Autor Tema: Obiteljske  (Pročitano 4817 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Obiteljske
« poslato: Mart 16, 2015, 01:17:44 posle podne »
Nakon prvih 20k odrađenih sa svojom opremom, napokon da skupim i ja malo hrabrosti da pokažem svoje fotografije... Nisam prije jer sam sam sebe uvijek ocijeno s ocjenom 1/10, a sad mislim da sam napokon na 2/10  ;D

Kako se kaže...100.000 fotografija do savršenstva (bar kod mene tako kažu  :laugh: )
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Obiteljske
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2015, 03:50:54 posle podne »
Hmmm...lepa zamisao, ali je realizacija losa...ima par lepih fotki bebe, ali mi se smanjeni clarity ili glow uopste ne svidja..sto se tice fotki sa roditeljima, svetlo je previse ostro, konverzija u crno belo moze da bude bolja, mada i ona zavisi od svetla, koje ne valja... :)

U sustini, fotke nisu lose, ali mogu da budu mnoooogo bolje...imas na netu razne tutorijale za ovakve sesne, pa pogledaj kako profesionalci koriste svetlo, kakvu obradu koriste i slicno. :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Obiteljske
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2015, 04:29:51 posle podne »
sviđa mi se, pogotovo kako si smeštao ljude u kadar ...
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Obiteljske
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2015, 05:10:27 posle podne »
I ja se slažem sa unique93.
Dodao bih lično da mi se mala deca, a pogotovo bebe vrlo retko sviđaju u CB varijanti.
Možda si i bio prestrog prema sebi sa ocenom samo 2/10, zavisi dokle želiš da ideš.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Obiteljske
« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2015, 07:57:56 posle podne »
Hvala svima na odgovorima...

Unique posebno tebi, svaka ti je na mjestu, te Perichi koji je to potvrdio jer sam i htio da mi se objasni gdje griješim, a to mi mnogo znači za dalje...

Uglavnom, kada sam došao doma pred računalo i ja sam shvatio gdje sam pogriješio i jedini ispravni put je da slijedeći put to pokušam ispraviti...ali sad sam napokon skupio hrabrosti da se malo "promoviram" tako da osjećam da ide na bolje...tako bar vele voljeni ljudi oko mene dok me tješe :3some:  :D

Što se tiče BW varijanti, znate kako se kaže....kad zezneš fotku u tolikoj mjeri da ne znaš što s njom, napravi ju crno bijelu  :laugh: :laugh: :laugh:  ...sve je i meni bilo jasno, ali su mi se kadrovi sviđali pa reko da i njih stavim  :angel:

Da ne umanjim i tvoje pohvale Marelli, drago mi je da ti se sviđa... :thumbsup:

Ništa, još 10000 fotki i evo mene na 3/10  ::)
 

Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Obiteljske
« Odgovor #5 poslato: Mart 16, 2015, 10:56:09 posle podne »
Samo polako...ako hoces da napredujes i imas vremena za to, onda ne vidim gde ti je granica... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Obiteljske
« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2015, 07:53:22 pre podne »
Samo polako...ako hoces da napredujes i imas vremena za to, onda ne vidim gde ti je granica... :)


...samo nebo je granica... :)


Ja iskreno nisam ljubitelj tih isforsiranih poza. Previse namjesteno. Znam da je tesko sa djecom uganjati neke prirodne i spontane trenutke, ali ni forsiranje poza sa roditeljima mi ne lezi. To je moje misljenje.

Osim toga, nije lose. Malo pretjerana obrada na nekima ali moze proci. Sto rece "jedinstveni", beba i onaj glow oko nje meni isto nije legao.

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Obiteljske
« Odgovor #7 poslato: Mart 17, 2015, 11:01:11 pre podne »
...ma odlučio sam se na glow iz raloga što sam fotografirao s malim otvorom blende jer nemam fiksni objektiv, pa uz zamućenje u photoshopu tako sam htio dodati još malo bokeha :)

Inače ovo mi je bilo prvi puta da fotografiram tako nešto i moram priznati da stvarno treba imati strpljenja i strpljenja... Dijete je staro već mjesec dana, imalo je stalno grčeve, plakalo se, tako da mi svi oni tutorijali na Youtube-u nisu baš pomogli....a istini za volju bar sam mogao malo više tutorijala pogledat za obradu  ::)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Obiteljske
« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2015, 03:40:12 posle podne »
Sam bebac na par fotki izgleda korektno. Najveća je primedba je na oštrinu svetla u ovom drugom delu. Smisli kako da to razbiješ ubuduće.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Obiteljske
« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2015, 04:31:52 posle podne »
Ovakvi sesni se fotkaju sa mekanim i neznim svetlom, posto je i beba nezna, kao i odnos roditelja prema bebi... :)

Sto se bokeha tice, probaj alienskin bokeh plugin za fotosop i lajtrum...dobices bolje rezultate. :)

Ili skupi pare za 35, 50 ili 85mm i uzivaj. :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Obiteljske
« Odgovor #10 poslato: Mart 17, 2015, 10:55:29 posle podne »
Sam bebac na par fotki izgleda korektno. Najveća je primedba je na oštrinu svetla u ovom drugom delu. Smisli kako da to razbiješ ubuduće.

Ma meni je odmah bilo jasno gdje sam pogriješio u drugom djelu, zato sam i napravio crno bijele.. Bijelu pozadinu od zavjesa kraj prozora sam htio iskoristiti kao bijelu pozadinu, a njih sam trebao dosvjetliti blicom ili nekom rasvjetom... Bio sam svjetstan što se može dogoditi kada sam tako fotografirao, ali mi je na lcd-u aparata izgledalo ok, ali dok sam sve to stavio na monitor bilo je  :o :o :o :laugh:

Ovakvi sesni se fotkaju sa mekanim i neznim svetlom, posto je i beba nezna, kao i odnos roditelja prema bebi... :)

Sto se bokeha tice, probaj alienskin bokeh plugin za fotosop i lajtrum...dobices bolje rezultate. :)

Ili skupi pare za 35, 50 ili 85mm i uzivaj. :)

Podebljano potpisujem i pare su tu i samo je pitanje vremena... Već bio u nabavci ali me drugi ljudi odgovrili/zbunili ili kako da se već izrazim  :laugh:

Ali evo i neka moja prva iskustva sa ovakvog "foto sessiona"...

Kada sam gledao na youtube-u klipove ovakve vrste fotografija, izgledalo mi je sve jednostavno, a kada sam sam probao....prvo sam pomislio da Ameri kako su ludi, ne bi se čudio da nečim "nadrogiraju" djecu da spavaju, čuj sad ovo, ko bebe :mblah05:

Inače ovo mi je obitelj i dijete sam trebao fotografirati već nakon tri dana kada je došao kući, znači 5-6 dana star... Do toga dana roditelji nisu znali da to dijete zna plakati i pogodite što se dogodi taj dan?! Plač, plač, plač... ;D Normalno ni roditelji ni ja psihički se nismo na to priprermili, otpao prvi pokušaj, zovu me za 2-3 dana da dođem, mali opet spva, ja dođem dan-dva poslije i pogodite opet?!  :o ??? Došlo je i meni da plačem.. :D :D :D
Ohrabrili smo sami sebe i rekli nema šanse da danas ne uspije bar 5 fotki........i ovo gore je rezultat rada :)

Ovo sve što pišem ne želim da ispada da sam sebe ograđujem jer sam poslije bio zadovoljan sam sobom s obzirom na iskustvo što znači da je to trenutačno moj maksimum, ali kao što kažete, nebo je granica i treba ga dostići... Zato sam rekao da sam na 2 stepenici od 10, svjestan toga i da će biti uspona i padova... Čeka me samo rad, rad, rad, imam volje, samo što me malo vrijeme muči jer radim uz fakultet...

Ufff jesam se napisao kao da pišem blog 8) ...ali možda nekome pomogne.. ;)

Pozdrav
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Obiteljske
« Odgovor #11 poslato: Mart 17, 2015, 11:25:37 posle podne »
Bebe je najbolje fotkati do druge nedelje starosti zato sto uglavnom spavaju (ovaj vid fotkanja koji si ti radio)...Meni je najveci problem namestanje deteta , tako malog, zato svoju cerku nisam ni fotkao taj fazon.

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Obiteljske
« Odgovor #12 poslato: Mart 18, 2015, 10:55:01 pre podne »
Bebe je najbolje fotkati do druge nedelje starosti zato sto uglavnom spavaju (ovaj vid fotkanja koji si ti radio)...Meni je najveci problem namestanje deteta , tako malog, zato svoju cerku nisam ni fotkao taj fazon.

Da, to je najveći problem... Nakon fotografiranju kroz mene je prošla pomisao da profesionalci koji se time bave zasluže svaki cent/€/dinar..
Ne znam, možda nakon nekog vremena dođe rutina, ali počeci su teški... Vidjet ćemo ;)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT