Autor Tema: Nikon D750, Test  (Pročitano 21434 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jaroslav.m

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • kovacica
    • Pogledaj profil
    • Jaroslav Photography
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #20 poslato: Januar 21, 2015, 10:16:07 posle podne »
da li bi ovu fotografiju čuvao da nema famozne linije?
Još na internetu nisam našao visoko kvalitetnu fotografiju koju je ova pojava upropastila.
Voleo bih to da vidim!
npr.
https://www.flickr.com/photos/hugoxhdz/15575636169/


Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #21 poslato: Januar 22, 2015, 12:17:56 pre podne »
^Ovo je otprilike najekstremniji primer koji je IMAO ŠANSU da bude upotrebljiv.

Ipak, čak i da ove gore linije nema, ja bih tu fotku obrisao već u aparatu. Kad bolje razmislim, ne bih je ni snimio, jer se ježim od ovakve svadbarske "umetnosti".


Ostajem pri tome da se u realnosti, na normalnim scenama, ta pojava ne može uočiti. Sve to bljeskanje baterijskom lampom ili telefonom u objektiv, nema nikakvog utemeljenja u realnom radu. Jednostavno, ja ne mogu da zamislim scenario u kojem bih želeo da išta slično snimim.

Da se razumemo - ja nisam branitelj nijednog brenda. Boli me uvo za njih. Trudim se da racionalno i objektivno sagledam situaciju i donesem svoj sud, ako nekog uopšte interesuje. Prvi sam kad neka kompanija treba da se kritikuje zbog bahatosti prema korisnicima. Uvek ću da pljujem Canon zbog potcenjivanja inteligencije korisnika nekih klasa, uvek ću da pljujem Nikon zbog lošeg kvaliteta gumene obloge ili Sony zbog hroničnog sindroma nedorađenosti, ali ovo meni jednostavno nije razlog za odustajanje od kupovine, jer je problem jednostavno nerealno očekivati u praksi. Ovakvog kakav je, ja bih D750 bez i najmanjeg razmišljanja kupio. Zašto to ne učinim? Zato što posedujem drugi sistem i svoje potrebe vidim u klasi iznad. Da nije tako, D750 bi već bio moj.

Iskreno, nije mi poznato da prve serije nisu imale ovaj problem, a da ga novije imaju... nisam do sada naleteo na taj podatak, mada dopuštam da grešim.

Isto tako, ja ne mogu (niti želim) da nekog nateram da kupi nešto što se njemu čini defektnim. Ipak, smatram da sam sasvim objektivan kada kažem da se ovo može desiti samo ako neko to ŽELI da pošto-poto izbunari.

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #22 poslato: Januar 22, 2015, 10:50:16 pre podne »
Jaroslave, imaš Nikon stranicu https://support.nikonusa.com/app/D750/sn gde možeš proveriti po serijskom broju da li je određeni model podložniji fleru ili ne. Znači mogu da provere i oni u prodavnici gde hoćeš da kupiš. Ako jeste odneseš u servis na besplatnu intervenciju i rešena stvar. Ne znam šta još treba da se uradi. Nije mi jasno.

Van mreže jaroslav.m

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • kovacica
    • Pogledaj profil
    • Jaroslav Photography
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #23 poslato: Januar 22, 2015, 11:05:07 pre podne »
Jaroslave, imaš Nikon stranicu https://support.nikonusa.com/app/D750/sn gde možeš proveriti po serijskom broju da li je određeni model podložniji fleru ili ne.

Kad se ovo pojavilo? Nije ga bilo kad sam ja muku mucio :)

Hvala DuxxX.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #24 poslato: Januar 22, 2015, 11:19:04 pre podne »
Pojavilo se 20. januara u zvaničnom saopštenju korporacije vezano za ovu temu.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #25 poslato: Januar 22, 2015, 05:51:47 posle podne »
Ma Jaroslav ''radi'' za kanon.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #26 poslato: Januar 23, 2015, 12:12:18 pre podne »
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d750/9

Na DPR-u su isto (mada u malo blažem obliku) uspeli da dobiju na Canonu EOS-1D x. Znači, gruvanje baterijskom lampom nije scenario koji je normalan, ako mene neko pita. Pa sad, ko kupuje aparat u svrhu gruvanja baterijskom lampom u objektiv, neka izabere... ne znam... Pentax. Ili neki MILC. :)

Pozdrav

Van mreže jaroslav.m

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • kovacica
    • Pogledaj profil
    • Jaroslav Photography
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #27 poslato: Januar 27, 2015, 03:19:03 posle podne »
Kao sto je neko ranije rekao - jedno je sigurno, ako trazis djavola = naci ces ga.

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D750, Test
« Odgovor #28 poslato: Januar 30, 2015, 04:24:09 posle podne »
Drustvo, zna li se sta po pitanju dostupnosti?
Vidim da je i dalje "out of stock" na nekim sajtovima . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m