Autor Tema: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori  (Pročitano 105421 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #60 poslato: April 06, 2015, 08:41:05 posle podne »
Inače ne klikne on 2x nego samo jednom, a kako to izvede bojim se da mi nije poznato.

iso fizicki na senzoru radi tako sto se promeni "pojacanje" iliti gain senzora, ono sto oni rade je kada citaju senzor jednu liniju procitaju sa jednim pojacanjem a onda sledecu sa drugim pojacanjem pa opet sa prvim pa sa drugim i tako liniju po liniju dakle pola linija procitaju sa jednim iso a pola linija sa drugim iso tako da realno dobijes 2 slike ali je vertikalna rezolucija pola. onda onaj cr2hdr to obradi u dng tako da dobijes sliku mnogo vece dinamike te dobijes to meso koje si primetio da imas - a nisi imao u originalu. a mora u dng jer je to valjda format koji omogucava snimanje fajla sa tom kolicinom dinamike (cr2 format to ne moze da snimi)

Inače ovaj ML ima jako puno mogućnosti i funkcija, i trebalo bi dosta rada  i vremena da bi se ušlo u sve to.
Medjutim, meni lično to nije ni bila namera.

pogledas osnovne opcije - bez modula, to je realno kao malo kompleksniji foto aparat, malo vise opcija nego regularno, nista spektakularno, neke ce ti se svideti, neke su nebitne (znam ljude koji se odusevljavaju transparentnim tro-kanalnim spektrumom, meni to samo uzima ekran, ne znam cemu sluzi) neke su do jaja, tu su neke pruge, neka cuda muda .. realno to sve ima veze pri slikanju da ti da dodatne informacije, upalis, vidis sta radi, dal ti terba ili ne i to je to .. meni je recimo korisno da mi na fokusu prikaze koliko je tacno svetla u toj tacki i korisno mi je u LW modu da mi oznaci sta je fokusirano, posebno na manuelcu .. imas fore da promenis paletu da se bolje vidi ako je nesto speceno, neke zebre, magic zoom (meni se svidja ta opcija), motion detect - ovo je recimo sigurno do jaja ovima sto rade zivotinje, trap focus - moze da bude do jaja zanimljivo svadbarima,  etc .. i to je to .. realno za jedan dan da odvojis 5-6h ima da probas sve opcije da vidis sta te zanima sta ne. e onda su tu moduli, odes u tab sa modulima i za svaki modul stisnes info i pogledas url za taj modul, odes tamo i u prvom postu imas objasnjenje cemu sluzi, 90% modula je beskorisno za "Tebe", stim da je svakome drugih 90% beskorisno tako da samo procitas info - imas inace tu odma na info strani vec 2-3 recenice objasnjenja, vec tu mozes da odbacis 50% koji te ne zanimaju ... a onda 2-3 modula koja ti se pokazu korisna (kao ovaj dual_iso) pogledas malo detaljnije - ili sibnes recimo ovde novu temu pa moze vise ljudi zajedno sa tobom da provali kako to sljaka, kao sto evo zajedno prodjosmo dual_iso .. koliko si vremena realno utrosio i da li se isplati - ja bih rekao da se isplati

Osim Videa na koji se ovde odnosi najveći deo price, čak i ovaj focus stucking koji je generalno odlična stvar mene recimo ne zanima, jer me ne zanima macro.
Ono, šta ću... ali kada spazim te kukce ili žohare uglavnom se pre faćam za sprej za muve negoli za fotoaparat..  :)

pa video je ono sto je proslavilo ML posto su upalili video tamo gde ga nije bilo i dali mogucnost za RAW video sto je ljudima (bem li ga sto) nesto super mega do jaja bitno .. meni taj modul ugasen potpuno beskoristan ..

evo jedan bas kratak pregled modula (na 50d kod tebe mozda malo drugacije)

 - arkanoid - igrica, zezancija, beskorisno
 - auto exposure - nesto kao predefinises krive i programiras algoritam kako da on automatski setuje expoziciju, verovatno nekom korisno, meni jok
 - deflicker - muuuuuuu (generise XMP/UFRAW fajl za neki deflikering), pojma nemam sta je to
 - Dot-Tune AFMA - https://youtu.be/7zE50jCUPhM - kalibrisanje autofokusa
 - ettr - expose to the right (namestis najsporiju expoziciju, max iso, koliko dozvoljavas kliping i on automatski slajduje histogram u desno)
 - file manager - po meni potpuno beskorisno :D . file manager za gledanje fajlova na kartici
 - mlv player - player koji moze da pusti raw video
 - mlv rec - za snimanje videa
 - picture viewer - integrise se u file manager da iz file managera mozete da gledat slike - podrzava malo vise formata (PPM, DNG, BMP, BMH, 422..)
 - raw rec - za snumanje raw videa
 - silent - ovo je super za ove sto rade prirodu, ako si u live view i kliknes da slika on ce da slika bez da izvede celu zezanciju sa ogledalom - dakle nista se ne cuje



5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #61 poslato: April 06, 2015, 08:55:08 posle podne »
Eeee jos onomad sam ja rekao kad su to prvi put predstavili da je hardver ogranicen softverom :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #62 poslato: April 06, 2015, 08:57:52 posle podne »
a mora u dng jer je to valjda format koji omogucava snimanje fajla sa tom kolicinom dinamike (cr2 format to ne moze da snimi)

Malo mi ovo nije jasno, i ako nije suštinski bitno..
Ipak se ovaj DNG dobija convertovanjem CR2.
Kako može na drugog preneti nešto (tj. neke informacije) ako ih i sam ne poseduje...hm.

Pravnici bi rekli ˝ne možeš na drugog preneti vise prava nego što ih sam imaš˝....U fizici isto to, samo sa energijom...hm, hm. :icon_scratch:

Mada opet kažem, za praktičan rad nije posebno važno...komentarišem vise sebi u brk...

Inače, dosta korisnih podataka...hvala Archi
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 09:00:32 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #63 poslato: April 06, 2015, 08:58:27 posle podne »
Eeee jos onomad sam ja rekao kad su to prvi put predstavili da je hardver ogranicen softverom :)

pa kad vidis sta su sve ljudi uradili - i to izhakovali, bez ikakve pomoci canona i bez datasheetova i dokumentacije .. dodje ti da se zapitas koliko je stvarno los canon sw u aparatu ... a onda se zapitas sta bi tek bilo kada bi dali source svog originalnog firmware-a da ne mora da se hakuje isti i kada bi dali datasheet za ceo aparat .. to bi verovatno bila ludnica .. ali jbg .. dosli smo u trenutak da microsoft razmislja da da windozu u open source (Realno ono sto ih trenutno sprecava je blam od toga kako su neki delovi lose uradjeni i navodno kad to srede bice .. to mi kaze insajder) a ovi sto prave aparate se trse ensto i kriju .. jbg steta
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #64 poslato: April 06, 2015, 09:04:06 posle podne »
a mora u dng jer je to valjda format koji omogucava snimanje fajla sa tom kolicinom dinamike (cr2 format to ne moze da snimi)

Malo mi ovo nije jasno, i ako nije suštinski bitno..
Ipak se ovaj DNG dobija convertovanjem CR2.
Kako je moguće na drugog preneti nešto tj. neke informacije ako ih i sam ne poseduje...hm.


pa lako :D

izracuna se deo podataka koji ne postoje u cr2

dakle sta je fora ti imas

svetlu straftu
tamnu straftu
svetlu straftu
tamnu straftu

i sada ako gledas "svetlu sliku" ti imas 50% po vertikali samo, 50% ti fali, on uzme (onaj exe za konverziju) i interpolira tih 50% koji ti fale, isto za tamno, on dodatnih 50% interpolira i tako dobijes 100% po horizontali svetle i 100% tamne slike (tj iso1 i iso2) e sad on blenduje to svetlo i to tamno jedno preko drugog i dobije veci raspon, tj vecu dinamiku ... e sad tu vecu dinamiku ne moze da snimi u CR2 posto cr2 ne dozvoljava toliko bita po pixelu da snimis toliko dinamiku a DNG dozvoljava

one opcije --amaze-edge i mean23 su 2 vrste interpolacije koje mogu da se koriste i za neku vrstu slika jedna radi bolje a za drugu vrstu slika druga ... ako sam dobro skontao ova mean23 je do jaja za lisce, drvece, prirodu i te fore, a ova amaze-edge je bolja za ostalo
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #65 poslato: April 06, 2015, 09:05:38 posle podne »
Hehe, pa ono.... ne branim ja nikog, ali nije isto kada jedan posao odradi grupa programera (ma kakva i kolika ona bila),  i kada se uključe svi zainteresovani programeri ovog sveta, i to u uslovima kada nešto već postoji i što je najvažnije, već radi.

Stara je to i priča i tema, inače...

E sad da li je nekom u interesu ili u šteti da postavi izvorne kodove, to procenjuje onaj ko može... ;)
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 09:12:30 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #66 poslato: April 06, 2015, 09:17:30 posle podne »
Citat
pa kad vidis sta su sve ljudi uradili - i to izhakovali, bez ikakve pomoci canona i bez datasheetova i dokumentacije .. dodje ti da se zapitas koliko je stvarno los canon sw u aparatu ... a onda se zapitas sta bi tek bilo kada bi dali source svog originalnog firmware-a da ne mora da se hakuje isti i kada bi dali datasheet za ceo aparat .. to bi verovatno bila ludnica .. ali jbg .. dosli smo u trenutak da microsoft razmislja da da windozu u open source (Realno ono sto ih trenutno sprecava je blam od toga kako su neki delovi lose uradjeni i navodno kad to srede bice .. to mi kaze insajder) a ovi sto prave aparate se trse ensto i kriju .. jbg steta

Lepe vesti su da su uspeli da pokrenu linuxov kod na par canon-ovih dsla-a, samo da se nadje neki talentovani porgamer da napravi neko ludilo od softvera pa da vidimo koliko je zaista hardver ogranicen softverom :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #67 poslato: April 06, 2015, 09:33:05 posle podne »
Hehe, pa ono.... ne branim nikog  ali nije isto kada jedan posao odradi grupa programera (ma kakva i kolika ona bila),  i kada se uključe svi zainteresovani programeri celog sveta,  I to u uslovima kada nešto već postoji i što je najvažnije već radi.

pa nije tako, ovo je napravio tim od par ljudi, pa tek kad su otvorili kod toga sto su oni uradili prikljucilo se jos par ljudi - da je canon otvorio pristup onda bi bila prica o "zainteresovani programeri iz celog sveta" ... no duga je to prica

@dalibort, pa i nije to preterano znacajno u ovom trenutku, vise je kao fora, posto nema tu dovoljno ni cpu-a ni ram-a a nema ni neke poente realno za linux kernelom ... postojeci kernel je mnogo bolji za ovu primenu ... vise je fora sta ce jos uspeti da izvade iz samog senzora sto nije dokumentovano
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #68 poslato: April 06, 2015, 09:53:58 posle podne »
Mene zanima što ne napraviše ovo i za Nikon...
Ili možda nešto slično u nikonu vec postoji, pa je ovo neizvodljivo...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #69 poslato: April 06, 2015, 10:15:50 posle podne »
https://nikonhacker.com/
http://simeonpilgrim.com/nikon-patch/Nikon-Patch.html
https://code.google.com/p/nikon-firmware-tools/


doduse koliko ja znam sve promene na nikonu se svode na mogucnost snimanja duzeg filma, veceg bitrate-a za film (sa mega brzim karticama), bolji izbor jpg kompresija gasenje provere dal je baterija original i tako neke sitnice, nista ovako znacajno kao ML na canonu mada nisam nesto preterano iskusan sa nikonom
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #70 poslato: April 06, 2015, 10:24:20 posle podne »
Da ali koliko vidim to ne rade ovi iz ML, već neki... skroz slobodni umetnici... :)
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 10:29:37 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #71 poslato: April 06, 2015, 10:40:03 posle podne »
Da ali koliko vidim to ne rade ovi iz ML, već neki... skroz slobodni umetnici... :)


hahahaha pa tesko da neko ko je toliko u canon-u da ce da se drnda sa nikonom (i obrnuto), drugo mnogo je to skupo zezanje, aj sto imaju kolekciju canona za test, sad bi morali i kolekciju nikona a potpuno drugi senzori, drugi procesor, drugi alati .. nema poente da isti tim to radi ... a ko sto vidis postoji taj drugi tim koji radi nikona jedino sto su prepravke prilicno minorne, dal zato sto nikon vec sve radi savrseno il sto programeri i elektronicari vise vole canon bem li ga .. ja znam da sam 50D kupio iz totalno pogresnog razloga i da je u tom trenutku bilo mnogo logicnije da kupim nikon ... no druga je to prica :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #72 poslato: April 06, 2015, 10:57:05 posle podne »
Mada nije ni to toliko bitno, ali kapiram da je sve to neki veliki trud...razvijanje softvera,  ispravljanje bug-ova, onoliki forum, rešavalje tudjih problema...a sve besplatno?  :icon_scratch:
U čemu li je poenta...

-----------------------------------
Inače maločas bas pomislih da je neko izbrisao ili premestio na drugo mesto celu temu... kad ono samo dobila žuti okvir... ;)
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 11:09:01 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #73 poslato: April 06, 2015, 11:26:32 posle podne »
pa ako pogledas malo istrazivanja oko toga sta ljude cini zadovoljnim videces da kod "normalnih" ljudi, dakle koji nisu psihopate (inace 99.999% CEO-a uspesnih firmi su psihopate ili na granici da budu psihopate - medicinski termin psihopate, ne "narodski"), onog trenutka kada zarada predje granicu "dovoljnog" (imam da platim sve racune, imam da kupim sta mi treba, da odem na odmor, da popijem pice sa drugarima, da ne razmisljam u svakom trenutku da li mogu sebi nesto da priustim) novac prestaje da bude motiv za rad. ogroman procenat kvalitetnih inzenjera vani je odavno preslo tu granicu i pare im dalje nisu motiv, da li ce da dobije jos milion godisnje je potpuno nebitno, to mu nije motiv ... samo su kod fizickih radnika pokazali da ce za duplo vise novca pristati na duplo veci posao u skoro svakom slucaju, kod "skolovanog" radnika vrlo brzo se dodje do granica da vise para prosto nije motiv... motivi u tom trenutku postaju
 - freedom - da radim sta ja volim, kad ja volim, koliko ja volim..
 - mastery - da budem bolji u necemu, da budem najbolji u necemu, da nesto savladam
 - purpose - da to sto radim ima svrhu "vecu od mene"



poslusaj npr http://www.ted.com/talks/dan_pink_on_motivation siguran sam da ces cuti nesto novo :) (ako imas problem da slusas anglikanski imas dugme "subtitles" pa odaberes srpski)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #74 poslato: April 06, 2015, 11:29:07 posle podne »
Citat
pa ako pogledas malo istrazivanja oko toga sta ljude cini zadovoljnim videces da kod "normalnih" ljudi, dakle koji nisu psihopate (inace 99.999% CEO-a uspesnih firmi su psihopate ili na granici da budu psihopate - medicinski termin psihopate, ne "narodski"), onog trenutka kada zarada predje granicu "dovoljnog" (imam da platim sve racune, imam da kupim sta mi treba, da odem na odmor, da popijem pice sa drugarima, da ne razmisljam u svakom trenutku da li mogu sebi nesto da priustim) novac prestaje da bude motiv za rad. ogroman procenat kvalitetnih inzenjera vani je odavno preslo tu granicu i pare im dalje nisu motiv, da li ce da dobije jos milion godisnje je potpuno nebitno, to mu nije motiv ... samo su kod fizickih radnika pokazali da ce za duplo vise novca pristati na duplo veci posao u skoro svakom slucaju, kod "skolovanog" radnika vrlo brzo se dodje do granica da vise para prosto nije motiv... motivi u tom trenutku postaju
 - freedom - da radim sta ja volim, kad ja volim, koliko ja volim..
 - mastery - da budem bolji u necemu, da budem najbolji u necemu, da nesto savladam
 - purpose - da to sto radim ima svrhu "vecu od mene"

Amin to that!!!!!!  :D
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #75 poslato: April 07, 2015, 12:20:52 pre podne »
I ako mi se d'izvines okrene stomak od ovakvih likova koji po vas dan čeprkaju po ljudskim mozgovima (obično za neke korporacije ili za svoju ličnu korist), nadajući se da će u istim pronaći nešto novo, kako bi iscedili još nešto što do sad nisu....ali, da...ipak sam pogledao ovaj video.
Izveštačen i naučen način kazivanja, koji inače niko od njih ne koristi osim na ¨sceni˝..

