Autor Tema: Nejasnoce oko AF CANON 700d  (Pročitano 27201 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Nejasnoce oko AF CANON 700d
« Odgovor #20 poslato: Septembar 20, 2017, 09:13:17 pre podne »
To sam potpuno zaboravio mada mi to funkcionise na 55-250 is stm fotka je ostra i kada tako izostrim. Jos za jednu stvar mi ie potrebna pomoc , nasao sam svoj prvi aparat zenit i na njemu helios 2/44 58mm objektiv pa me zanima sa kojim adapterom mogu da ga koristim na 700d. Ima ih puno na KP i raznim sajtovima i to tri tipa , sani bez potvrde fokusa i sa emf cipom. Za 700d kazu da je potreban taj sa cipom koji moze da se programira  za otvor blende itd. Kakva su vasa iskustva sa tim

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: Nejasnoce oko AF CANON 700d
« Odgovor #21 poslato: Septembar 20, 2017, 09:41:36 pre podne »
To sam potpuno zaboravio mada mi to funkcionise na 55-250 is stm fotka je ostra i kada tako izostrim. Jos za jednu stvar mi ie potrebna pomoc , nasao sam svoj prvi aparat zenit i na njemu helios 2/44 58mm objektiv pa me zanima sa kojim adapterom mogu da ga koristim na 700d. Ima ih puno na KP i raznim sajtovima i to tri tipa , sani bez potvrde fokusa i sa emf cipom. Za 700d kazu da je potreban taj sa cipom koji moze da se programira  za otvor blende itd. Kakva su vasa iskustva sa tim

nema bas mnogo veze sa ovom temom, imas drugu : http://forum.pcfoto.biz/index.php?topic=6874.msg88749#msg88749

sto se te price tice, ako imas neki "iskusan" objektiv tipa neki fancy prime koji kosta vise stotina evra, neki uber kvalitetni zoom etc.. to ima smisla da bodes na adapter i da se drndas sa tim, ali za neke "obicne, ceste" objektive ne isplati se.. takodje, obrati paznju ti stari objektivi cesto imaju na sebi gljivice, te gljivice oce da ti napadnu i nove objektive ako ih drzis zajedno sa tim starim pa to moze skupo da te kosta

za adapter, bez cipa radi adapter na svakom aparatu, sa cipom zavisi ima stari i novi cip, stari cip (potvrda fokusa) ne radi na novim aparatima
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu