Fotografija > Portreti

Tamara (... u Šapcu kraj Save)

(1/5) > >>

gorozup:
Pozdrav svima, od skora sam na forumu i do sada sam većinom samo čitao. Od skora sam (praktično tek na vratima) DSLR aparat i fotogarfije sa njima pa kao što i priliči (bar meni) na početku, kada sam se već prihvatio posla dosta čitam i "učim" teoriju a uporedo i praktično vežbam i kroz savete/sugestije/kritike stručnjaka, nadam se da ću napredovati. Dosta dugo "najbolji prijatelj" bio mi je Canon SX 100IS ali sa njim nisam radio mnogo (čitaj - gotovo nikako) u nekom od modova (Tv, AV, M) ali sam doooosta slikao, što se kaže beležio značajne momente iz života moje porodice, mene, prijatelja godinama unazad ...

Elem evo par slika od mnogo slikanih danas, model je moja ćerka Tamara, stari (železnički) most na Savi, sunce (njegov položaj i vreme) nije bilo baš najbolje rekao bih, dosta slika (tek kod kuće vidim) je preeksponirano pa sam malo morao obradjivati. Još lutam sa otvorima blende, brzinom zatvrača i ostalim stvarima...

Tako da evo par slika, možda najuspelijih (od slikanih, ne mislim da su generalno uspešne) pa recite šta valja a šta ne!   

 

Serb:
Cao i dobro dosao:) Kad fotkas ljude trudi se da izbegavas neke nepotrebne stvari u pozadini kao npr most na prvoj gde vertikala ide direktno kroz glavu (isti je slucaj sa banderama horizontom itd...)...Uglavnom kadrovi skripe, ali na par fotki je uhvacen lep momenat:) U svakom slucaju nastavi da kacis fotke bice sve bolje i bolje :)

cronnin:
Ovde ti je mnogo oštro sunce i tu je teško smiriti svetlo. Izbegavao bih za početak. Ona na mostu gde je u hladu bi bilo dobro mesto za pravljenje fotke što se tiče svetla. Tu sad zameram ovu kragnu koja ulazi u lice, a mogao si da probaš i da uhvatiš veću dubinu slikajući u pravcu pruge. Možda je bolje da si slikao, ne ovako namešteno u stilu Stani sad da opalim fotku, već spontano, baš dok se penje uz onaj uspon ili prelazi prugu, da probaš da uhvatiš pokret i ekspresiju.

gorozup:
@Serb @cronnin
Hvala na podršci kao i na ukazanim greškama.

@Serb
Čitam i učim šta je "pravilna pozadina" i vidim sada da sam samo mali deo naučio, ima tu još dosta toga. Hvala na savetima i podršci.

@cronnin

Kao što kažeš svetlo tj. sunce sam, kao što sam (bojažljivo) i naveo u svom postu i ja primetio. Nije mi se ni tamo dopalo ali daj šta daš, znam da treba ići u hlad kad su svetlosni uslovi takvi. Na mostu baš i nema hlada jer je rešetkast pa su to samo delovi hlada ali mogao sam ih bolje iskoristiti. Što se tiče ostalog potpuno si u pravu, sve slike i jesu u stilu "stani da te slikam" (ili podjednako često "aj sad me slikaj" :) ). Dete je malo stidljivije što se tiče fotkanja u javnosti (ma jeste moja al je brate stidna) pa iako tamo, oko mosta, nema mnogo šetača/prolaznika opet je bilo "čekaj dok prođe" ili "ajde slikaj evo neko se približava" i sl. Ona (i ja) se još navikava na nov način "pravljenja slika" sa moje strane pa tako da će to u početku ići ovako loše. Slikao sam dok se penje uz nasip ali su ili mutne ili Tamara ne gleda u objektiv (a kada gleda ona stane) .... pa kažem ja, treba vremena da se svi naviknemo na "novo".   

cronnin:
Sve je jasno, samo nastavi onda. Inače uopšte nije obavezno da gleda u objektiv.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju