pitanje.

Ima i treća opcija, koju staviš na aparat, i onda svaki kombo (622+565) možeš da odvojiš od aparata. Nisam probao, ali trebalo bi da radi ETTL preko RF sistema na kom rade 622-ke, ako dobro kontam.
http://www.bhphotovideo.com/c/product/1086003-REG/yongnuo_yn_622c_tx_e_ttl_wireless_flash.html


"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2015, 09:26:00 pre podne »
Ono su ti specifikacije za prvu verziju. Verzija II ima Canonov IR:

znaci nix rf, dobro sam skonto... IC je meni neupotrebljiv

Koliko kontam, nema RF, ali ne znam da li ETTL radi kroz RF-a od 622-ojke. To je zanimljivo pitanje.
ettl ide kroz 2,4ghz rf na 622c, 622 nema ic uopste koliko ja znam


Ima i treća opcija, koju staviš na aparat, i onda svaki kombo (622+565) možeš da odvojiš od aparata. Nisam probao, ali trebalo bi da radi ETTL preko RF sistema na kom rade 622-ke, ako dobro kontam.
http://www.bhphotovideo.com/c/product/1086003-REG/yongnuo_yn_622c_tx_e_ttl_wireless_flash.html

to radi ali sam ja hteo treci blic .. inace i sam 622c moze da se montira na aparat bez blica, tx nema hot shoe i ima display i nije nesto jeftiniji od obicnog 622c tako da se ne isplati posto sve ionako namestas sa aparata tako da je taj display realno nepotreban
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2015, 02:12:09 pre podne »
Citat: arh
iznaci nix rf, dobro sam skonto... IC je meni neupotrebljiv
Nema.

Citat
ettl ide kroz 2,4ghz rf na 622c, 622 nema ic uopste koliko ja znam
Nema ga 622, nego se ja pitam da li taj kombo u kome se ima 3 blica odvojena od aparata uopšte radi u TTL modu:

aparat+622
622+568II kao master
2x(622+565) kao slaves

Citat
to radi ali sam ja hteo treci blic .. inace i sam 622c moze da se montira na aparat bez blica, tx nema hot shoe i ima display i nije nesto jeftiniji od obicnog 622c tako da se ne isplati posto sve ionako namestas sa aparata tako da je taj display realno nepotreban
Tačno, ali svaki put moraš da ulaziš u meni aparata. Zamisli radost da direktno na 622TX tasterima kontrolišeš jačinu bliceva.
« Poslednja izmena: Maj 12, 2015, 02:18:18 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: YN600EX-RT + YN565EX + YNE3-RX + YN622C
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2015, 02:29:24 pre podne »
Nema ga 622, nego se ja pitam da li taj kombo u kome se ima 3 blica odvojena od aparata uopšte radi u TTL modu:

aparat+622
622+568II kao master
2x(622+565) kao slaves


pa sad, ne znam za 568 posto ga nemam ali 3x(622+565), jedan par kao master i 2 kao slave kao i 1x622 na aparatu bez blica i 3x(622+565) kao slave to radi sve do jaja ... namestis svaki blic da li je A ili B ili C grupa, na aparatu kazes koji odnos hoces da bude A:B:C dakle npr svi da budu 100% ili da A i B budu 100% a C da bude 60% (od ukupnog svetla) ili A da bude 30% B 60% i C 100% .. i onda stavis A da tuce direkt u to sto slikas, B da tuce u plafon iznad njega ili u kisobran a C da tuce iza njega etc etc ...

ti kada slikas u E-TTL modu, SVI blicevi posalju shodno % koje si ti stavio za grupe (mogu sva tri da budu u istoj grupi naravno) pre slikanja jedan pre-flash, aparat izmeri vraceno svetlo i posalje za svaku grupu kolikom jacinom da skljocne i svi blicevi onda skljocnu tom snagom a aparat u tom trenutku slika... ove dve kombinacije sa 3 blica sam probao dok sam imao jos jedan par 622+565 (uzeo za drugara kada sam uzimao sebi pa se igrao par dana sa tri blica pre nego sam ostao samo sa dva, zato sam i hteo sad opet treci blic jer mi se svidja fora sa 3 vise nego sa 2)... ne vidim razlog zasto isto to ne bi radilo i sa 20 bliceva, sve se svodi na te 3 grupe i ti za svaku grupu saljes koliko % ukupnog svetla treba da doprinesu

Tačno, ali svaki put moraš da ulaziš u meni aparata. Zamisli radost da direktno na 622TX tasterima kontrolišeš jačinu bliceva.

da, to jeste ako koristis manuelni mod onda je 622TX stvarno moguce vrlo koristan mada na 50D to setovanje externih bliceva kroz meni u aparatu nije nista specijalno daleko ni sporo, na 2 klika imas sva podesavanja, ne znam kako izgleda meni na 622TX ali kapiram da vrlo lici na meni od 565 iskreno meni je brze da udjem u 50D meni i namestim sve no sto jes jes zgodno kad ti sve odma tu pred ocima, sva setovanja ... nisam bas iskusan sa manuelnim podesavanjem tu pa ne mogu da procenim koliko bi to ubrzalo work flow i da li bi.. a ne znam dal ML ima neki plagin za dodatno siljenje blic grupa to bi mozda bilo jos dodatno zanimljivo :)

inace kad smo kod podesavanja YNE3-RX nema "nikakva" podesavanja ... tj moze da se podesi kanal, grupa i id i to je to, pise na njemu da li si u ettl ili manualnom modu ali to je info koji dobija od mastera ne moze rucno da se selektuje sto i nije bitno jer ti uvek mozes blic koji je navucen na YNE3-RX da prebacis u koji god mod hoces i da ili samo koristis triger sa YNE3-RX ili da trosis ceo E-TTL. Ono sto je takodje cool kod nejga je sto ima PC port tako da mozes da trigerujes i svetla koja nemaju hot shue (nisam nasao nigde na netu info koji mu je max trigering voltage tako da se i dalje ne bih usudio stare bliceve da kacim na njega bez high voltage adaptera)


5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu