Autor Tema: Adobe Unveils Lightroom CC  (Pročitano 9235 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Adobe Unveils Lightroom CC
« Odgovor #20 poslato: April 25, 2015, 10:35:13 posle podne »
Ma, nema pobednika... svako koristi ono na sta je navikao i ono sto mu odgovara. Htedoh samo reci da LR nije uber alat kakvim ga predstavljaju, i da ne moze biti nikako bolji od PS, jer je to njegov derivat. Pravi ga ista kompanija. LR je zapravo abartovani ACR i nista vise.
Ako radi, posao... radi... i tu se stavlja tacka. Ali generalno, ja ga ne volim i svaki put kad sam ga stavio da vidim dokle se stiglo... samo sam pogubio zivce.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adobe Unveils Lightroom CC
« Odgovor #21 poslato: April 25, 2015, 10:39:26 posle podne »
U pravu si ne moze da se poredi sa PS :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adobe Unveils Lightroom CC
« Odgovor #22 poslato: April 25, 2015, 10:55:33 posle podne »
Lajtrum je fotografski alat, i poprilicno je pregledniji od acr-a, plus, u sekundi mozes da postavis da se eksportuju fotke u maloj i velikoj rezoluciji. Fotosop je alat za fotografe, dizajnere, i svasta jos nesto, tj, multifunkcionalan je, sto je u neku ruku dobro u neku ne.
Kada ubacim 400-500 fotki, mnogo se brze pregledaju, obelezavaju od acr-a, lista preseta je odma' tu, kao i sva podesavanja, ne moram da klikcem, kako bih usao u split toning, hue/saturation, itd, sve radim pomocu skrola, sto je mnogo lakse.
Ako radim neku fotku u studiju, onda odradim veci deo posla u lajtrumu, posle prebacim u fotosop, sredim i vratim u lajtrum i onda eksportujem, ako radim bilo sta drugo, fotosop ne palim...u lajtrumu imam i cetkice koje mi trebaju i spot removal, itd, tako da ne vidim poentu fotosopa u tim trenucima. :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com