Suština je da čovek u svemu pa i u svom radu prolazi kroz razne faze, jer ne želi zauvek da ostane u jednoj.
 I ova druga koju on opisuje nije zadnja niti poslednja , već ima i onih koje dolaze posle nje.
Ali ono...ajd da sačekaćemo da je/ih neki od ovih genijalnih motivatora prvo otkrije, pa ćemo o njima potom...

Mada kapiram sad da ovi ML likovi ovo očigledno ne rade zbog novca, jer nisam zapazio ni jedan komercijalni momenat za svo vreme.
Tako da ispada da su verovatno zapali u REM fazu, ove druge faze.. ;)
Mene ipak raduje da negde, makar i u tudjem svetu, postoje ljudi kojima se život nije sveo na strah, zebnju i puko preživljavanje do sledeće prilike...
    E sad mi tek definitivno nije žao što sam jedno 5-6 dana mozgao oko ove stvari..  :)
« Poslednja izmena: April 07, 2015, 12:26:51 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #76 poslato: April 07, 2015, 12:29:47 pre podne »
I ako mi se d'izvines okrene stomak od ovakvih likova koji po vas dan čeprkaju po ljudskim mozgovima (obično za neke korporacije ili za svoju ličnu korist), nadajući se da će u istim pronaći nešto novo, kako bi iscedili još nešto što do sad nisu....ali, da...ipak sam pogledao ovaj video.
Izveštačen i naučen način kazivanja, koji inače niko od njih ne koristi osim na ¨sceni˝..

ne znam sta bi ti rekao, ja sam vec 20 godina u open source svetu i mogu da ti potvrdim da za ljude iz open source sveta, ukljucujuci mene, sve to sto covek prica vazi 100%

dodatno sva istrazivanja koja je spomenuo su potvrdjena vise puta na vise kontinenata i realno su "opste mesto" u svetu nauke ponasanja

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #77 poslato: April 07, 2015, 12:34:50 pre podne »
Ma onako generalno nemam protiv nikog ništa naravno, nego namnožilo se ovih istinoznalaca pa je sve teže braniti se od njih i njihovih ¨spontanih˝ predavanja...

A što se ljudi od struke tiče, kapa dole ...
« Poslednja izmena: April 07, 2015, 12:38:48 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #78 poslato: April 07, 2015, 12:42:45 pre podne »
Ma onako generalno nemam protiv nikog ništa naravno, nego namnožilo se ovih istinoznalaca pa je sve teže braniti se od njih i njihovih ¨spontanih˝ predavanja...

A što se ljudi od struke tiče, kapa dole ...

kao sto rekoh, ako te zanima "zasto" ljudi od struke to rade, taj video objasnjava sve 100%
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Magic Lantern... pomoć, pitanja, odgovori
« Odgovor #79 poslato: April 07, 2015, 11:37:07 pre podne »
... a ko sto vidis postoji taj drugi tim koji radi nikona jedino sto su prepravke prilicno minorne, dal zato sto nikon vec sve radi savrseno il sto programeri i elektronicari vise vole canon bem li ga ..

Medo, Argon i ti ste konacno dosli do pravog zakljucka! ;)

Salu na stranu. DR na Nikonu jeste solidan, ali mi taj dual iso djeluje veoma zanimljivo. Mislim da bi bilo fino vidjeti ovako nesto i na Nikonu. Pogotovo se to na onom primjeru sto si okacio najbolje vidi. Ono sa onim prozorom i zamracenom prostorijom.

Sto se tice sadasnjih "prepravki" na Nikonu, ja iskreno nisam vidio ni jednu meni korisnu. Sto Medo rece, sve je to vecinom za video, a i, rekao bih, prilicno nebitno... Onaj kome treba video je ionako na Canonu. :)
Ja sam i prije govorio, a evo, ponovicu opet. Mene da se pita, ja bih video potpuno izbacio. Ili ponudio dvije verzije, jednu sa i jednu bez video mogucnosti. Naravno, ova bez bi trebala biti nesto jeftnija... Recimo, Nikon D7100 (w/o V) za 500 eura. :) :) :) Moze i neki mastovitiji naziv za "without video" :D